Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
MaxCorleone

jaki system wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

w związku z kupnem nowego komputera pojawił się kolejny dylemat...

a mianowicie jaki system wybrać...

 

XP-32bit fajnie działał wcześniej, ale teraz wykrywa 3,25gb ramu

bios widzi 4gb i czy aplikacje takie jak gry wykorzystują wtedy 4gb czy 3,25? tzn. jeżeli system operacyjny zarządza ramem to chyba tylko tyle co go widzi... ale kto wie?

 

XP-64bit, wykorzystuje cały dostępny ram ale istnieje prawdopodobieństwo, że jest niekompatybilny z różnymi programami pod 32-bit-y

 

windows 7 chyba jednak za wcześnie na niego...

 

a może jednak vista... ale boje się dużego poboru ramu...

a jak już vista to 32-bit czy 64-bit

 

kompa chce używać w dużym stopniu do gier, również tych starszych jak choćby gta san andreas

 

konfig komputera:

Asus M4A785TD-M EVO

AMD Athlon II X2 250 BOX

GeForce with CUDA GTS 250 Gainward 512MB DVI & HDMI (PCI-E) Green Edition

Kingston 2x2GB DDR3 1333MHZ

WD Caviar 500GB 7200rpm 32MB Green Edition

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

 

pozdrawiam i prosze o pomoc

 

ps. cena nie ma znaczenia bo będę miał za free z uczelni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym Ci polecić system to bez wahania poleciłbym Windows Vistę x64 lub Windows 7. Windows XP, choć nadal popularny powoli będzie zastępowany nowszymi i jak powszechnie się uważa lepszymi systemami. Oczywiście jeszcze dochodzi wybór wersji systemu. Nie wiem dokładnie jak to jest z licencjami dla studentów, ale jeśli jest taka możliwość to bierz najbardziej obszerną, najbardziej rozbudowaną wersję czyli w obu przypadkach Ultimate. Jednak przypuszczam że jeśli ma być to wersja darmowa kupowana przez uczelnię to raczej Ultiamte nie będzie. B)

Edytowane przez siwyAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

XP-64bit, wykorzystuje cały dostępny ram ale istnieje prawdopodobieństwo, że jest niekompatybilny z różnymi programami pod 32-bit-y

 

a jakich to programów chcesz uzywac ?

czy faktycznie przede wszystkim gry czy tez jakies msvc itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

jasne pytanie, jasna odpowiedź. Zdecydowanie win7. System dopracowany, stabilny, szybki. Znikome problemy ze sterownikami. Jedyną wadą dla niektórych może być bardzo duża ilość zajmowanego miejsca. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja również chciał bym zasięgnąć porady jaki system operacyjny wybrać dla nowego kompa-laptopa.Przygodę z kompem mam już od 1992r.Dotychczas korzystałem z Win 97 oraz z Win XP.Obecnie Microsoft co kilka miesięcy wydaje nowy system i trudno się zorientować w tym natłoku,który jest lepszy.Czytając różne opinie w necie włos jeży się na głowie.Mój kolega miał Win 7 i skusił się na darmową przesiadkę na Win 10 i teraz ma problemy.Tym bardziej,że podobno nie może wrócić do Win 7.Proszę o pomoc w wyborze systemu.Kompa będę używał do wszystkiego w tym również do gier.Chcę aby chodziły na nim zarówno stare gry np.Blitzkieg jak i nowe np.CodenamePanzer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak według mnie też warto się zastanowić nad 32bitowym. Jednak teraz już lepiej postawić na Windowsa 8. Już powoli trzeba odejść od 7. Najważniejsze będzie to jeśli się zdecydujemy na jakiś jeden konkretny system i go opanujemy w pewnym stopniu. Na razie dać sobie spokój z 10. Nie jest to jeszcze do końca sprawdzony system. Możemy mieć różne problemy z jego wykonywaniem. Po prostu czasem lepiej używać czegoś zupełnie innego niż same nowości. Nie może się nam powtórzyć sytuacja jaka była z Vista. To dopiero porażka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jedynie 8 z zainstalowanym paskiem narzędzi z siódemki jako standardowy UX. Dziesiątki nie polecam, znajomi zainstalowali i po tygodniu wrócili do starych systemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem na chwilę obecną jest Windows 8.1. Do pół roku myślę, że stabilność taką jak 8.1 osiągnie system Windows 10. Taka jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie windows 7 . Niby dlaczego 7 zawcześnie.. Tylko nie instaluj tego badziewia windows 8..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie instalować windowsa 8?? Miałem styczność z każdym windowsem jaki był dostępny na polskim rynku. I windows 8 stabilnością wyróżnia się w moim odczuciu bardzo od poprzedniego windowsa. Jeszcze nigdy mi się nie zawiesił a używam go ponad rok. Jak ktoś wchodzi na różnego rodzaju dziwne strony to później ma problemy i narzeka że to windowsa problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest przecież taka, że jak mamy nowy system to dostawca jest nam w pierwszej kolejności zapewnić wsparcie i wydawać łatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest przecież taka, że jak mamy nowy system to dostawca jest nam w pierwszej kolejności zapewnić wsparcie i wydawać łatki.

 

Nie zgodzę się - wszak do Windows 7 nadal są wydawane aktualizacje 0 day, nie mówię już o windows 8.1, a nie są to najnowsze systemy.

 


naprawa laptopów kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Windows 7, ciągle są aktualizacje. Nie zwiesza się jak XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Win 8.1 mega zoptymalizowany i ogólnie jest superancki. Dla tych, którzy są nieprzekonani - przeszedłem z kilkuletniej przygody z win 7 i na prawdę jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście popieram zdanie użytkownika wyżej. ;) Też mam i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferuje Windows 7. Lepszy od XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Windowsa 10 i jestem z niego zadowolony - po lekkiej zmianie ustawień jest trochę szybszy od siódemki i ósemki, jest wygodniejszy i ma ładniejszy interfejs. Jedyny minus to chyba problem z prywatnością - Microsoft śledzi użytkowników, ale można to znacznie utrudnić zmieniając niektóre ustawienia - tutaj http://www.mamkomput...c-w-windows-10/ trafiłem na instrukcję jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 7 za wcześnie ?

 

Może dlatego, że temat był założony w 2009 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na specyfikację pc, win7 powinien spokojnie hulać. Viste bym sobie darował, XP również. Siódemka jest dosyć stabilna i nie jest problemem otwierać na niej gier odrobinę starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 działa szybciej i optymalniej niż win7, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na specyfikację pc, win7 powinien spokojnie hulać. Viste bym sobie darował, XP również. Siódemka jest dosyć stabilna i nie jest problemem otwierać na niej gier odrobinę starszych.

 

Dlaczego darowałbyś Viste?

Edytowane przez grol91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...