Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
GhostRider27077

Problem z bootowalnym pendrive'em

Rekomendowane odpowiedzi

Przekopałem już wszystko (a przynajmniej tak myślę). W końcu znalazłem artykuł na vista.pl, który może jest użyteczny, ale u mnie dzieje się coś innego.

Mianowicie muszę wejść w konsoli do diskpart, tam wpisać select disk (tu cyfra pendrive... zawsze 1). Tak więc wpisuje select disk 1, lecz pisze, że 'Określony przez użytkownika dysk jest nieprawidłowy. Nie wybrano dysku' A jak wół w zarządzaniu dyskami Pendrive ma literę 1. Jest sformatowany FAT32.

Ale gdy wpiszę 'select disk 0' to pisze, że wybrano dysk.

Więc czemu pendrive'a nie chce zaakceptować?

Próbowałem też Flashbootem. Wydaje mi się, że wybieram najlepszą opcję (create bootable flash disk as image runner for any floppy disk'. Ale ja mam płytkę DVD z systemem, więc sam nie wiem. http://img261.imageshack.us/my.php?image=beztytuujxu.jpg Tutaj są wszystkie opcje do wybrania. W każdym razie podczas wybierania w/w opcji pendrive z 7,5GB zmienia swoją pojemność na 3,4 GB i brakuje jakichś 150MB dla Visty.

Jak macie jakiś sprawdzony sposób na tworzenie bootowalnego pendrice to napiszcie, gdyż mój napęd DVD nie chce już odczytywać większości płyt. Jak nie to przejdę się po Verbatima jakiegoś, a nuż odczyta ; x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...