Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
flashowiec:)

Pozycjonowanie strony za pomocą NBC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio znalazłem ciekawy projekt, którego "...działanie polega na emisji artykułów reklamowych zawierających w treści bardzo mocne linki pozycjonujące". Czyli jak sam opis wskazuje 0 SPAMU, tylko serwisy wartościowe. Link do strony projektu: nbc.pl. Z racji tego, że jestem dość początkujący w tej dziedzinie, to chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście ten program jest tak dobry i efektywny. Czekam na Wasze odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardziej polecam LinkujPro.pl - a przynajmniej polecalem, nie wiem jak jest obecnie ale w ok. miesiąc podniósł pagerank mojej strony z 1 do 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście bardziej polecam LinkujPro.pl - a przynajmniej polecalem, nie wiem jak jest obecnie ale w ok. miesiąc podniósł pagerank mojej strony z 1 do 3 ;)

 

Myślę, że polecasz LinkujPro z tej przyczyny, że tylko jego używałeś, a jak podniósł PR to gratuluję :) Każdy sposób dobry :) Jednak polecałbym tę stronę http://quba.info/linkujpro.php , na której można porównać sobie różne systemy typu LinkujPro, LinkMe, Linkor czy SeoAdder i moim zdaniem LinkMe jest zdecydowanie lepszy. Wspomniany wcześniej NBC jest właśnie stworzony przez twórców LinkMe i oferuje zupełnie nowe rzeczy, czyli brak SPAMU - tylko wartościowe serwisy - to jest główny PLUS programu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

http://quba.info/linkujpro.php

hmmm strona studenta .. pierwszego roku, politechniki wroc spoko .. aktualizowana 2006, (ah te czasy php kids) Buttony nie działaja ... dobra spoko ^^ istotnie wiarygodne źródło informacji o pozycjonowaniu, i w sumie nie mam zadnych zastrzezen do wieku a co do poziomu strony

 

a co do nbc ... najlepsza reklama dla strony / portalu / firmy zajmujacej sie pozycjonowaniem jest ... wypozycjonowanie samych siebie ... nbc w ooglach własciwie nie istnieje http://www.google.pl/search?hl=pl&safe...=Szukaj&lr=

nawet precyzujac nazwe firmy nic ni ma ...

 

a nbc dosyc jednoznacznie kojarzy sie z telewizją amerykańską :P

 

// i jak zwykle narzekam i krytykuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://quba.info/linkujpro.php

hmmm strona studenta .. pierwszego roku, politechniki wroc spoko .. aktualizowana 2006, (ah te czasy php kids) Buttony nie działaja ... dobra spoko ^^ istotnie wiarygodne źródło informacji o pozycjonowaniu, i w sumie nie mam zadnych zastrzezen do wieku a co do poziomu strony

 

a co do nbc ... najlepsza reklama dla strony / portalu / firmy zajmujacej sie pozycjonowaniem jest ... wypozycjonowanie samych siebie ... nbc w ooglach własciwie nie istnieje http://www.google.pl/search?hl=pl&safe...=Szukaj&lr=

nawet precyzujac nazwe firmy nic ni ma ...

 

a nbc dosyc jednoznacznie kojarzy sie z telewizją amerykańską :P

 

// i jak zwykle narzekam i krytykuje

 

z tą stroną "quba..." rzeczywiście się zgodzę, jednak tak na szybkiego ją wybrałem :)

 

NBC jest NOWYM programem (dosyć nowym) i jak wcześniej wspomniałem gromadzi w sobie tylko wartościowe serwisy. Przy wpisaniu frazy nbc do google (http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&q=nbc&btnG=Szukaj&lr=) jest on na 5. miejscu. Gdyby gromadził wszystko co się da (SPAM), to może byłby wyżej, ale dzięki temu, że tego nie robi, gromadzi tylko mocne linki pozycjonujące. Serwisów dopiero przybywa, więc zobaczymy jego pozycję za jakiś czas i porównamy :)

 

a to, że się kojarzy z telewizją amerykańską....... to się zgodzę :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

tak jest na 5 miejscu po wpisaniu DOKŁADNEJ nazwy nbc ... ( a przeciez nbc KAZDEMU sie jednoznacznie kojarzy z pozycjonowaniem i to jest pierwsza rzecz która wpisze w google zeby zalezc cos do pozycjonowania)

