Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
8art

Coś mi wypadło z kompa:)

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuże się fachową terminologią;)

Pod wiatraczkiem znalazłem odklejoną czarną skrzyneczkę (wymiary ok. 4*4*4 cm)z dwoma pręcikami na boku, skierowanymi przeciwnie. Znalazłem odpowiednie fotki - wychodzi na to, że była przyklejona na to coś czanego pod wiatrakiem ;)

 

patrz zdjęcie:

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...ang_pl%26sa%3DN

 

Co to jest? Komp chodzi bez tego dobrze, ale nie wiem, czy to nie jest coś chłodzącego i nie zepsuje się podczas używania.

 

Szukam na necie, ale nie mogę tego znaleźć

 

Dzięki za odpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic zdjęcie tego czegos? czy jest to wykonane z metalu? wiecej info pproszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonane jest z plastiku. Metalowe są te druciki.

Zdjęcie zamieszczę w poniedziałek - chyba, że już poznam odpowiedź - dziś googlne nazwę producenta tego "czegoś" Nie zdążyłem niestety dłużej się tym zając - odkryłem to późno w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - coś już wiem.

To zwykły plastikowy element, nie zawiera nic w środku. Logo firmy to Chaintech - producent mojej płyty głównej. Stawiam, że to "ozdobnik", albo jakaś forma osłonki na to coś, co jest pod tym;)

Znalazłem zdjęcie mojej płyty:

http://www.tomshardware.pl/motherboard/200...tel845g-04.html

 

Element ten znajduje się pod slotami na RAM, koło procka.

Zdjęćia nie mogę na razie umieścić, ale chyba nie ma już po co;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator na chipset? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mostka północnego/południowego. Jeżeli na mostku północnym jest chłodzenie to odpadło to z południowego. Chłodzenie Południowego nie jest istotne w dość wiekowej płycie głównej - nie grzeje się mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyluza;)

To odpowiada za chłodzenie - ciekawe, ale wygląda na puste w środku, do tego było jakby tylko przyklejone - może użyje taśmy 2- stronnej i przywróce płytę do stanu poprzedniego?

Komp chodził dobrze, ale wczoraj zaczął strasznie mulić - Windows włączął się ok. 25 minut, ale to pewnie ma związek z programem Turbo Memory Charger.

Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E...po pierwsze proponuje zapoznać się z pojęciem pasta termoprzewodząca...dwustronną taśmą to do czoła co najwyżej sobie możesz ten radiator przykleić :P

Po drugie jest fabryczny, nie ważne czy wiekowa czy nie, skoro producent zamontował to znaczy, że mostek ma tendencję do przegrzewania się, czym prędzej zakładaj.

Windows na samym końcu ładuje programy z autostartu, więc jeśli się włącza naprawdę 25min to lepiej załóż ten radiator i w zasadzie, zrób reinstal :P Takie coś po czym dysk będzie czysty a windows całkiem nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej stwierdzil jest to radiatro mostka południowego, najlepiej bedzie jak przymocujesz go tam gdzie byl(posmaruj pasta termoprzewodząca spod radiatora i zamontuj na płycie)...A wyglada na pusty wewnatrz bo jest wykonany z lekkiego stopu aluminium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...