Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
MaxCorleone

jaki system wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie wybierał Win10. Miałem go, ale wróciłem z powrotem do Win8. Ten pierwszy według mnie ma sporo niedoróbek i błędów (np. menu Start). W lipcu ma być aktualizacja Win10 i wtedy będzie moje drugie podejście do tego systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przerzuciłem się na Win10 z 8.1 i póki co nie żałuję. Obawiałem się trochę, że większość programów i gier będzie miała problemy z normalnym działaniem, ale wszystko śmiga na bardzo dobrym poziomie. Póki co pomimo podobnych wymagań, gdybym miał wybierać któryś z tych systemów to Windows 10 zdecydowanie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jade cały czas na windows xp i nie narzekam. A tak w ogóle interfejs win 10 jest taki sam jak win 8 czy wrócili do starego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brał bym instalacje windows 10 , mam kilka sprzętów gamingowego msi ze sferisu lenovo jak i starego blaszaka . Dziesiątka ma małe wymagania i trochę zabawy przy niej potrafi zrobić z niej całkiem przyjemmy system. Bałem się że początkowo kafelki mnie przerosną ale nie menu jest jakby połączeniem starego z 7 z tym nowym z 8mki. Próbowałem 10tki jak wspomniałem i u siebie i u znajomych na przeróżnych konfiguracjach i dawał radę, raz tylko u znajomego w pracy spotkałem się z komunikatem o niemożności zainstalowania. O


  • Procesor:1 GHz lub szybszy albo SoC

  • Pamięć RAM:
    1 GB dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej

  • Miejsce na dysku twardym:16 GB dla 32-bitowego lub 20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego

  • Karta graficzna:DirectX 9 lub nowsza ze sterownikiem WDDM 1.0

  • Ekran:800 x 600

Toć nawet staruszki to uciągną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 32 bitowy będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już Win10, drodzy użytkownicy wink.png Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już najlepiej 10, najwięcej aktualizacji na Windows 10 będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 ma najlepszy performance na nowym sprzęcie, osobiście najbardziej podobała mi się zwykła 8, ta bez menu start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na windows 10 i powiem szczerze że jestem tak średnio zadowolony ale do 7 niestety już nie wrócę , a szkoda: (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Windows 8.1 lub najnowszą odmianę – Windows 10. Moim zdaniem nie warto inwestować w sprzęt wyposażony w starszy Windows 7, bo wsparcie firmy Microsoft staje się coraz bardziej ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też żałuję, że czasy 7-ki się skończyły. Co prawda 10 jest o niebo lepsza od 8-ki no i jest w końcu "mój komputer" znowu, więc da się żyć, ale kafelki nie każdemu leżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też żałuję, że czasy 7-ki się skończyły. Co prawda 10 jest o niebo lepsza od 8-ki no i jest w końcu "mój komputer" znowu, więc da się żyć, ale kafelki nie każdemu leżą.

 

Kafelki można wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyłączam kafelki, bo dla mnie to rozwiązanie jest nieudane. Nie ułatwiaja one pracy w żadnym stopniu a nawet ją spowalniają. Dałem im szansę i korzystałem przez jakieś 6 miesięcy, ale w końcu nie wytrzymałem i wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też. 8 to porażka a 10 po ostatnich aktualizacjach z wydajnością nie ma nic wspólnego. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to Windows10 jest już bardzo przyzwoicie zrobiony, sam z niego korzystam z pracy i sprawuje się naprawdę nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 Ultimate x64 nie jest takim złym wyborem :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...