Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
piterjedi

Czy moge kupowac nowa karte graficzna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Juz prawie uzbieralem kase na nowa karte - Galaxy GeForce 6800XT - i zastanawiam sie czy moge ja kupowac.O to moj skromniutki sprzet:

AMD Athlon XP 2500+ (1.8 GHz)

GeForce 4 MX 440 ( wiec zmiana karty jak najbardziej konieczna :P)

Plyta glowna : Asus A7V8X-X

pamiec: 512 DDRAM

i dosc niedawno kupiony ( z przymusu bo tamten mi sie spalil ) zasilacz : Tracker 400W :P

No i pytanie brzmi: czy moge spokojnie kupowac ta karte czy jest konieczne dozbieranie kaski na nowy zasilacz?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.

 

j/w

 

no chyba, że "no risk no fun" to podłączaj - może się nie spali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
j/w

 

no chyba, że "no risk no fun" to podłączaj - może się nie spali ;)

Mnniejsza o zasilacz , 6800XT to kastrat i dlatego nie. 7300GT na DDR3 , albo 7600GS 128/128 w podobnej cenie na DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnniejsza o zasilacz , 6800XT to kastrat i dlatego nie. 7300GT na DDR3 , albo 7600GS 128/128 w podobnej cenie na DDR3.

 

tyle, że na AGP 73GT jest jakieś 70zł droższe od 68XT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle, że na AGP 73GT jest jakieś 70zł droższe od 68XT...

dokladnie 359 zl -/+ kosztuje.Czyli radzicie wymienic zasilacz, na jaki najlepiej?

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64...3MzAwR1Q=/31905 < najtanszy sklep

EDIT:

P.S. Jesli kupie 7300GT to mam wziasc galaxy 128mb czy jakiegos palita 256mb ( o ktorego chyba trudno na agp) nie wiem czy 256mb bedzie cos dawalo na moim kompie ale widze ze rozsadne wymagania na Battlefielda 2 to karta z 256mb.Aha i jaki zasilacz polecacie, 350W czy 400W?Doradzcie cos

Edytowane przez piterjedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Jesli kupie 7300GT to mam wziasc galaxy 128mb czy jakiegos palita 256mb

 

Galaxy bo ma sporo wyższe takty (i też się podkręca) ;)

 

Aha i jaki zasilacz polecacie, 350W czy 400W?Doradzcie cos

 

ile $$?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Galaxy bo ma sporo wyższe takty (i też się podkręca) ;)

ile $$?

Hmm no wiesz jeszcze ciagle jestem w trakcie zbierania, polecano mi Chiefteca 350W ale kto wie moze ZA KILKA LAT :D sie wymieni procek jesli jest to mozliwe ( w co watpie bo procki sa drogie a ja nie mam kasy ) wiec wlasnie zasilacz tak do 140 zl? mozna za to cos dobrego kupic?Aha i czy 7300GT bedzie sie dobrze sprawowala na moim kompie?Nie jest to jak sami widzicie super maszyna a ja bym chcial pograc w nowsze gierki jak Battlefield 2, FEAR itd bo 4 lata z karta MX to naprawde katusze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm no wiesz jeszcze ciagle jestem w trakcie zbierania, polecano mi Chiefteca 350W ale kto wie moze ZA KILKA LAT :D sie wymieni procek jesli jest to mozliwe ( w co watpie bo procki sa drogie a ja nie mam kasy ) wiec wlasnie zasilacz tak do 140 zl? mozna za to cos dobrego kupic?Aha i czy 7300GT bedzie sie dobrze sprawowala na moim kompie?Nie jest to jak sami widzicie super maszyna a ja bym chcial pograc w nowsze gierki jak Battlefield 2, FEAR itd bo 4 lata z karta MX to naprawde katusze :P

