Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mxm_neo

Pytanie o wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanko. Mam neo 2MB, moja siostra kupilas sobie laptopa, a co za tym idzie chce miec internet (bezprzewodowy : O ), wiec stad moje pytanie do was, jezeli mam router z wi-fi to odczuje w czasie gier sieciowych, sciagania, przegladania stron, ze ona w ogole cos robi na necie? Da sie to ew. jakos rozdzielic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... odczujesz jeżeli będzie mocno używane dostępne pasmo przez drugą osobą...

Router Linksys WAG200G... Jak chcesz więcej przeznaczyć to mogę polecić coś bardziej profesjonalnego... (np. Draytek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ewentualnie wydzielić na sztywno pasmo nie? Tomatoo tak to się zwało coś. Dostępne na niektórych routerach do 200zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o funkcję QoS (quality of service). Możesz ją skonfigurować tak, że pakiety wysyłane przez Twoje gry będą miały zawsze większy priorytet przed ruchem http lub ftp. Wtedy nawet gdy siostra będzie ściągała duże pliki nie powinno być problemu z graniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dex

QoS owszem pomaga, ale znalezienie routera, w którym to działa jak należy do łatwych nie należy. Najlepiej skorzystać z alternatywnego softu (sam z takiego korzystam). Póki co jest on dostępny praktycznie tylko dla routerów normalnych (Linksys WRT54GL 1.1, ASUS WL-500GP) - z portem WAN w postaci RJ45. Dlatego w wypadku noestrady trzeba by osoby modem z portem ethernetowym, który wepniemy w owy wan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom jest dużo takiego sprzętu :P tylko na pewno nie stoi on na tej najniższej półce

co do programowych rozwiązań to zainstaluj jej net limitera na kompie i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do programowych rozwiązań to zainstaluj jej net limitera na kompie i po kłopocie

 

: D To jest dobra myśl :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niektórych routerach można też dla konkretnego ip ustalić limit prędkości czyli net limiter w rołterze ;) a poza tym jeśli Twoja siostra ma charakter taki jak moja to poprostu sobie net limitera wylaczy bo uzna ze tez chce miec tak szybko jak ja :] ale sam program bardzo dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy chcesz kupić dobry router to kup Asusa WL500W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chciałem założyć nowy wątek, ale tutaj chyba pasuje.

Mam laptopa Lenovo AMD A6-6310. Kupiłem router Asus RT-N11P. Do tej pory korzystam z kabelka (kablówka), ale z uwagi na telefony jest router. Chodzi o to, że telefon ma internet, ale na kompie nie mam wi-fi. Nie wkrywa sieci, w ogóle nie mam chyba zainstalowanej karty (ale w sterowniku pisze, że nie trzeba). Dalej muszę na kompie korzystać z kabla. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że w praktyce jednak nie masz zainstalowanych sterowników od karty sieciowej i dlatego nie można połączyć się z routerem. Spróbuj raz jeszcze je zainstalować i udostępnić wi fi, wtedy powinno być w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat. Jaki polecacie router do domu ok. 140 mkw, żeby zasięg był dobry w salonie, na strychu, w garażu i w ogrodzie zimowym? :D  Taki miejsce to idealne miejsce na wypoczynek - popatrzcie na realizacje z http://btm-eurolinx.pl/ a przyznacie mi rację.

A każdy router, który dotąd miałem, wysiadał dwa pokoje dalej.

Edytowane przez Bluestar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden router bez sensu na tak dużą powierzchnię, lepiej po prostu zrobić porządną sieć z kilkoma ap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...