Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
sorek

Komputer do gier - pomoc przy wyborze podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien dylemat dotyczący zestawu komputerowego. Składam go pewnej osobie i chce by była zadowolona. Potrzebny komputer do gier. W większości podzespoły wybrałem, potrzebuje jednak pewne rady dotyczące niektórych części.

 

Procesor: I C2D E8200 cena ok. 620zł

Płyta główna: Gigabyte GA=P35-DS3P ok. 450zł - jeśli jednak możecie polecić mi jakąś lepszą w cenie do 400zł oferującą możliwości podkręcania i stabilną prace to będę zadowolony.

RAM: Patriot 4x1gb 800mhz CL4 lub Patriot 2x2gb 800mhz CL4 - Patrioty są obecnie najtańsze, a oferują dośc sporą moc. Jednak nie wiem który wybór będzie bardziej opłacalny.

Dysk twardy: WD Caviar 500GB SATAII 16MB - tutaj raczej pozostane przy tym bo to w sumie obecnie najlepsze dyski.

Karta graficzna: wszystko zależy od ceny, raczej ok. 1000zł, jeśli jednak będą mogli dopłacić ok. 250-400zł to myśle że kupie coś mocniejszego. czyli tak: Galaxy GF 8800GTS za ok. 1050zł lub Radeon 3850 X2 za 1350zł - wydajność tego radka jest taka jak GF 8800GTX!

Zasilacz: tutaj zdaje się na waszą pomoc, jednak chciałbym by bylo to coś do 300zł. Zastanawiałem się nad Chiefteciem 650W bo wiem, że ten radek potrzebuje dobrej zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie bez bicia, ze juz sie na sprzetach dobrych pod gry nie znam, ale nurtuje mnie bardzo, czemu sobie po prostu nie kupisz 8800GTX do obecnej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za drogi, kosztuje ok. 1600zł. A ten Radek ma wydajność podobną do 8800Ultra a kosztuje b. niewiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer do gier... nie lepiej byłoby Ci kupić Athlona 64x2 6400+ BOX(Socket AM2) w komputroniku kosztuje 568zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest w sumie taka sama a dodatkowo trzeba cooler kupić za ok. 100zł. Mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest za drogi, kosztuje ok. 1600zł. A ten Radek ma wydajność podobną do 8800Ultra a kosztuje b. niewiele ;)

Wrrrrrroc :), wlasnie ultra mialem na mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ultra to poprostu 8800GTX tylko z podniesionymi clockami i lepszym taktowaniem ;) Zakup według mnie bezsensu ;) A, już zamówiłem kompa. Wszystko jak powyżej poza płytą główną (zmieniłem na ASUS P5K (czy jak to się pisze) SE), pamięci (Geil Dragon 4x1gb) i karte graficzną (zabrali tego Radka). Niedługo będę miał kompa u mnie (będę go składał) więc się pobawię nim troche ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A, już zamówiłem kompa.

W jakimś sklepie po sąsiedztwie czy internetowy?

pamięci (Geil Dragon 4x1gb)

Jak jedna kość padnie to masz nadal 3x1gb a nie 1x2gb :D

Niedługo będę miał kompa u mnie (będę go składał) więc się pobawię nim troche ^^

To zrob zdjecie jak wszytkie party leza na dywanie w pudełkach :D Jak dla mnie to podniecający widok B)

 

PS: Ale cie pociołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie internetowym Proline. Komputera jeszcze nie mam. A 4gb w 1gbx4 to opłacalne, tanio, a te Geile są dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radeon 3850 X2 za 1350zł - wydajność tego radka jest taka jak GF 8800GTX!

 

Hęęę? Bierz 8800GT(S) - ew. cos z G94 (jutro premiera GF 9600GT)

 

A co do Radka X2 - odpusc sobie...

 

Co do 4x1 gb: jesli bierzesz do tego 64-biotwa Viste, ma to sens. Jesli tylko 32 bit, to na 4GB stracisz tylko kase ;)

No i ja bym bardziej sklanial sie ku OCZ lub PDP ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za późno :P Żałuje zakupu radka no bo w sumie nie ma zbyt dobrej wydajności... Ale byłem zadowolony.

 

Nie wiem dlaczego ale przysłali mi Patrioty 2x2gb a nie te Geile ale to w sumie nawet lepiej ^^ Tak, wiem, że 32bitowe systemu mają ten błąd i przemyślałem odrazu instalacje tylko takiego :P Zainstalowałem (prawie) oryginalną Viste Ultimate ;) Procek chodzi na taktach 3,2ghz bez podniesionego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze aplikacja moze byc oryginalna lub nie - o prawie oryginalnych nie slyszalem...:P

 

P.S. Co to za sklep ktory przysyla pamieci firmy innej niz zamawiales? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...