Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Geo

Dlaczego MacOS jest dobry dla grafików?

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio przemawia do mnie to, że MacOS uważany jako system przyjazny grafikom komputerowym. Jakie argumenty Waszym zdaniem przemawiają za tym systemem, a jakie za Windowsem? (Bo Linux w tej stawce w ogóle się nie liczy :().

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macos nie jest dobry.

No właśnie jestem podobnego zdania - i OS i Mac nie oferują nic nadzwyczajnego, a przynajmniej ja nie widzę tych plusów - stąd moje pytanie... A styczności z komputerami Apple zbyt dużej nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOS nie jest dobry ale i tak jest lepszy od Windowsa ;) Niewiele w ogóle widziałem MacOS'a w akcji. Więc nie mogę się dokładnie wypowiedzieć na jego temat jeśli chodzi o grafike. Może Apple odrazu daje jakieś programy graficzne lub ma on większe wsparcie dla użądzeń graficznych. I gdzie w ogóle o tm słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

Wiesz Marek, ja to ujmę tak,

macos nie jest dobry.

zgadzam sie absolutnie, ale nic lepszego poki co nie ma. Jak napiszesz prosze bardzo :)

 

Ja wiem wszyscy nadaja ze jest drogi zły i niedobry, ale miałem doczynienia ostatnio z macbookiem Pro, i powiem tak ... gdyby nie to ze nie zajmuje sie grafika zawodowo, a poki co bardziej mi potrzeba windowsa i linuxa to bym brał bez zastanowienia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Marek, ja to ujmę tak,

 

zgadzam sie absolutnie, ale nic lepszego poki co nie ma. Jak napiszesz prosze bardzo :)

 

Ja wiem wszyscy nadaja ze jest drogi zły i niedobry, ale miałem doczynienia ostatnio z macbookiem Pro, i powiem tak ... gdyby nie to ze nie zajmuje sie grafika zawodowo, a poki co bardziej mi potrzeba windowsa i linuxa to bym brał bez zastanowienia ...

Dziś dowiedziałem się, że redakcja gazety, w której będę miał praktyki, pracuje na Macach :) Przekonam się więc na własnej skórze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie organizowana jest konferencja Apple RoadShow 2007 - jest darmowa, można się wybrać i zobaczyć możliwości Maków. Po szczegóły odsyłam na http://pccentre.pl/Article16498.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież MacOS mozna wgrac na normalnym PC chyba? :P

Mac OS można, lecz jest to niezgodne z prawem i wolałbym spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnio przemawia do mnie to, że MacOS uważany jako system przyjazny grafikom komputerowym. Jakie argumenty Waszym zdaniem przemawiają za tym systemem, a jakie za Windowsem? (Bo Linux w tej stawce w ogóle się nie liczy :().

 

 

dlatego ze sterowniki sa robie konkretnie pod dana karte i system i przez to moge wyciagac 50% wiecej niz ta sama karta pod windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Siarus napisał, Mac osx jest dużo bardziej stabilny niż Windows - przez mały wybór podzespołów i łatwiej im napisać sterowniki do 2-3 modeli np kart graficznych niż do 300 tak jak jest w przypadku windowsa... poza tym jest dużo bardziej intuicyjny i gdy popracujesz na macu nie będziesz chciał zmieniać na nic innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ładnie bawić się w archeologa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Oseski mają robić jak nie kopać? :)

Edytowane przez TomTom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wyglada calkiem inaczej;) po pierwsze trzeba zacząć od tego, że windows jest najpopularniejszym systerem operacyjnym co nie czyni go najlepszym lub najgorszym. z macami jest tak samo jak z linuxem. Jak ktos przejdzie na to albo na to znajduje tysiace powodów dla których jest nowe lepsze od starego. Ale tak naprawde teraz to sprzet maja ten sam w sobie, kwestia sterownikow, kiedyś był całkiem inny co ogólnie przez kwestie ceny w sumie omało niedoprowadziło do bankructwa apple, który poratował się wypuszczeniem ipoda i innych później takich gadgetów. Czy lepszy do programowania? do grafiki? etc etc.... nie ;] jest taki sam bo co z tego, że masz maca i na nim pracujesz na photoshopie tak samo jakbyś pracował na nim na windowsie? a jak się chce to poprostu ma się pożądek w komputerze, odpowiednio ustawione tylko potrzebne programy w tle itp itd. Tak naprawde to możliwości są podobne, tylko że maci są strasznie drogie w porównaniu z pc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sa bardziej user-friendly no i są ładniejsze, ale dla mnie bezsensowne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple ma swoją cenę i trzeba przyznać, że wciąg idzie wg swojej strategii cenowej. Mają swoją cenę i to je wyróżnia:) jedyną wadą Apple w Polandii jest SAD i serwis Apple... cały czas jakieś problemy, nie chcą uznawać sprzętu przywiezionego z zagranicy itp....

 

BTW trochę zboczyłem z tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apple ma swoją cenę i trzeba przyznać, że wciąg idzie wg swojej strategii cenowej. Mają swoją cenę i to je wyróżnia:) jedyną wadą Apple w Polandii jest SAD i serwis Apple... cały czas jakieś problemy, nie chcą uznawać sprzętu przywiezionego z zagranicy itp....

 

BTW trochę zboczyłem z tematu :)

 

w tej chwili nie tylko SAD ma autoryzację na naprawę Apple'a; poza tym - nie tylko oni odmawiają naprawiania na gwarancji sprzętu, szczególnie jeśli pochodzi z US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAD jest oficjalnym przedstawicielem Apple w Polsce... a inne serwisy też są, chociażby Cortland...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAC lepszy od Windowsa? Moim zdaniem jak ktoś uruchomi Photoshopa pod Linuksem (Wine) i dobrze wszystko skonfiguruje to pewnie różnicy pomiędzy tymi wszystkimi systemami nie zauważy.

 

Jedyna różnica to interfejs i inne skróty klawiaturowe. Dopiero ostatnie Photoshopy współpracują z kartami graficznymi. Wyobraźmy sobie jednak taką sytuację. Mogę kupić Macbooka Pro za 12000 zł albo za te same pieniądze innego notebooka, bądź nawet stacjonarkę. Założę się, że oba ostatnie rozwiązania będą szybsze od tego pierwszego.

 

Co więcej? Grafik projektujący na ekranie notebooka to nie jest grafik. Posiadam Macbooka i jego ekran jest najgorszy z możliwych. Niedoskonałe podświetlenie, bardzo złe odwzorowanie kolorów i tragiczne kąty widzenia. Co gorsza w innych Macbookach, również Pro podobne problemy występują. Monitory Apple również nie są najlepsze. Kosztują sporo a i tak wiele osób wybiera profesjonalne np. Eizo.

 

Najlepsze dla grafika? Mocna stacjonarka lub notebook + profesjonalny monitor + profesjonalny tablet + zdolności.

 

Na koniec. Jakby mi ktoś zaproponował zamianę mojego Macbooka na np. Sony Vaio to bez zastanowienia biorę. Brak MAC OS przeboleję bo i tak mało go używam, a EFI skutecznie utrudnia zabawę z np. Linuksem i działaniem wszystkich podzespołów pod Windowsem (przez politykę Apple).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakbym znał odpowiedź na pytanie to bardzo chętnie bym odpisał.Że nie znam to nic nie napiszę.

________________________________________________________

kurier oferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...