Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
tassiek

Szukam dobrego cRPG.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam gry podobnej do Gothica3, ale nie do obliviona :P Zależy mi szczególnie na genialnej wciągającej fabule, dobra grafika też jest mile widziana, ale nie jest priorytetem, dobrze by było jakby ta gra miała też bardziej rozbudowany system walki niż Gothic 3. Liczę na wasze doświadczenia :)

Wiem, że takich tematów można znaleźc mnóstwo, ale większośc jest starsza niż rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim polecam poprzednie części Gothica (szczególnie dwójkę) - może nie wyglądają dziś przesadnie ładnie, ale z całą pewnością dadzą Ci masę frajdy, kto wie czy nie więcej niż trójka. Nadchodzący Risen czy (w mniejszym stopniu) Arcania (aka Gothic 4) też powinny Ci się spodobać i nie pozwolą Ci się na jesieni nudzić. Od biedy możesz spróbować też Gothic 3: Zmierzch Bogów, o ile jeszcze nie grałeś.

Z nieco mniejszą pewnością, ale jednak, mogę polecić też Two Worlds - mechanizm rozgrywki niemal identyczny jak w Gothicach, naprawdę niezła polska gra. Swego czasu robiłem jakieś mini-mody poprawiające grafikę, gdybyś był zainteresowany - mogę Ci przesłać.

Możesz też zainteresować się Dungeon Lordsem, którego na dniach wyda CD-Projekt w serii TopSeller - gra oceniana dość kiepsko, ale może się podobać. Sam nie grałem zbyt wiele, ale po tym co widziałem (mam angielską kolekcjonerkę) zdecydowanie gry bym nie skreślał. Mechanizm rozgrywki też podobny do Gothica, ze skakaniem włącznie :)

Jeżeli zaś kładziesz nacisk głównie na fabułę i gothicowa formuła rozgreywki nie jest aż tak ważna, to wszystkie dzieciątka Black Isle (saga Baldur's Gate, saga Icewind Dale, saga Fallout, Planescape: Torment) są absolutnie idealne. Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi tez była niezła fabularnie i całkiem klimatyczna. Z nieco innych klimatów - bardzo podobała mi się fabuła Anachronox i Final Fantasy VIII/X.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie dotychczasowe części Gothica są już za mną i jedyne na co jeszcze czekam to na Quest Packa (w polskiej wersji) do Gothica 3 (niestety Niemcom i Anglikom nie śpieszy się żeby przetłumaczyc go na Angielski i co za tym idzie Polacy nie mogą przetłumaczyc go na polski).

Z niecierpliwością czekam też na tytuły które ukażą się jesienią i zimą, lecz potrzebuje gierki którą bym mógł zając się teraz :D

Zależy mi na grze w której mógł bym pomachac mieczykiem, postrzelac z łuku, i używac magii (wszystko to w efektowny sposób :D ) lecz bez dobrej fabuły nie ma gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim obie części Knights of the Old Republic. Są miecze, jest moc/magia no i przede wszystkim bardzo dobra fabuła oraz postacie.

Może Wiedżmin, Fallout 3 albo Mass Effect? Ewentualnie Drakensang, ale to już nie jest w TPP.

A grasz też na konsoli? Na przykład na PS2?

Bo wtedy to na przykład Wild Arms 4, Tales of the Abyss, Suikoden V, Persona 3 i 4, Digital Devil Saga, FFX, Rogue Galaxy, itp. Tylko to w większości gry turowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gram tylko na tradycyjnym blaszaku ;) KOTORA przeszedłem tylko nie wiem którą częśc :P Fallouta 3 zostawiłem gdzies po 5-6 godz. gry bo mi się nie spodobał, a Mass Effect skończyłem niecały tydzień temu :D o Drakensang zaraz sobie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drakensang to perełka, powinien Ci się spodobać. Aż dziw bierze że zapomniałem go wymienić :) Two Worlds i Dungeon Lords tez możesz spróbować, na pewno bardzo im blisko do Gothica pod względem sposobu prowadzenia rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przeczytałem recenzje Drakensang na Pccentre i spodobał mi się :D więc może spróbuje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak lubisz machać mieczem to polecam też mount and blade :) wciaga strasznie i bardzo przyjemna gierka ;) ciekawa historyjka jest też w fable. dosc szybko idzie grę przejść ale daje sporo radości :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi