Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
biurowiecki120

Różnica w obrazie na konsolach a na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sobie kupić jakaś nową konsolę do gier jednak chciałbym wiedzieć czy jest jakaś różnica w obrazie na konsolach, w porównaniu do tych samych tytułów na PCeta? Wiem, że te gry na kosole są specjalnie dostosowywane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno grafika się różni. Jednak nie są to rzeczy które dość mocno rzucają się w oczy, na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Oczywiście grafika najlepiej jest tworzona na kompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej programiści starają się utrzymać wysokie podobieństwo pomiędzy wszystkimi typami gier. Na pecetach gry otrzymują najwięcej efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Czyli, że gry najlepiej wyglądają na kompach? Myślę, że trzeba mieć na prawdę mocny sprzęt, żeby zobaczyć wszystkie walory gier (efekty, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja - sprzęt musi być naprawdę mocny, żeby cieszyć się wszystkimi efektami w najnowszych grach. W końcu autorzy starają się zrobić świat jak najbardziej podobny do rzeczywistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie konsole ograniczają rozwiązania sprzętowe a więc zmniejszają pole do manewru deweloperom. Różnice na polu wizualnym pomiędzy nimi a komputerami w dzisiejszych realiach są aż nadto widoczne. Podzespoły peceta ciągle się rozwijają zaś konsole- do czasów następnej ich generacji- pozostaną na tym samym poziomie. Owszem w dniu premiery next-genów nie dało się tego zauważyć, obecnie jednak sprzęt mocno już pokrył się "technologicznym" kurzem. Gram na konsolach i komputerach, osobistym priorytetem nigdy nie była dla mnie grafika gdyż to nie jest główny aspekt przemawiający za zabawkami MC i Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawzse wolałem Pc-ta , playstatnio miałem tylko 1 a potem jak przeniosłęm sie na pc to tak juz zostało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a wśród moich znajomych krąży opinia, że to konsole gwarantują lepszy obraz gier. Szczerze mówiąc, sam również aż takiej różnicy nie widzę, ale też i nie zwracam aż takiej uwagi na grafikę. Szkoda, że na większość gier wymagania sprzętowe są zaporowe i czasami lepiej postawić na konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów gier jakie widziałem na necie to na PC gry wyglądały lepiej. Oczywiście komp kompowi nie równy i wiadomo, że do tych testów używali jakiś wypasionych sprzętów no ale różnica była widoczna... Osobiście najbardziej boli mnie nie spowalnianie rozwoju sprzętu przez konsole ale to, że wiele rodzajów gier (na przykład RPG) straciło na tym, że muszą wychodzić i na konsole i na PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przesiadka z jakiegoś mega wypasionego komputera na konsolę może być dla kogoś bolesna, ale ja po całym życiu grania na średnich zestawach komputerowych odetchnąłem z ulgą zasiadając przed konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika różni się jednak nie tak diametralnie. Ja osobiście uwielbiam xboxa i nie wyobrazam sobie grać na PC'cie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika tez w duzym stopniu zalezy od telewizora na ktorym sie to wyswietla, ale osobiscie preferuje pc bo 60 fps bije na leb 30 fps w odczuciu i przyjemnosci z grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...