Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz po prostu zrobić baaardzo dużą budę;)

 

Sorek ze wszystkich porządnych portali ty wymieniłeś PCL i egiełde jakby tylko one istniały. O ile ten drugi to co nieco jeszcze normalnego, o tyle PCL...n/c :P

 

Milans...co Cię kurnia skłoniło? ;] Ja już patrzeć nie mogę, słyszę "FC" i widzę pełną po brzegi piwnicę Luka z tą całą graciarnią ;) A teraz jeszcze Ty, koniec świata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz na razie dwie części dość ważne, a gdzie odbiornik ten między zamrażarką a chłodziarką?.

Chyba jeszcze raz będziesz musiał odwiedzić złomiarnię.

Ale ciekawe miałem takie małe sprężarki i nawet dość cichutkie. a potrzebujesz jeszcze olej transformatorowy, do ewentualnego uzupełnienia w sprężarce. A jak by tak przewód rurka stalowa z miękkiej stali o dość dużej średnicy. To pod chłodzenie CPU.

ale czekam na dalsze wypadki, powodzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiornik ciepła można przyrównać do bloku wodnego z tym, że musi być on nieco przerobiony :) będzie to się zakładać bezpośrednio na procesor - bez żadnych dodatkowych radiatorów. W środku będzie się rozprężać gaz i to właśnie on będzie odbierać całe ciepło :)

 

@Havoc - są w życiu człowieka takie chwile... ;) Tak na poważnie potrzebuje do kręcenia a nie stać mnie zeby sobie zamówic :) To jest narazie pierwszy układ.. Jak wypali to może zaczne tego więcej robić :) (wkręca)

 

EDIT

Kolejne zakupy za nami. Rurki miedziane - 41 zł, zawór serwisowy - 10 zł Niestety jzu widze że nie zmiescimy sie w granicy 200 zł. Bariera juz za połową a nadal nie ammy połowy czesci.. no ale takie życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie myślałeś, że w 200zł się zmieścisz ;P Chyba, że pójdziesz do kościoła i dadzą Ci lodówkę, trochę miedzi itd ;p Ponoć są od tego, żeby pomagać nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, na egieldzie czy PCLabie nie widziałem jeszcze artykułu na temat tego chłodzenia ;)

Bo tam sami pr0 siedzą. Krioterapia roxuje ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Narazie prace staneły w martwym punkcie. Jutro zamówie parę przydatnych rzeczy. We wtorek powinien być komplet. W środe spodziewany montaż, czwartek nabicie i testy. Najzabwniejsze jest to, że nie mam termometru :P

 

Wczoraj chciałem swoim palnikiem na propan-butan potrenowac lutowanie. Okazuje sie, że jest on zasłaby zeby rozpuścić luty. Trzeba będzie skorzystać z palnika na acetylen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo lutowanie, odbywa się na sucho bez oleju transformatorowego, i na mosiądz, potem sprawdzanie szczelności, czy nie ma przebicia, i na końcu napełnianie olejem sprężarkę. olej też jest chłodzony weź to też pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doskonale zdaje sobie z tego sprawe. problem w tym ze lutowac trzeba juz z olejem, gdyż tego po wlutowaniu kompresora w układ juz sie nie naleje :) Co więcej lutujemy brązem+srebrem co wymaga ogromnych temepratur. Wspólnie obawiamy się z dexem czy zamiast lutowania nie będziemy przepalać miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwie, że pracę stoją ;)

 

z takim pomocnikiem wsio możliwie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszym problemem od pomocnika jest brak gotówki - budżet przekroczony i teraz trzeab chwile poczekać aż na truskawkach się odkuję troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczę Ci na procent :P No może kilka ;] dam Ci 500zł a ty mi oddasz 2tys. po wakacjach? Co Ty na to? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie.. spoko - jeden koszyk truskawek to 2zł :) jeszcze tylko 150 koszyków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję firmę pośredniczącą, dają skierowanie do pracy i możesz w miesiąc zarobić, do 1200zł. na rękę.

Pracując 8 godzin dziennie i nie koniecznie w soboty i w niedziele.

Oczywiście zależy gdzie mieszkasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FatAlbert nie znam osobiście autora wątku więc nie wiem czy ma pracę czy nie ma, a po drugie, to że ma się pracę to nie wszystko, jeszcze jest sprawa za ile. Nie sztuka pracować i na koniec dostać 10zł (czyli dać się oszukać), sztuka jest pracować i zarobić.

Dlatego że trzymam kciuki za autora pomysłu chłodzenia niskimi temperaturami, chciałbym aby za swą pracę nażecz tego pomysłu dostał jak najwięcej, by mógł więcej czasu poświęcić na projekt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FatAlbert nie znam osobiście autora wątku więc nie wiem czy ma pracę czy nie ma, a po drugie, to że ma się pracę to nie wszystko, jeszcze jest sprawa za ile. Nie sztuka pracować i na koniec dostać 10zł (czyli dać się oszukać), sztuka jest pracować i zarobić.

Dlatego że trzymam kciuki za autora pomysłu chłodzenia niskimi temperaturami, chciałbym aby za swą pracę nażecz tego pomysłu dostał jak najwięcej, by mógł więcej czasu poświęcić na projekt.

 

 

Sztuką jest jak zarobić i się nie narobić! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli wszystko będzie ok to w środe bede miał środki na kontynuowanie projektu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek (czyli dziś) wychodzi paczka z pozostałymi częsciami :D mam nadzieje ze juz niedługo projekt będzie można uznać za zakończony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszły nareszcie wszystkie potrzebne graty do FC :D yeah :D niedługo dalsza czesc relacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<czeka>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prace powoli ruszyły do przodu :)

 

wstępne przymiarki

13re4.th.jpg 14ij8.th.jpg

 

jak widzicie podstawa pod wentylatorem nie jest ładna więc poprawilismy to ;)

15sx6.th.jpg

 

Narazie tyle - dzisiaj montaż kompresorka + przmiarki rurek - niedługo wszystko zostanie polutowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to nieźle wygląda. Jeszcze trochę i będzie gites :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna część relacji :D dzisiejszy dzien był całkiem owocny. Wraz z sardynem dalej podłubalismy przy FC.

 

na początek zrobiliśmy nóżki do płyty tak, zeby nie rysowała ona stołow i blatów. niestety nie mam zdjęcia jak to się prezentuje ale ważne ze działa ;) następnie zamocowalismy kompresor.

 

16dh8.th.jpg 17rj0.th.jpg 18vz3.th.jpg 19hh8.th.jpg

 

Kompresor postawiony jest na takich gumowych tulejkach, przez które przechodzi śruba. Po przykręceniu górna część tulejki "rozplaszcza się" przez co tworzy się grzyb, który uniemożliwia wyczepienie się kompresora.

 

21xk8.th.jpg

 

Na koniec uformowalismy jedna z rurek. Niestety narazie nie mogliśmy zrobić nic więcej, ale jeżeli dobrze pójdzie to jutro cały układ będzie gotowy do nabicia propanem

 

22wl7.th.jpg 23lq9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...