Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
GhostRider27077

Singal out of range?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jak widzicie w podpisie mam już 9800GTX+... chciałem przetestować ją w jakiejś lepszej gierce, SA-MP odpada, GTA IV? No to odpalam. Muzyka sie rozpoczyna, dalej czarny ekran... i wyskoczył błąd od monitora 'Signal out of range'. Crysis, SA-MP, CS chodzą dobrze, ale GTA IV nie! Wcześniej na radku grałem i nie miałem takiego porblemu... może przez przypadek większa częstotliwość odświeżania była? Rozdzielczość? Nie mam pojęcia. Może dlatego, że korzystam z przejściówki DVI - D-SUB? Pomocy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że w konfiguracji gry coś jest nie tak - coś co działa na ATI, ale nie na Nvidii... Przeinstaluj grę...

 

A błąd właśnie wywala monitor jak jest złe odświeżanie / rozdzielczość - zla / za wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Documents and Settings\...\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA IV tu?

Documents and Settings\...\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Rockstar Games\GTA IV - lub na pewno tu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żesz... reinstall, patch 1.0.2.0, odpalam... to samo, no kurczę! Jak pech to pech... może da się jakoś detale zmienić z poziomu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz plik commandline.txt w głównym katalogu gry i wpisujesz -norestrictions w nim.

 

Jakie masz sterowniki? Najnowsze - 182.08 w wypadku XP i Visty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki 180.06 dla XP. Wg mnie w GTA IV standardowo ustawiana jest częstotliwość odświeżania prawie jak pod telewizor... ja gram na kiepskiej jakości monitorze, który może sobie nie radzi? Ale w takim razie, czemu Radek sobie radził, a nVidia już nie?

Spróbowałem... i znowu nic! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki też zmieniałeś? Z tego co pamiętam można konfigurować dla każdej gry parametry odświeżania... albo służył do tego moduł profili dla każdej gry (w sterownikach) lub jakiś mały program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może ten modułek by się przydał, bo wątpie by to wina była sterowników... po zmianie karty uznałem za zbyteczne formatować system, ograniczyłem się tylko do usunięcia sterów starych. Jak znajdziesz nazwę tego moduliku to powiedz, bo właśnie z poziomu systemu to się przyda... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerio, jesteś boski :P W tym programie 1280x1024 było ustawione na chyba 170/240 MHz... tego to nawet najnowsze telewizorki nie zapewnią ;/. Ustawiłem na 60 i od razu mogę śmiać na wysokich detalkach na tej rozdziałce... Ale często się zdarza, że dopiero w locie doczytuje mi jakiś blok, albo tekstura wyostrza się, znowu robi się mglista i dopiero wyostrza na stałe... :/. Ogólnie to dzięki, Nerio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobiazg... a co do wydajności to stery najnowsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, ja mam już dość tego GTA... SA zbugowana, ale grać się dało, GTA IV bugi, które grać już uniemożliwiają... tym razem, ściągnąłem te stery 180.08... Ok, jest fajnie, odpalam GTA IV... muzyka leci, czarny ekran... pozmieniałem znowu na 60Hz wszystkie możliwe rozdziałki na moim monitorze. I dalej to samo. Oczywiście inne gry śmigają, aż miło, tylko ta jak zwykle nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 182.08 miało być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakieś ustawienia po sterowniku poprzednim musiały gdzieś zostać... Wiem, że w Riva Tuner da się wszystko zresetować (ust. dla sterownika) - często pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...