Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

9 użytkowników zagłosowało

1. 1. Co wybrać ?

• WD 500 GB, 16 MB, SATA II - WD5000AAKS
      4
    • SEAGATE 500 GB, 32 MB, SATA II - ST3500320AS
      5

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Saegate. Jest szybszy, pooglądaj testy, WD jest szybszy jedynie w czasie dostępu ;) Choć to bardziej niezawodna firma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy mi na dobrej szybkości i stabilności dysku za tą cenę :) . Jeszcze zastanowie się nad propozycjami .

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Clamoor

imho seagate, nie wiem czy nadal maja ale mieli kiedys fjna linie dysków przeznaczonych do pracy 24/7 mam taka 250, mam również teraz 500, i smigaja, a kopm sie u mnie restartuje raz na 10 dni, + ciagle śmigaja torrenty, i sporo renderów, wiec dysk nie odpoczywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom :) Była taka linia, ale trzeba się liczyć z tym, że kosztuje więcej.

Sprawdziłem jest nadal: http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wew...talog,kat,4519/

WD ma teraz też kilka serii, m.in. Black. Czym one się cechują - nie wiem...

Osobiście polecam - Hitachi, nigdy się nie zawiodłem, obecnie korzystam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno przejrzałem ranking i znalazłem ciekawą 640GB od WD (ma wysoką wydajność i dobrą cene) . WD 640GB WD6400AAKS .

Co powiecie na temat tego dysku .

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierz ten> WD to bardzo dobra i solidna firma. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z ich dyskami ani żadnego zwrotu od klijenta. A ten jak widać przewyższa wydajnocią saegate.

Sam vchyba takiego kupie ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam od około 4 miesięcy dysk Seagate Barracuda 11 640GB SATAII (ST3640323AS) i co mogę o nim powiedzieć.

Jest bardzo szybki, stosunkowo cichy. Dlaczego stosunkowo? Dlatego, że raz na jakiś czas wypadnie mu brzdęknąć. Nie wiem od czego to zależne, ale może to dziwnie zabrzmi, dźwięk jest podobny do trzasku tarcia o metalową powierzchnię. Czytałem przed zakupem, że to normalne jednak np. ogladając film powoduje to lekkie przywieszenie komputera trwające mniej niż 0,5 s ale da się zauważyć. Od razu napiszę, że dzieje się tak raz na jakiś czas, można powiedzieć, że około raz dziennie.

Jestem przywiązany do dysków tej firmy, dlatego nie mogę być obiektywny, jednak gdybym miał teraz kupować taki dysk to byłby to ten sam :)

Dlaczego 640GB a nie 500GB? 640GB posiada talerze o większej pojemności i jest nowszy, dlatego go wybrałem. Zawsze można poczekać na dysk o mniejszej wadze i gabarytach z jednym talerzem, ale kiedy one się pojawią nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się ostatnionad jakimś dyskiem, myślę że 500GB by mi wystarczyło ale różnice w cenie pomiędzy 750 GB i 1 TB raczej duże nie są więc zastanawiam się nad takimi urządzonkami:

1.Samsung HD103SI (bo F3 1TB chyba jeszcze nie ma?)

2.Western Digital WD10EADS

3.Seagate ST31000528AS

Lub może moglibyście polecić coś innego?

Zależy mi, aby dysk był wydajny, długowieczny i cichy(w takiej kolejności, choć bez przesady) :).

EDIT: I jeszcze takie pytanko jak duży wpływ na wydajność, cisze itp. ma ilość talerzy umieszczonych w dysku?

Edytowane przez TomTom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak zwykle polecę Hitachi ;)

Seria 7K1000.B ;)

Sorek zapewne swoje teorie będzie wysnuwał, ale podkreślę po raz kolejny: nigdy nie zdarzył mi się uszkodzony Hitachi, a za to mając styczność z dyskami: Seagate, WD, Samsung, Maxtor zawsze była jakaś wpadka...

Wydajność jest OK, do tego cichy i przede wszystkim długowieczny ;)

OFC. Nie biorę pod uwagę sytuacji, że ktoś potrząsa komputerem podczas pracy dysków... Tego żaden dysk na dłuższą metę nie wytrzyma...

BTW. http://www.komputronik.pl/index.php/produc...II,_NCQ%29.html

Raczej mało prawdopodobne, żeby 29 komentarzy było napisane przez osoby związane z firmą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak cchesz nerio, ja super zaufania do Hitachi nie mam - może się poprawiło, ale jeśli chodzi o wydajność, to saegate przoduje. A co do WD - mój 5cio letni (prawie) dysk chodzi do dziś bez najmniejszych problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam polecę Seagate bo z niego korzystam i jestem bardzo zadowolony, korzystam też z Samsunga z którego jestem mniej zadowolony (jest odczuwalnie wolniejszy), a odradzę Cavira bo mi się właśnie taki popsuł po 4 latach używania co do Hitachi to nie mam żadnych doświadczeń z tą firmą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nad Hitachi się w sumie nie zastanawiałem, może dlatego, że nie widziałem jeszcze PCta w którym go zastosowano i w ogóe wydaje mi się że są mało popularne co jak się sam przekonałem(monitor) nie znaczy gorsze. Sam posiadam 4 dyski 2 wewnętrzne: 6 letni Seagete 80 GB i 5 letni Samsung 160 GB i 2 zewnętrzne(oba na usb :mellow: ) WD My Book 250 GB który jest wolny, głośny i go nie lubię oraz 640 GB dysk Tochiby całkiem fajny. Z żadnym dyskiem problemów jako takich nigdy nie miałem, ale jak wiadomo model modelowi nie równy i każdemu producentowi jakiś produkt może nie wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi