Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Thief

Armie Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem z grą Armie Exigo. Otóż gram misję w której muszę odbić Alryka z wieży. Niestety gra zapewne ma bład i wróg mnie nie atakuje. Po prostu siedzą sobie w bazie i reagują dopiero wtedy gdy się do nich zbliżę. Grę mam od kolegi i powtaża się błąd z mojej gry .. Proszę pomocy ... jest jakiś patch czy coś?/

Pzdr Thief

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

nie wiem czy nie strzelę jakiejś głupoty, ale wydaje mi się, że to nie jest żaden błąd. Po prostu logicznym wydaje się to, że skoro to Ty masz odbić Alryka z wieży, to wróg nie będzie Ciebie atakował. No bo po co? Jeśli by nie reagowali po zbliżeniu się do nich, to byśmy mieli na pewno do czynienia z błędem, ale tak to chyba dobrze, że siedzą i tylko bronią tej wieży :)

Myślę, że jak wyślesz wojsko, odbijesz tego kolesia, to będziesz miał zaliczoną misję, chociaż mogę się mylić, bo nie grałem w tą grę. Warto jednak spróbować przejść tą misje na takich warunkach, jakie masz.

Jeśli źle zrozumiałem Twojego posta, to może doprecyzuj, czy coś jeszcze wskazuje na to, że mógłbyś mieć do czynienia z błędem gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

uwaga poniżej spoiler do misji, zeby przeczytac zaznacz tekst

Alryk do Rei udaje się do zamku Vangaratha, który okazuje się zdrajcą. Alryk i jego eskorta zostają uwięzieni, a naszym celem jest odbicie ich. Na starcie należy zbudować kuźnię by móc poprawić obronność i atak naszych podkomendnych. Kolejne budynki, które warto wnieść to 2x dom, 3x wieża zwiadowców. W strażnicach obsadźmy łuczników i kuszników, którzy nadejdą jako wsparcie. W międzyczasie uważajmy na ataki wilków (przy złocie). Warto tam postawić dwie wieże z łucznikami by mieć spokój. Gdy odbijemy wszelkie ataki pochodzące z zamku przybędą gnomy z pomocą ciągnąc katapultę. Zostawmy ją na tyłach bazy. Czas by jej użyć nadejdzie później. Przebudujmy ratusz w twierdzę by mieć dostęp do budowania świątyni i warsztatu gnomów. Gdy tylko będzie możliwe to zróbmy wszelkie upgrade’y (atak, obrona, szybkość szkolenia, pojemność domów). Następnie zbierzmy oddział Knechtów, dwóch kapłanów, 5 katapult i Dunhelma by ruszyć na podbój wrogich ziem. Gdy miniemy most na północnym trakcie natkniemy się na mały oddział nieprzyjaciela i dwie wieże zwiadowcze. Dzięki katapultom szybko je rozniesiemy w pył. Na zachodzie jest wioska górników, którą atakują wilki, przewodzi im biały basior. Gdy ich ubijemy wioska stanie po naszej stronie i dodatkowo wieśniacy będą na nasze rozkazy. Do obrony tej wioski wystarczy 10 Knechtów i 2 kapłanów. Następnie główną armię skierujmy na wschód. Po drodze wejdziemy do obozu łotrzyków, po jego zajęciu i wybiciu wrogów uwolnimy Driady podlegające Lady Samirze Thoovn. Jeżeli osadzimy jednego woja w Obozie najemników będziemy mogli skorzystać z usług Mrocznego łowcy, Ksrasnoluda banity oraz Maga renegata. Oczywiście wszystko za drobną opłatą. Teraz można ruszać na wrogie miasto. Znajduje się ono za drzewami na północy. Przy pomocy katapult zniszczymy drzewa i droga do niego stanie otworem.

W miarę upływu czasu i niszczenia przez nas wroga zostaniemy powiadomieni o odkryciu koło naszej bazy tuneli. Należy wysłać tam oddział Knechtów z kapłanami i parę katapult by oczyścić je z ogromnych szczurów. W prawej odnodze owych tuneli znajdziemy: leczniczy pył, złoto, pierścień many, 2x pierścień zdrowia i kulę mrozu. Po wyjściu z tuneli znajdziemy kopalnię kryształu i złotonośne góry. Idąc dalej tym tropem trafilibyśmy do zamku. Jednak nasz atak jest prowadzony z innej strony. Gdy wedrzemy się na ulice miasta na naszej drodze stanie Yvon Młot i oznajmi nam, że Alryka i tak tu nie ma. Teraz nie pozostaje nam nic jak zniszczyć zamek i wybić jego załogę.

Edytowane przez Clamoor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj ale wróg się broni jednak ... w bazach wroga wieśniacy stoją przy swoich kopalniach i nie pracują, a koszary przeciwnika nie rekrutują nowych jednostek :/ więc wydaje mi się że jest to błąd gry

@Clamoor : wiem co mam zrobić w tej misj .. czytaj posty uważniej

Edytowane przez Thief

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
.. Proszę pomocy ... jest jakiś patch czy coś?/

Jest jakiś patch o ile twoja wersja jest inna niż 1.4 Lub spróbuj tak jak radził Lipez przejść tą misję, może następna będzie ok ,błędy w grach się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

zastanów się tez czy to nie jest pirat ;-) piraty tez tak mają :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no nie wiem coś popróbuje ale nie wiem czy to się naprawi samo z siebie .. ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no więc przeszedłem tą misję iii.... nic.. W następnej misji robotnicy wroga dalej zbijają bąki przy złocie a gra przez to jest banalna :(

macie jakieś pomysły ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podnieść poziom trudności... sprawdziłeś patcha? reinstalowałeś grę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reinstal gry nie pomoże .. to już drugie Armie w które gram .. poprzednim razem miałęm, ten sam problem pozostaje mi sprawdzićpatch i mieć nadzieję że zadziała ... jeśli to nie pomoże to nie mam pojecia co zrobić ..

W armie Exigo nawet na łatwym poziomie nie jest prosto a ja gram na normalnym więc nie możliwe jest to żeby to było spowodowane poziomem trudności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i nic .. patch nie chce się zainstalować .. widocznie nie jest do tej wersji :/ myślałem że może są do tego jakieś ustawienia ale nic .. niestety chyba sobie nie pogram :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi