Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
ArcZi

Komputer do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Planuje Zakupić Komputer spełniający obecne standardy co Do gier;]

 

Czy taki Zestaw Będzie Dobry:

 

 

Procesor AMD AM2 5200+

Karta Graficzna Gigabyte 8800GT 512MB

2 lub 3GB RAM

 

i teraz płyta głowna gdzie mam problem z wyborem

Pierwsza to GIGABYTE M56S-S3

a druga to też Gigabyte MA770-DS3 która z tych płyt głownych jest lepsza, i spisze sie z tym zestawem, ale i która spełni wymogi przyszłosciowe co do Procka Phenom??

 

 

Ps. Co z wejsciami Sata i IDE/ATA ?? w Swojej dawnej płycie miałem więcej tych IDE/ATA a w tych jest 2 lub 1 czy będe musiał użyć przjesciowki?? do 2 DVD-ROM i 2 Dyskow Twardych??

 

Z góry dzieki za pomoc :)

Edytowane przez ArcZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie wolisz AMD?Intel ma o wiele lepszą wydajność.Za cene niższą proponowałbym Intel Pentium Dual Core E2200 a już od E2140 słyszałem że ma ogromny potencjał overclockerski.Za cenę wyższą moze być E4500 2,2 GHZ.Co do karty graficznej świetny wybór.Jak chcesz 3 GB ramu to Vista musi być.Na płytach się nie znam,więc niech wypowiedzą się inni.A jak pozostaniesz przy AMD do zestaw jest w miarę dobry chociaż do procka mógłbyś dołożyc,chyba ze jest to przejsciowe.No i jakie masz fundusze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm przecież AMD ma wyższą czestotliwość od E4500 2,2 GHZ , znaczy ten który wybrałem, wiec chyba nie powinno byc z nim problemu obecnie :) Ja własnie na płytach głównych się nie znam dlatego tam najbardziej szukam pomocy :) chodz dzięki za pomoc co do intela , ale i tak zdjae mi sie ze AMD który wybrałem jest mocniejszy :) Mam do wydania jakies 1500 zł czyli akórat te rzeczy sie mieszczą mniejwiecej +- 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupować Athlona to nie lepszego niż 4400+. Wszystkie wyżej są nieopłacalne bo lepiej zabrać platforme od Intela.

 

A, ważna sprawa: nigdy nie zastanawiaj się nad kupnem Gigabyte - strasznie tandetna firma ;)

 

Jeśli chcesz coś pod AM2 jednak (na upartego) to polecam płyte MSI z chipsetem AMD 790X ;) Widziałem testy, jest naprawdę świetna ;)

 

Co do intela: Polecam E4500 (cena ok. 350zł) oraz mobo Abita IP35-E - naprawdę świetna płytka za ok. 250zł. Pamięci to (według mnie) Patrioty, jednak jeśli nie chcesz podkręcać to lepsze będą zwykłe Goodramy czy Kingstony ;) 2gb się nie opłacają jeśli masz Viste, a 4gb nie opłacają się jeśli masz XP'ka ;) Tym bardziej jeśli bierzesz 8800GT (tylko nie bierz od Gigabyte bo jak już pisałem wyżej ;) ) to DX10 będzie niezbędny. Jeśli chodzi o samą kartę to polecam sprawdzoną już przeze mnie firmę Galaxy ;) Możesz się zastanowić też nad ASUS'em ;) Jeśli chodzi o wejścia pod IDE to niestety muszę Cię zmartwić, ale takowe niewiele dzisiejszych płyt posiada więcej niż 1. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie nowego dysku pod SATA (250gb - 200zł; 500gb - 300zł) najlepiej z firmy WD i przekopiowaniem z obecnych dysków wszystkich danych ;)

 

 

PS: To że Athlon ma wyższe taktowanie nie znaczy, że jest mocniejszy ;) Intel o tym samym taktowaniu jest ok. 2 krotnie wydajniejszy od Athlona ;) Mierzenie mocy procesorów na częśtotliwość nie jest dobrym pomysłem obecnie ;)

Edytowane przez sorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD to piecyki.

3GB - nie trzeba Visty. XP obsługuje maksymalnie ponad 3 GB RAMu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz ze zrozumieniem. Vista obsługuje DX10 która przy kartach takich jak 8600GT i lepszych jest już niezbędny do dzisiejszych gier ;) Poza tym, nawet to 3gb będzie marnować się w systemie a ciężko kupić pamięci 3gb - chyba że osobno. Dlatego lepiej kupować odrazu 4gb które wystarczą na dłuższy czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili AMD przegrał i Intel bije go na głowe jak chce. Taktowania sie nie liczą. Płyta główna do Intela dobre są te co mają chipset P35 (niestety będziesz musiał zrezygnowac z napędu i dysku twardego jednego). Przykładowa płyta główna http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...36&katid=60 Oczywiście nie jest zła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wy dajecie Gigabyte? :P Ok, firma ma długoletni staż, ale szczerze mówiąc ich płyty główne nie są pierwszych lotów ;)

