Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mekeke

Własny serwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę opublikować własną stronkę, ale dla praktyki chciałbym postawić własny serwer. Porobiłem sobie przekierowania na routerze itp itd. Zastanawiam się tylko jakiego programu. Znam xamppa i krasnala. Raczej skłaniam się na teraz ku xammpowi. Są jescze inne tego typu programy? AHA i bardzo ważne: Jak przypiać domenę do tego serwera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam XAMPP-a :) Jest moim zdaniem bezkonkurencyjny.

 

Porównanie pakietów podobnych do XAMPP-a - czyli tzw. WAMP-ów - znajdziesz na PC Centre:

http://pccentre.pl/article/show/Porownanie...w_WAMP/id=15499

 

A co do domeny, przede wszystkim musisz mieć zewnętrzne IP. Jeśli już je masz, w panelu administracyjnym domeny ustawiasz sobie tzw. przekierowanie IP - w odpowiednie pole wpisujesz swój numer IP.

 

Ważne, żebyś korzystał z DNS-ów usługodawcy, bo to w nich musi się znaleźć Twój adres IP. Bo żaden z WAMP-ów nie ma wbudowanego serwera DNS, a przynajmniej ja się z tym nie spotkałem, a nawet gdyby miał, to i tak musi Twój DNS istnieć w systemie serwerów DNS (brzmi zawile - wiem), żebyś mógł w nim zaparkować domenę :) Tym ostatnim się po prostu nie przejmuj. (A jeśli Cię to jednak zainteresuje, powiem Ci, jak zarejestrować DNS.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywanie DNS na własnym kompie nawet dla testów mija się trochę z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale ludzie mają różne pasje ^^ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś? Zależnie od wersji usług jest całkiem sporo lub bardzo dużo (np. serwer WWW, serwer poczty, serwer plików, serwer druku, ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

jasne ze tak win 2k8 server jest swietny, iss _ mssql i wymiata :D .. oczywiscie jesli cie stac :D

 

 

z darmowych polecam jednak po prostu xamppa albo starego ale prostszego dla wielu osob krasnala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krasnal jest do kitu, z XAMPP-a korzystam już wieki i się nie zawiodłem. I można postawić na każdym systemie (Windowsie, Linuxie) - niekoniecznie potrzebny jest Windows 2k8. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz - jeżeli serwer ma być dostępny publicznie, a koniecznie chcesz Windowsa - Windows z gamy serwerowej będzie w zasadzie wymagany. Jeżeli zaś chcesz postawić serwer, żeby przetestować stronę przed wrzuceniem ją w sieć - dowolny Windows wystarczy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm żadne paczki serwerowe nie zastąpią linuxowej konfiguracji ze źródeł ;)

p.s. LAMP to najprostsza sprawa - natomiast jeszcze konfiguracja, zabezpieczenie to już inna bajka...

Edytowane przez najdmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...