Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
ujmnhy

Intel Core i5 i i7

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, który lepiej sobie kupić. i5 o większej częstotliwości, czy może i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli wybierzesz odpowiednie wersje to okaże się że i7 jest nie dużo lepszy od i5. Dlatego uważam, że lepiej kupić i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

a do czego ci potrzebny ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwu rdzeniowy procek AMD, chciałbym go wymienić. Wiadomo będę go używał do grania, ale i do pracy w jakich programach projektowych, czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz wykonywać wiele czynności naraz to lepiej z większą ilością rdzeni. A jak nie to kup z mniejszą będzie się bardziej opłacało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Intela nie kupował, bo jak kupisz sobie do niego płytę główną, to będziesz musiał wymienić na nową jak będziesz zmieniał procesor. Kup sobie AMD wszystkie ich procesory nowe chodzą na tej samej podstawce, jak na razie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało konkretne odpowiedzi - kolega pewno już uciekł z forum...

Skoro obecnie masz procesor od AMD to przy zmianie na Core i5 lub i7 musisz być świadomy, że dodatkowo do wymiany jest płyta główna, zapewne pamięć RAM również (wymagana jest DDR3), ...

Podstawowe różnice między Core i5 i i7 to:

  • Cena (Core i5 tańsze)
  • Ilość rdzeni (większość Core i5 jest 2 rdzeniowych)
  • Ilość pamięci cache (różnice występują pomiędzy samymi core i5, jak i Core i5 vs i7)
  • Podstawka (większość Core i7 jest na LGA1366 - droższe płyty główne, starsza podstawka)
  • Pobór energii

Jeżeli zasobność portfela pozwala to warto zastanowić się na Core i7 na LGA1156. IMO droższe modele na 1366 są nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który z nich pobiera więcej energii? Jeśli oba są zrobione w tej samej technologii to ten, który ma więcej rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...