Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Jawtek

Notebook do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie :) Los zrzucił na moje barki zadanie wyboru laptopa znajomym (młoda para :) ). Będzie służył do netu, pracy w aplikacjach biurowych i ew. pasjansa ;)

Wymagania są następujące:

- wbudowana kamerka

- 17 cali

- niezawodność!

- musi być czarny :P

Jako, że znajomi są kompletnie zieloni w temacie komputerów ( a i ja od notebooków specem nie jestem :) ), dobrze by było gdyby notebook był prosty i niezawodny ;) Cena - hmm wiadomo, że zawsze jak najtaniej. Mówią, że ostateczny max to 2000 zł, ale z tego co się orientuje to komp spełniający ich wymagania można kupić za znacznie niższą kwotę? Myślę, że te 1500zł to już się coś dostanie w miare?

Aha, kwestia druga - można kupić lapka bez OS'a? Dobrze by było, jeśli to obniży koszty. Do tego sprzętu widziałbym XP, jeśli już, nie sądze aby znajomi życzyli sobie przymusowych wojaży z Vistą ;)

P.S. Jeśli będziecie linkować do konkretnych sklepów - mile widziany odbiór osobisty w Warszawie.

Proszę o fachową pomoc i z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem czemu ludzie się na te kobyły 17" rzucają... ni to mobilne ni to stacjonarne :P

Dokładnie to samo chciałem napisać. Dla mnie notebook 17" to jakieś nieporozumienie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście proponuję HP bądź Compaq (aczkolwiek to prawie to samo) jako, że mam duże dośw z laptopami. Dosyć dobra jakość w tym pułapie cenowym. Aczkolwiek 2000 zł to najbardziej bezsensowny pułap do pracy biurowej gdyż w zupełności wystarczy laptop ok. 500 zł tańszy. Proponuję model 6720s bądź HP 550 (często jednak bywa bez systemu). 6720 s za około 1800-1900 zł max (trochę lepiej wyposażony) powinien być najlepszym rozwiązaniem.

17 cali nie będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 cali nie będzie dobrym wyborem.

A ile ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

15,4" a jeśli ma być typowo przenośny to nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, przyjmijmy, że daję się Wam przekonać na 15,4". To prosiłbym o polecenie konkretnych modeli, spełniających warunki podane w pierwszym poście (poza rozmiarami matrycy OFC). :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki Wszystkim za pomoc :) To jeszcze zaproponujcie, proszę, kilka modeli 15,4" tak za ok 1500 (+/-) to już będę miał w czym wybierać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym zdecydowanie brał Toshibę Satellite L300 poleconą przez Nerio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Toshiba L300 ma kilka modeli, które tak właściwie nie wiem czym się różnią (jakieś niewielkie różnice) oprócz ceny. W każdym bądź razie, gdybym ja miała wybierać to wzięłabym któryś z tych laptopó: Toshiba Satellite L300-17L, Toshiba Satellite L300-17O, Toshiba Satellite Pro L300-1B9 lub mojego ulubieńca, czyli coś z firmy Lenovo, np. Lenovo 3000 N500 (NS74CPB).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybór padł na Toshiba Satellite L300-1AM . Dziękuję za okazaną pomoc :) Prosiłbym jednak o nie zamykanie tematu, ponieważ już niedługo dostane lapka w swoje ręce i możliwe, że będę miał jeszcze jakieś pytania do Was (gdyż, jak już wspominałem, notebooki to nie moja działka) :) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry wybór, powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety to nie ja :) Będę miał okazję pobawić się tym cackiem przez ok 2 tyg... ale zawsze to coś :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...