Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
laskasub

gry w 3d na komy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jakie znacie gry 3D na komy. Wiem że takich jest raczej mało bo potrzeba mieć mocnego fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na większości nowych komórek chodzą gry 3D i jest ich całkiem sporo. Nie uświadczyłem jakiś specjalnych trudności z uruchomieniem takich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy wydajności jaką oferuja nowe komy gier 3d będzie więcej. Oczywiście jeszcze parę lat temu była ich garstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy o jakich urządzeniach mówimy. Jeżeli masz na myśli zwykły telefon, który obsługuje jedynie aplikacje pisane w Javie to te 3D będzie raczej marne. Osobiście nie znam jakiś zaawansowanych graficznie tytułów.

 

Sprawa ma się zupełnie inaczej w przypadku smartfonów. Nowe Symbiany, Androidy i im podobne mają na tyle solidne konfiguracje, że pozwalają (głównie dzięki wbudowanemu akceleratorowi graficznemu) na uruchamianie gier z grafiką na poziomie Playstation 1 i lepszych (Na Windows Mobile mamy nawet emulator PSX, a wkrótce pojawi się również jego odmiana na Androidy). Chyba najlepiej pod tym względem stoją iPhone'y, dzięki bogatemu AppStore. Dalej postawiłbym ex aequo Windows Mobile oraz Androida, a na trzecim miejscu Symbiana, który jednak nieco odstaje pod tym względem (i co gorsza ta przepaść w stosunku do nowych platform ciągle rośnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak iPhone'y są pod tym względem najlepsze ale tylko dlatego, że te gry obsługują różne urządzenia. Trochę szkoda, że Symbian tak odpada bo mam fona z symbianem;) Ale widzę, że ostatnio żaden producent nie chce już robić telefonów z symbianem, raczej przerzucają się na Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Nokia nadal będzie rozwijała Symbiana. Jeśli wersje ^3 i ^4 zostaną odpowiednio dopieszczone, to może to być idealna platforma dla niedrogich smartfonów (w tych droższych, czyli Nseries Finowie chcą instalować MeeGo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Symbiana to nie ma co liczyć. Ostatnio Nokia strasznie traci rynek, a nowe fony, które wypuszcza są sto lat za murzynami w porównaniu do produktów konkurencji. Nie sądzę, żeby jeszcze długo pociągnęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe telefony są produkowane z myślą o segmencie low-end, czyli dla wszystkich z niezbyt grubym portfelem. Jedyny high-endowy model, który ma wypuścić w najbliższym czasie Nokia to N8. W planach mają też kilka smartfonów z serii C, ale to też raczej low- i middle-end. Więc nie jest tak tragicznie. Pomijając ofc fakt, że N8 cudem techniki nie jest. Mimo to wygląda na solidny smartfon. Jeżeli Finowie nie przegną z ceną, to się sprzeda, w przeciwnym wypadku będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę przyznać Nokii to to, że produkują świetne telefony biznesowe bez żadnych dodatkowych śmieci. Ale w segmencie high-endowym to nic ciekawego, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Nokia ostatnio wydała nową platformę na komy itp. Chyba się nazywa MeeGo i podobno jest szybsza od Androida, więc może jeszcze Nokia nie powiedziała ostatniego słowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...