Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Jawtek

[Recenzja, Książka] Stephen King, "Mroczna Wieża", v1 - ''Roland''

Rekomendowane odpowiedzi

Autor: Stephen King

Tytuł: Mroczna Wieża tom I: Roland

Wydawnictwo: Albatros

Rok powstania: 1982

 

rlndsq9.jpg

Pierwszy tom sagi, którą autor uważa za dzieło swego życia.

 

"Mroczna Wieża'' to cykl fantasy, choć pojawiają się w nim elementy horroru (w końcu to King) a nawet... westernu!

Cykl opowiada o losach Rolanda, ostatniego z dumnego klanu rewolwerowców, którego życiowym celem jest dotarcie do Mrocznej Wieży - miejsca położonego w centrum wszystkich światów.

 

W pierwszym tomie poznajemy tylko początek rozbudowanej historii. Rolanda poznajemy podczas jego pogoni za tajemniczym Człowiekiem w Czerni - osobą która posiadła tajemnicę Wieży.

 

Książkę (jak i cały cykl, który postaram się zrecenzować w najbliższym czasie) mogę z czystym sumieniem polecić każdemu dorosłemu fanowi fantasy. Należy bowiem pamiętać, że nie jest to książka dla dzieci - występują w niej sceny erotyczne, wulgaryzmy, o przemocy nie wspominając.

 

Zapewniam, że się nie zawiedziesz, pozycja obowiązkowa!

 

P.S. W 2003 roku autor wydał poprawioną wersję książki.

 

Ocena: 10/10 - gorrrrąco polecam :)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

10/10 ? Musi byc naprawdę dobra - za fantasy nie przepadam ale mimo wszystko chyba się skusze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Czytaj, czytaj :) Chętnie o niej podyskutuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Z Kinga czytałem tylko "Lśnienie" a reszta to oglądałem filmy, ale może i na to się skuszę. A sory Skazani na Shawshank teraz czytam po ang ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się do 6 części tej sagi. Na razie jest super... Fajna recka Jawtek!

Edytowane przez Overcloced

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja dotarłem do 4 części :) Akurat 'Roland' chyba był... najnudniejszy. Poza tym King to wielki pisarz, potrafi budować atmosferę jak nikt. Z dotychczas przeczytanych części 'Mrocznej Wieży' chyba najbardziej podobała mi się książka 'Jałowe Ziemie' i walka na zagadki z Blainem Mono, chociaż Misiek na początku też nie był zły. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem po lekturze "Pieśń Susannah". Ale pewien PAN blokuje mi tę książkę w bibliotece... (argh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Hohoho :) Grono fanów MW na PCC rośnie :D Chyba zabiore sie za nastepne recki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Hohoho :) Grono fanów MW na PCC rośnie :D Chyba zabiore sie za nastepne recki ;)

 

Czekamy na to z niecierpliwością... Oby były równie dobre jak ta! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...