 

biorąc pod uwage jak mało uzytkowników klika w 3, 4 i dalsze linki ... to 5 miejsce znaczy niewiele :P (jak znajde dokładne statystyki klikalnosci dokleje)

 

tylko widzisz jestem iksinskim wpisuje w google pozycjonowanie darmowe, pozycjonowanie, jak wypozycjonowac strone itp (przejzałem koło 20 roznych fraz) .. w zadnej nie wystepuje NBC ... czyli tak naprawde na uzytkownika taka firma nie istnieje, (if firma Not_exist (google pierwsza strona) {return firma sie nie liczy}) ja rozumiem ze to nowa firma .... ale tego typu firmy jesli chca wejsc powaznie na rynek powinny najpierw zajac sie soba ...

 

to tylko moja prywatna opinia :P

Edytowane przez Clamoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest na 5 miejscu po wpisaniu DOKŁADNEJ nazwy nbc ... ( a przeciez nbc KAZDEMU sie jednoznacznie kojarzy z pozycjonowaniem i to jest pierwsza rzecz która wpisze w google zeby zalezc cos do pozycjonowania)

 

biorąc pod uwage jak mało uzytkowników klika w 3, 4 i dalsze linki ... to 5 miejsce znaczy niewiele :P (jak znajde dokładne statystyki klikalnosci dokleje)

 

tylko widzisz jestem iksinskim wpisuje w google pozycjonowanie darmowe, pozycjonowanie, jak wypozycjonowac strone itp (przejzałem koło 20 roznych fraz) .. w zadnej nie wystepuje NBC ... czyli tak naprawde na uzytkownika taka firma nie istnieje, (if firma Not_exist (google pierwsza strona) {return firma sie nie liczy}) ja rozumiem ze to nowa firma .... ale tego typu firmy jesli chca wejsc powaznie na rynek powinny najpierw zajac sie soba ...

 

to tylko moja prywatna opinia :P

 

masz rację :)

 

lecz zauważ, że to jest trochę jak błędne koło:

 

NBC gromadzi tylko wartościowe serwisy, innych nie przyjmuje. Potrzebuje trochę więcej nowych stron, aby osiągnąć wyższą pozycję w wyszukiwarkach. -> Użytkownik (zgodzę się) wpisuje frazę 'pozycjonowanie' w Google i nie znajduje NBC, czyli ciężko jest zebrać temu programowi (projektowi) większą ilość stron, gdy ludzie nie mogą do niego trafić. Tym bardziej, że pozycjonowanie jest działaniem jakby ubocznym programu NBC, a służy on przede wszystkim do publikacji art. prasowych.

 

Ja znalazłem info o NBC na innym forum i chciałem Wam go przedstawić z uwagi na to, że jest jeszcze mało popularny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę przewrotnie. Przeczytałem niedawno (choć plotki słyszałem już wcześniej), że page rank to ściema - służy do oceniania wartości stron, ale jako tak nie ma wpływu na ich pozycję w wynikach. Co o tym sądzicie?

 

I dla zainteresowanych: http://www.sprawnymarketing.pl/artykuly/pagerank/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, od pewnego czasu PR jest raczej dla szpanu. Nie ma on zbyt wielkiego oddziaływania na pozycje strony, bardziej liczą się inne współczynniki typu BL, LP(LinkPopularity) etc.

Sporo jednak można zyskać na większym pageranku - np. więcej punktów w SWL.

Co do tych systemów wymiany - ja korzystam i polecam E-Weblink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenia z wymiana linków lepiej pomęczyć się tradycyjnie, katalog stron, linki w artykułach.

Edytowane przez gieldalinkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam złe doświadczenia z wymiana linków lepiej pomęczyć się tradycyjnie, katalog stron, linki w artykułach.

 

gieldalinkow, a nie wiesz czemu jak wchodzę na gieldalinkow kropka pl to jest tam tylko niebieskie tło i nic więcej?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakomicie! Dzięki wielkie za ciekawe informacje w tym obszarze. Jestem pewien, że mi się one przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...