 

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...51&katid=60 - tu jest świetna płytka główna od Abita, jednak, w tym sklepie jest o 50zł droższa niż normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Ale jeśli chodzi o te dwie płyty główne co napisałem, jakoś przyzwyczajenie do Tego GIGABYTE :D: )

 

 

NIe mam zamiaru wydawać na nowe dyski:D Ale w takim razie bd musial kupić przejsciowke:))

 

 

 

 

 

Pozatym AMD zawsze miałem i spisywał się znakomicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasów K7, AMD bardzo się zmieniło. Po Athlonach XP a potem Athlonach 64 AMD strasznie zawaliło sprawę z procami 2 rdzeniowymi. Do czasu aż nie wyjdzie coś pożadnego nawet nie ma co się brać za platformę AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada jaką o gigabyte słyszałem, lecz nie wiem czy jest aktualna, że jak się miało płytę główną gigabyte i kartę grafiki to się zdarzały przepalenia slotu od karty grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec inna konfiguracja

i odpowiedzcie czy lepsza:)

Procek Intel Core2Duo E4500 2.2

Płyta główna GIGABYTE GA-EP35-DS3 P35 S775 PCX

Karta Graficzna PALIT Geforce 8800GT 1GB DDR3 256BIT

 

 

 

To już lepsze?:D sorka za płyte głowna:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehm, nie słuchasz mnie :P Gigabyte to zło wcielone! Jak już mówiłem, bierz tego Abita IP35-E ew. ASUS'a P5K Pro/Deluxe. Karta graficzna wprawdzie dobra, ale Galaxy ma najwydajniejsze i najcichsze chlodzenie na 8800GT. A, no i jeszcze zasiłka, nie znam się, ale według mnie Pentagram 500W za 210zł powinien wystarczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm wiec inna konfiguracja

i odpowiedzcie czy lepsza:)

Procek Intel Core2Duo E4500 2.2

Płyta główna GIGABYTE GA-EP35-DS3 P35 S775 PCX

Karta Graficzna PALIT Geforce 8800GT 1GB DDR3 256BIT

Ciesze się, że wybrałeś jednak Intela. AMD naprawdę przegrywa totalnie w konkurencji z Exxx.

4500 nie bierz bo nie ma sensu dopłacać. Zdecyduj się ile możesz pieniędzy przeznaczyć. Jeżeli stać Cię na E6xxx to bierz, a jak nie to E2160 i wystarczy. Pomożemy Ci z podkręceniem i będziesz zadowolony jak nigdy ;)

Nie zapominaj jeszcze o pamięciach. Kup jakieś Patrioty, lub A-Daty 800MHz. Będzie ładnie chodzić i nie ograniczy nas w wyciąganiu z proca 7mych potów.

 

Sorek a już miałem powiedzieć, że ładnego posta napisałeś :D Na co mu taki Pentagram? Nie ma co się ładować w zasilacze firmy która od lat robi modemy ;)

Zasilacz Amacrox 400W wystarczy, ale ja bym polecał Huntkey'a HK400-AP. Oczywiście opinia właściciela więc wiadomo, że będę zachwalał, ale z kupnem długo się wachałem i trafiłem dobrze. Tyle, że wiatrak może wkurzać, ale w obudowie nie powinno się tego odczuwać, poza terkotaniem delikatnym jest cichy.

 

Co do płyty to Asusa proponuję. Właściwie każdy z topowych modeli, np. właśnie P5K. Omijaj GB, choć to nie prawda, że płyty kiepskie. A po prostu nie sprawdzi się dobrze u Ciebie. Abit też okey :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bedzie jak napiszesz jakie podzespoły chcesz kupic i ile masz do wydania. Wtedy będzie najłatwiej Ci pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi, ale ja szczerze mówiąc nie jestem obeznany w temacie zasilaczy i jedyne dobre firmy jakie znam to Chieftec i Pentagram ^^

 

 

Co do P5K to słyszałem, że zwykła wersja ma jakieś usterki, natomiast wersja SE jest strasznie okrojona (sprawdzałem, dziadowsko się na niej podkręca). A, nie sądzicie, że do takiej karty graficznej trzeba minimum 450W zailacz? Jak już mówiłem, nie znam się na nich zbytnio, jednak wiem, że 8800GT jest trochę prądożerny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc: Core 2 Duo E8200 (jesli bedziesz mial mniej funduszy to E4300)

Płyta: Abit IP35 lub Foxconn P35A (ew. Asus P5K Pro)

Ram: 2x1 Gb 800Mhz CL4: Patriot lub OCZ lub GeIL (jeśli bardzo chcesz miec 4Gb mozesz kupic 2 takie zestawy)

Grafa: GALAXY GF8800GT 512

HDD: WD Cavair 250 lub 320gb

Zasiłka: Chieftec 500W

 

Co do SATA/IDE/ATA - złącza ATA i IDE należą już do przeszłości i nie ma ich już w nowych płytach głównych (są wyjątki) teraz standardem jest SATA :)

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...