Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
xmaster

Bezpłatne antywirusy

Rekomendowane odpowiedzi

CO myślcie o bezpłatnych antywirusach. Może możecie jakiegoś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesz są one oczywiście mniej skuteczne od płatnych, ale zawsze. Moge polecić Avast'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesz są one oczywiście mniej skuteczne od płatnych, ale zawsze. Moge polecić Avast'a.

 

Dlaczego uważasz, że darmowe są mniej skuteczne od płatnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega myślał, że w tych płatnych producenci bardziej się przykładają. No i maja więcej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO myślcie o bezpłatnych antywirusach. Może możecie jakiegoś polecić?

 

myśle ze to dobre rozwiązanie jeśli nie ma się zamiaru kupić jakiegos płatnego ;]

 

AVG Free moge polecić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pomyślałem. Po co mam kupować jakiś super wyczesany i płacić za niego, wolę zainstalować jakieś freeware i co jakis czas robić przeinstalowanie systemu, bo i tak często robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Avirę i Comodo. Oba sprawdzały się super i oba polecam. Nie wiem tylko, czy Avira nie wyskakuje z okienkami reklamowymi podczas aktualizacji, jak to robiła w poprzednich wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wersji oznaczonej numerkiem 10 nadal występuje taka sytuacja - okienko z reklamą przy aktualizacji. Jak ktoś przełknie taki mankament to antywirus jak najbardziej godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio polecanym przez wielu jako antywirus darmowy jest comondo.

 

 

O avascie różne opinie chodzą. Na dodatek jeszcze spotkałem sie z poleceniami aviry i AVG.

 

Tylko avg trochę muli bez ustawienia go sobie.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zaufania do tych darmowych chyba że jest to Panda. Wolę wydać kasę na ochronę swojego komputera. To wcale nie wychodzi drogo bo Panda teraz dała mi rok licencji za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Essentials.

Jest darmowy o ile masz legalną windę.

Osobiście jestem bardzo zadowolony. Jest bardzo dobrze zoptymalizowany pod środowisko Windy. Nie obciąża kompa.

W sumie to miał małą wpadę jakieś miesiąc temu. Przy aktualizacji wykrywał Chroma jako oprogramowanie niebezpieczne. MS tego samego dnia poprawili ten błąd. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja długi czas korzystałem z Avasta potem jakis czas z Pandy i wszystko raczej było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gry wchodzą także darmowe programy zabezpieczające które bazy sygnatur wirusów nie przechowują na dysku użytkownika tylko w swojej chmurze.

Są lżejsze dla komputera bo go nie obciążaja zupełnie a dla maszyn tzw. "starej daty" są wręcz idealne.

 

Z takich programów można polecić:

- Panda Cloud Antivirus - http://www.cloudanti...ivirus-download

- Bitdefender Antivirus Free - http://www.bitdefend...tions/free.html

 

Z pełnych pakietów chroniących komputery osobiste największe możliwości ma chyba tylko jeden i taki właśnie polecam:

 

- Comodo Internet Security Premium 6.2 - http://www.comodo.co...et-security.php

 

Z resztą darmowych programów zabezpieczających bywa różnie, ale to użytkownik ma myśleć co robi a nie program za niego.rolleyes.gif

Edytowane przez andrzej76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem w swoim życiu Avasta, AVG, Microsoft Security Essentials i Comodo Internet Security. Avast i AVG nie dawały sobie rady, ciągle miałem zainfekowany komputer. Program Microsoftu sprawdzał się nieźle, ale najbardziej zadowolony jestem z Comodo. Od kiedy mam go zainstalowanego - żadnych problemów z wirusami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dorzucił do tego Avirę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie używam bezpłatnych antywirusów. Mam zaufanie do NODa, potem do Kasperskiego. Bezpłatne nie daja mi poczucia bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie mam przekonania do darmowych, miałam kilka ale żaden się nie sprawdził, musiałam ręcznie szukać wirusów jak widziałam, że coś jest nie tak. Z płatnymi też różnie bywa ale mam lepsze doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dim - No tak,ale chyba Kaspersky nie jest bezpłatny? Też miałam go zainstalowanego w stacjonarnym komputerze,ale o ile mnie pamięć nie myli,on nie był darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam G Data. Sam testowałem i jest naprawdę skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam Avirę w stacjonarnym a Nortona w laptopie. Kasperskyego miałam ,ale termin "ważności" minął , dlatego w tej chwili działa mi Avira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece AVG + dodatkowo ComboFix(to darmowe i niezwykle skuteczne narzędzie do tworzenia logów systemu oraz usuwania z komputera szkodliwego oprogramowania)

 

Nic lepszego od Combofixa nie używałem. Polecam.

Mały agresywny wojownik :D

Edytowane przez kluzor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka sobie ostatnio zainstalowała G Data i jest mego usatysfakcjonowana z jego skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO najlepszym bezpłatnym antywirusem jest Avast. Osobiście próbowałem kilku różnych ale ten program najbardziej mi odpowiada, odkąd go zainstalowałem nie miałem problemów z jakimś syfem z sieci. Oczywiście sam antywirus nie zabezpieczy cię przed wszystkim, z sieci trzeba korzystać z głową. Polecam pobrać Avast i samemu go wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest interesujący, ale moim zdaniem warto też przetestować inne antywirusy nawet te płatne np. G Data, który radzi sobie z wirusami całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bezpłatnych to tylko Avasta do tej pory testowałam Dobry ale zamula czasami komputery. Szczególnie te starsze. W pracy działamy na Nod32. Z tego co pytałam informatyka to licencja na jedno stanowisko wyszła około 35 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...