Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BarTeK784

Ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc kupuję komputer i jestem już do tego sprzętu przekonany w 97%. Jesli macie jakieś uwagi - napiszcie.

 

Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB 629.00zł

Cooler na procesor Scythe SCKTN-2000 Katana 2 95.00zł

Płyta główna Asus P5K PRO 365.00zł

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 169.00zł

Dysk WD Caviar 320GB 7200 16MB 230.00zł

Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215DBK SATA OEM Black 100,00zł

Obudowa CoolerMaster Elite 330 black b/z RC-330 125,00zł

Zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU 450W 215,00zł

Taki zestaw w apollo.pl

Do tego

Karta graficzna Galaxy GeForce 8800GT 512MB CoolerMaster DDR3 256Bit PCI-E 700,00zł

Ta karta mnie interesowała, a nie jest dostępna w sklepie apollo, więc kupie ją osobno w pr***l

 

Łączna cena zestawu: 2628,00zł

 

Co o tym sądzicie?

 

PS. Wacham się jeszcze nad Dyskiem... Czy wziąć WD, Samsunga, czy Seagate, doradźcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw świetny. Nie mam się do czego przyczepić. Dyski Western Digital robi najlepsze dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozmyślam, czy nie lepiej chłodziwo procesora od Scythe Katana2 wziać Scythe Kama Cross. Ceny niewiele się różnią. Który cooler byście polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowy ;) Ten co dają przy C2D jest w zupełności wystarczający ;) Jeśli jednak chcesz, wybierz taki który będzie tobie odpowiadał ;) Ja się na coolerach specjalnie nie znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas zestaw. Sam chciałbym taki kupić :D A z chłodzeniem to ciężko doradzić. Ale ten proc na boxowym chłodzeniu działał przy 4GHz przy napięciu 1,35v KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego E8200, co chcę kupić, to tak gdzieś do 3,5GHz podkręcę, nie więcej, żeby zachować w miarę niską temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę niską? 4 Ghz i jest bardzo niska!... Sythe Mine... to ja polecam jak uważnie przeczytałeś mojego wcześniejszego posta. Przede wszystkim łatwy montaż i chłodzi bardzo dobrze (wiem z autopsji). Ogólnie zestaw OK... (mimo, że płyta ASUSa ;P... BTW dźwięk do kitu na niej jest... ale o tym to można pogadać w innym Topicu... który mam zamiar za niedługo uruchomić :))

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawdę świetny. Tylko jedna uwaga: kupujesz dodatkowy cooler na proca i masz zamiar podkręcić go raptem do 3,5 Ghz. Na BOXowym bez problemu wykręcisz do stabilnych 4Ghz, wiec nie widze sensu wydawania 100zł na chłodzenie którego w ogóle nie wykorzystasz ;)

 

Pamięci sam takie mam i mogę z czystym sumieniem polecić.

Dysk tez bym WD na twoim miejscy brał.

 

Ogólnie zestaw super. Pozdrawiam!

 

P.S. To mój pierwszy post - witam wszystkich ;)

Edytowane przez Jawtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zestaw naprawdę świetny. Tylko jedna uwaga: kupujesz dodatkowy cooler na proca i masz zamiar podkręcić go raptem do 3,5 Ghz. Na BOXowym bez problemu wykręcisz do stabilnych 4Ghz, wiec nie widze sensu wydawania 100zł na chłodzenie którego w ogóle nie wykorzystasz ;)

 

Dobrze gada... Ten proc spokojnie kręci się do 4,2GHz (patrz test na egiełdzie) na BOXowym chłodzeniu i nie przypomina farelki. Więc po co wydawać 100 i więcej złotych na coś co i tak ci się nie przyda?

 

P.S. To mój pierwszy post - witam wszystkich ;)

 

Witaj rewolwerowcze! Długich dni i przyjemnych nocy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% stabilne 4,2 GHz na E8200 to juz naprawde nie lada wyczyn. Sprzedałem troche tych procków i z tego co mi wiadomo to wyniki wahacją sie w granicach 4,0-4,1 GHz na dobrej płycie.

 

Co do samego zestawu to zmieniłbym chłodzenie na Scythe Mugen i Ram na A-DATA, OCZ albo Mushkin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% stabilne 4,2 GHz na E8200 to juz naprawde nie lada wyczyn. Sprzedałem troche tych procków i z tego co mi wiadomo to wyniki wahacją sie w granicach 4,0-4,1 GHz na dobrej płycie.

 

W każdym razie świetnie się kręcą przyznasz?Aha - jako, że sprzedałeś już ''troche'' tych procow to powiedz czy twoim zdaniem niezbędny jest w takim wypadku zakup dodatkowego coolera? (zakładając OC do 4 Ghz)

 

Witaj rewolwerowcze! Długich dni i przyjemnych nocy. smile.gif

 

Piękne dzięki, sai ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto, żeby był cichy. Przy powiedzmy 3,8GHz, aby mi nie wył na BOXowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. 4GHz na BOX to raczej ciężko, zwłaszcza ze większosc tych proców ma uszkodzone czujki termiczne i ciezko określić jak temepratura wygląda. Postaram sie dzis sprawdzic ile max stabilne na boxie sie uda osiągnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło. Sam jestem ciekaw ;)

 

W CD-Action w konfiguratorze E8400 krecą do 3,8 bez podnoszenia napiecia podobno...

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA jest złeee :P

 

Mnie udało się podkręcić E8200 stabilnie do 3,4ghz bez podnoszenia napięcia. Jednak są to niewymierne wyniki bo płyta wytrzymała tylko do 3,5ghz na podniesionym napięciu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować płyty :P

 

IMO 4ghz z podniesionym napieciem są osiągalne na Boxie :) Swoją drogą szkoda, że zrezygnowano z coolera jaki dodawano do 65-nanometrowych Core 2 Duo i zastąpiono go mniejszym :/

 

Ciekawe jakby sie spisało takie E8200 na dobrej płycie i z takim np. Schyte Ninja + ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chciałbym zakupić taki zestaw(tylko z niewielką różnicą)

- 8800GTS 512MB

- Intel E8400

kto wie ile prądu pobierają i jaki zasilać wystarczy?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTS - jeśli weźmiesz od Galaxy ew. Asusa to dobrze; Inter E8400 - zupełnie nie opłacalny, zabulisz więcej za troche więcej mhz a w sumie za tą samą cene mozesz podkręcić E8200 na zwykłym chłodzeniu i bez podnoszenia napięcia do mocy E8500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ile te komponenty(wymienione przezemnie) pobierają prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTS chyba 140W a procek do 65W - ale powiedz jaki masz zasilacz lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niewystarczający: chieftec 360W ;(

A jaki byś polecał?

Edytowane przez Krogulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 450W ale niech się wypowiedzą inni, bo jak mówiłem: Ja się na zasilaczach nie znam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450-siątka by wystarczyła, choć dla spokoju zakupiłbym 500W już na przyszłość - przez długi czas nie musiałbyć się martwić o zasiłkę :)

Chiefteca zdecydowanie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...