Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Emek

Da rade to podkręcić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Intel Pentium 4A, 1800 MHz (4.5 x 400) czy da rade go podkręcić

na płycie głównej: DFI NB73-EA/ES (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM, Audio)? I czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam Intel Pentium 4A, 1800 MHz (4.5 x 400) czy da rade go podkręcić

na płycie głównej: DFI NB73-EA/ES (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM, Audio)? I czy warto?

Niby się da... tylko po co? Nawet podkręcenie o 500mhz da Ci znikomy przyrost wydajności. A czy warto ryzykować spaleniem całego sprzętu dla 1FPS? Mała uwaga: P4 podkręcają się efektownie, ale nie efektywnie. Nawet duży przyrost częstotliwości w praktyce nic Ci nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozkręciłem komputer i troche go odkurzyłem, przy okazji sprawdziłem jakiej firmy mam zasilacz.

(kiedy miałem kupowany komp i wymienianą karte graf, nie miałem wpływu na kupno)

FELL ESP-300ATXSP4

VOLTAGE 115V / 230V

CURRENT 8A / 5A

FREQUENCY 47-63-Hz

Co o nim sądzicie? (Jesli bym podkręcał nawet do 500mhz procka, czy ten zasilacz by wystarczył?)

PS: RADEON 9500 PRO / 9700 - Secondary (128 MB) - mam taką nazwe karty graf. ale nie wiem wkoncu co mam, czy R 9500 PRO czy 9700?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Złe wieści. FELL to jeden z najgorszych producentów zasilaczy.

Co do podkręcania proca - tak jak mówił Overcloced - procki te może i dobrze sie podkręcają jednak przyrost wydajnosci jest nieproporcjonalnie niższy.

Radeon 9500 PRO i 9700 to bliźniacze karty - obie wykorzystują ten sam rdzeń i mają 8 potoków tak więc to bez róznicy jak sie nazywa. Karta i tak z pewnością jest wydajniejsza od wszystkich 9550/9600

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi