Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
MaxCorleone

kilka pytań z różnej beczki o ramie, biosie i express gate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem nowy komputer i mam kilka pytań

a więc...

1) dlaczego jak mam 4gb ram-u, które bios wykrywa we właściwościach komputera mam jedynie 3,25gb?

2) gdzie w biosie 0604 mogę zmieniać kartę, którą chcę używać? tzn chodzi mi o przełączanie między zintegrowaną na płycie a tą, którą mam pod pci-e? i jak mam się upewnić czy korzystam właśnie z tej pod pci-e?

3) co to dokładnie jest Asus Express Gate, którego komunikat pojawia mi się przy włączaniu komputera? z tego co wyczytałem to jest jakieś przyśpieszanie startu głównie dla laptopów... czy zostawić to włączone w biosie czy coś z tym robic?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

mój sprzęt:

Asus M4A785TD-M EVO

AMD Athlon II X2 250 BOX

GeForce GTS 250 Gainward 512MB DVI & HDMI (PCI-E) Green Edition

Kingston 2x2GB DDR3 1333MHZ

WD Caviar 500GB 7200rpm 32MB Green Edition

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz ? Bo jeśli Windows XP 32bit to dlatego masz 3.25GB

3. Asus Express Gate jest to poprostu szybszy dostęp do systemu i podstawowych funkcji. Wyłączyć go można w którejś z ostatnich 3 zakładek (Nie pamiętam dokładnie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

korzystam z 32bit win xp

czy to oznacza że 0,75GB jest w ogóle nie wykorzystywane czy po prostu Windows go nie widzi, a komputer np. w grach go w pełni wykorzystuje?

jeszcze jedno pytanie... jak instaluję kości pamięci, które mam w dualu to instaluje je w kanałach A1 i B1 czy A1 i A2?

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Windows nie widzi / nie wykorzystuje - fizycznie żadna aplikacja działająca pod kontrolą systemu Windows nie ma dostępu do reszty pamięci (bo wszystkie odwołania do pamięci odbywają się za pomocą systemu operacyjnego).

Rozwiązanie - system x64

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wracając jeszcze do tego ramu...

a mianowicie... jak dotąd spotykałem się z tym, że na płytach głównych były sloty oznaczone kolorami i wpinałem zawsze do dwóch o tym samym kolorze

natomiast w instrukcji znalazłem coś takiego:

http://img405.imageshack.us/i/ramb.jpg/

co wprawiło mnie w lekkie zakłopotanie

proszę o pomoc w interpretacji tego

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu włóż do slotów tego samego koloru i sprawdź w CPU-Z, czy masz dual channel (zakładka memory).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...