Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
wertyk

Problem z połączeniem 2 kompów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z polaczeniem kompa z laptopem. Po podlaczeniu skrosowanym kablem komputery sie pinguja, ale nie widza sie w otoczeniu sieciowym, a po udostepnieniu czegokolwiek nie da sie skopiowac tego na drugi komputer, nie da sie tez zmapowac dysku sieciowego z udostepnionych zasobow. Co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli udostępnisz folder w komputerze A i w komputerze B wpiszesz w START-> uruchom: \\nazwakomptera\nazwa_folderu - łączy Ci się z udostępnionym folderem?

Na początku zmien grupe robocza w obu komputerach na te same. Jak to nie zadziała przeprowadz konfiguracje sieci w panelu sterowania.

Jakie wogole to są systemy? Vista czy XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polaczy sie w ten sposob :/ wyskakuje jakis blad o numerze xx. Grupy robocze te same, konfiguracja przeprowadzona. Na obu kompach win XP SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz proste udostępnianie we właściwościach folderów i wejdź przez otoczenie sieciowa na drugiego kompa logując sie jako administrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chodzi Ci o jakieś wielkie bezpieczeństwo to... udostępniasz pliki wybrane bądź też całą partycje, wyłączasz proste udostępniania jak pisał Dex i wyłączasz w panelu administracyjnym żadanie logowania podczas łączenia się z Twoim komputerem (jeśli jest to włączone trzeba wpisać login i hasło jakie masz na komputerze do którego się łączysz). Aby wszystko było dobrze, pamiętaj też że trzy pierwsze pola w adresie IP muszą być takie same, bo to czasem robi problemy jak się coś udostepnia ;) Jeśli niema nic w plikach udostępnionych mimo wszystko, to wejdź do "Mój komputer" i w adresie wpisz "\\XXX.XXX.XXX.XXX" w miejsce iksów wpisując adres ip. Klikasz enter i wchodzi Ci na dany kompyter:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, niestety nic nie pomogly :/ ja wiem jak w normalnych warunkach laczyc sie z innym kompem i wymieniac sie danymi, robilem to wiele razy, ale ostatnio cos mi sie zwalilo i nie wiem co z tym zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie masz wyłączonej jakiejś usługi w panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ktore uslugi sa niezbedne w moim przypadku

Edytowane przez wertyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...