Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
BarTeK784

GF 8800GS, czy 8600GTS

6 użytkowników zagłosowało

1. 1. Którą kartę lepiej wybrać ?

• 8800GS
      4
    • 8600GTS
      2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

A więc mam taką sprawę... W najbliższym czasie mam zamiar kupić sobie nowy sprzęt. Wszystko mam już skonfigurowane oprucz jednego... Cały czas wacham się, jaką wziąć kartę grafiki. Zastanawiam się nad GeForce'm 8600GTS 512MB 128bit od Galaxy z chłodzeniem CoolerMaster Heat-pipe, a GeForce'm 8800GS 384MB 192bit od Asusa. Ponieważ sam nie mogłem się zdecydować, udaję się z pytaniem do Was, myśląc, że dobrze mi doradzicie :)

Ogółem biorąc... 8600GTS ma więcej pamięci (512MB), fakt, to dużo, ale myślę, że jest jej tam na wyrost. 128bit to jednak nie jest najlepszej klasy jakość. Dobre jest chłodzenie CollerMaster Heat-pipe, które jest dołączone do niej. Cena - 489,00zł (apollo.pl)

Natomiast 8800GS... Pamięć 384MB, sądzę, że akurat. 192bit'y to już znacznie więcej niż u 8600GTS, napewno będzie widoczna różnica. Chłodzona jest ona podwójnie (wentylatorem i radiatorem). Z tego, co wyczytałem w tym chłodzeniu zastosowane są technologie Cross Heatsink oraz Glaciator Fansink. Nie bardzo rozumiem :) ale według mnie, chyba nie jest to tak dobre jak Heat-pipe od CoolerMaster'a. Ostatecznie chłodzenie możnaby było zmienić, ale to dodatkowy koszt (jeszcze nie orientowałem się ile PLN). Cena karty - 579,00zł (629,00zł wersja TOP)

Tak więc, osoby obeznane - jeśli możecie, to doradźcie mi. Szczerze trochę większą moją uwagę skupia 8800GS, ale to chłodzenie CoolerMaster jakoś nie daje mi spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trudny wybór. Ja na twoim miejscu wybrałbym coś ze stajni ati np Radeon HD 3850 512MB lub HD 3870

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o 8600GTS to jest to największe marketingowe dziadostwo od Nvidii! To po prostu 8600GT tylko z podniesionymi taktami, a to sobie możesz sam zrobić... Brałbym 8800GS, jest znacznie większa moc, większa przepustowość. Galaxy robi naprawdę świetne karty graficzne i nad tym powinieneś się zastanowić. A pamięc 512mb nie da Ci aż tak dużo podczas gdy prędkość jej będzie mniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy nie celować w 8800GT Palita 512MB 256bit. Kosztuje ona 689,00zł, to nie tak dużo w porównaniu z 8800GS, a jestem pewny, że wydajnośc będzie zauważalnie lepsza.

Lub w 8800GT 512MB, 256bit od Galaxy za 700,00zł.

Tylko w chłodzenie będe musiał zainwestować...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Jeśli chodzi o Galaxy to ta ma naprawdę świetne, wydajne i ciche chłodzenie. Poza tym jak już wspominałem, Galaxy robi świetne karty ;) Jeśli chcesz, to ten wybór będzie najlepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi