Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
YoshinoXD

ProStreet - Ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kartę graficzną GeForce 6800GS i chciałem zapytać jak ustawić ustawienia graficzne w opcjach gry i panelu Nvidia, aby było jak "najlepiej" i wydajniej, żeby zero lagsów =D. Chodzi mi o wszystkie tam zawarte ustawienia. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, nikt Ci tu DOKŁADNYCH ustawień, na których gra będzie działała płynnie na Twoim komputerze, nie przedstawi.

Najlepiej ustaw na początku szczegółowość oprawy na Medium (Średnie) i rozdzielczość 1024x768. Jeśli będzie się ciąć - zmniejsz rozdzielczość i detale pojazdów albo toru. Warto wyłączyć cienie, które w takich produkcjach są mało istotne, a czasami mocno obciążają program.

Jeśli gra będzie na Medium sprawnie działać - zwiększ rozdzielczość i detale. Warto wtedy włączyć AA i porządne filtrowanie tekstur.

Cóż, co i jak DOKŁADNIE nikt Ci nie powie (no chyba, że ktoś akurat ma taki sam komputer jak Ty i niedawno grał w tę grę).

Musisz sam testować poszczególne konfiguracje grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale to zależy od całego kompa? na początku zrobiłem tak: 1024x768 i większość na wysokie, tak dla sprawdzenia to i płynnie nie było a jak wziąłem 640x ileś tam i all na wyłącz lub niskie to też tak było i to jest najśmieszniejsze. Próbuję dalej =] a co z takim czymś jak antyaliasing, filtrowanie tekstur i v-sync ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1024x768 i większość na wysokie, tak dla sprawdzenia to i płynnie nie było a jak wziąłem 640x ileś tam i all na wyłącz lub niskie to też tak było i to jest najśmieszniejsze.

Z reguły ten problem nie występuje na procesorach Pentium (domyślam się, że zainstalowałeś grę na komputerze, którego konfigurację podałeś w temacie o Call of Duty 5; na forach EA było o tym głośno, ale zazwyczaj posiadacze procesorów firmy AMD mają ten problem).

Trzeba zainstalować patcha:

http://www.polska.ea.com/games/10845,pcdvd/downloads/4505/

Niektórym pomógł. :)

ale to zależy od całego kompa?

No raczej, nie tylko karta graficzna ma wpływ na działanie gry.

antyaliasing

Wygładzanie krawędzi. Przydatny bajer, gdy masz monitor LCD i ustawioną niską rozdzielczość. Dość mocno wpływa na wydajność, ustaw maksymalnie na 2x albo nawet wyłącz.

filtrowanie tekstur

Ostrość tekstur pokrywających obiekty oddalone od Twojej pozycji. W Twoim przypadku co najwyżej potrójne (trilinearne).

v-sync

Synchronizacja pionowa. Nie wpływa znacząco na płynność działania gry, ale ja zawsze wyłączam.

PS. Najmniejsza sensowna rozdzielczość to 800x600, w mniejszej mogą występować problemy z działaniem gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co mi patch, który daje nowe auta =\? Tak to ten komputer, na którym odpalałem CoD'a 5 no akurat monitora LCD nie mam =D to nie przyda się antyaliasing, jakoś ogarniam już ;P Dzięki kolego!

P.S. Może znasz jakieś takie gry podobne do ProStreeta prócz Grida? Mam parę drobniaków, to może sobie kupię inną już ten ProStreet =D

Edytowane przez YoshinoXD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Po co mi patch, który daje nowe auta =\?

Zaufaj mi, że nie tylko dodaje on nowe auta - również optymalizuje grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj wszystkie parametry kompa to ci spróbuje doradzić. Wiem co mówie. Jeden koleś miał celka i tą samą grafę i miał lipnie . Patcha też ściągnij .

Ustaw rozdzielczość 800x600 Max Detale . V-Sync wyłącz czyli synchronizację pionową .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
P.S. Może znasz jakieś takie gry podobne do ProStreeta prócz Grida? Mam parę drobniaków, to może sobie kupię inną już ten ProStreet =D

Test Drive Unlimited kosztuje jedyne 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi