Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Qba

Opera a zużycie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały kłopot. Gdy mam włączoną Operę sam ten proces zużywa około 30% procesora cały czas. System mam już zasyfiały i z pół roku temu powinien być format ale mimo wszystko dziwi mnie to, że Opera zżera proce, o zużyciu pamięci nie wspominając. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie opera zrzera 2-3% w stanie spoczynku, jak odświerzam jakąś stronkę to faktycznie skacze do ok 30% ale tylko dopuki się odświerza. Dodam że mój system jest równie bardzo zaśmiecony i wymaga formata już ponad rok:P a przynajmniej od takiego czasu mówię że muszę się tym kiedyś zająć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mi Opera w spoczynku ma ponad 10% nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w spoczynku 0-4%, a max ile teraz wyczaiłem to 27% ale przy ładowaniu kilku stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tak mam juz po załadowaniu się stron. Czy ktoś wie dlaczego? Jaka jest przyczyna? Bo nie ukrywam, że chciałem wytrzymać z formatem do lipca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niegdyś problem nieco bardziej denerwujący, otóż gg (tak, ten malutki komunikator) obciążał mi procek w 100% co prowadziło zwykle do ctrl-alt-del, a czasem ostatecznie do zawiechy... Problemem były wówczas reklamy i jakaś pośmigana wersja flesza na moim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak to u mnie wygląda. Najpierw powyłączalem programy z traya, zuzycie procków średnio wyszlo 20-30% przy uzyciu 1,09 GB RAMu.I tu sie zaczęły dziac cuda-niewidy Zamknełem Operę, uzycie prockow sie nie zmienilo, RAM sie zmniejszyło do 1,06. ZASTOPOWAŁEM, nie wyłaczyłem Avasta i nagle zuzycie skoczylo do 98% by zmalec i sie utrzymywac na poziomie 2-3% przy zużyciu RAMu 862MB. Powłączałem wszystko jeszcze raz i mija juz pare minut jak sie utrzymuje wszystko na tym samym poziomie. a otworzylem pare stron o duzej zawartosci danych ( onet, wp, karczma D2)

 

Vista jest conajmniej dziwna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...