 

za pare więcej jest http://zenfist.pl/pID/1027.htm - ja bym brał ;)

aha i jak będziesz kupował 73GT to pamiętaj tylko Galaxy z taktami 500/14xx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za pare więcej jest http://zenfist.pl/pID/1027.htm - ja bym brał ;)

aha i jak będziesz kupował 73GT to pamiętaj tylko Galaxy z taktami 500/14xx ;)

tez bym bral gdybym mial tyle kasy.Strasznie drogi ten zasilacz, ale skoro firma dobra i nie ma sie o co bac to moze wezme ale dlugo zajmie dozbieranie kaski ;/. Kupilbym 350W ale nie wiem czy nie bede wymienial kiedys procka i wtedy znowu by trzeba bylo kupowac zasilke.Inni tez polecaja mi Delte bo podobno dobry zasilacz i tani.

BTW.Czy jezeli bym wymienial kiedys procek na jakas fajna dwurdzeniowke to 400W wystarczy?bo jesli nie to kupie teraz 350W a przy wymianie procka by sie znowu kupilo zasilacz.

Edytowane przez piterjedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez bym bral gdybym mial tyle kasy.Strasznie drogi ten zasilacz, ale skoro firma dobra i nie ma sie o co bac to moze wezme ale dlugo zajmie dozbieranie kaski ;/. Kupilbym 350W ale nie wiem czy nie bede wymienial kiedys procka i wtedy znowu by trzeba bylo kupowac zasilke.Inni tez polecaja mi Delte bo podobno dobry zasilacz i tani.

BTW.Czy jezeli bym wymienial kiedys procek na jakas fajna dwurdzeniowke to 400W wystarczy?bo jesli nie to kupie teraz 350W a przy wymianie procka by sie znowu kupilo zasilacz.

 

na 2 rdzenie ta 400 W starczy spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 2 rdzenie ta 400 W starczy spokojnie ;)

hmm czyli 350W raczej nie kupowac?kurde jak na ironie... co juz prawie mam kase to wychodzi ze jeszcze cos lepszego musze kupic i kolejne kilka miesiecy zbierania :( ta ale bedzie za to frajda jak pogram w gierki co wymagaja pixel shadera :P... widzialem twoj temat o zasilaczach ktore firmy sa dobre a ktore nie wiec postaram sie cos wybrac z 400W a jesli nadejdzie jakis przyplyw kasy to kupie to co polecales.

P.S. Tak po za tematem, to czy jakbym chcial kupic jakas dwurdzeniowke np. jakis Core 2 Duo to wogule to by mi podeszlo pod plyte glowna itp?bo na tych zlaczach to sie za bardzo nie znam.

Znalazlem taki zasilacz : http://www.apollo.pl/store/show_detail/46/33444 moze byc? jest tani ale nie wiem jaka renoma cieszy sie ta firma.

Edytowane przez piterjedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFAIK Core 2 Duo wymaga specjalnej płyty (zresztą tak jak wszystkie dwurdzeniowe, co jest związane np. z tym, że kontrolery pamięci dla dwóch rdzeni muszą działać inaczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AFAIK Core 2 Duo wymaga specjalnej płyty (zresztą tak jak wszystkie dwurdzeniowe, co jest związane np. z tym, że kontrolery pamięci dla dwóch rdzeni muszą działać inaczej)

To sie nazywa bzdura. Zastanowiles sie przed tym co napisales?? Intel nie ma kontrolera w procu , AMD tak. Kazda obecna plyta wspiera 2 rdzenie a od rewizji zalezy czy to jest PD czy C2D. Ta "specjalnosc" C2D to nic innego jak rewizja zasilania , ktora kazda plyta sprzedawana od mniej wiecej czerwca/lipca 2006 ma zrobione pod C2D. Bo nawet stare czipsety Intela wspierac moga C2D.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za agresja! <grrr> :] Nie jestem specem od sprzętu stąd skrót "AFAIK". Chodziło mi raczej o to, że jak wsadzimy C2D do jakiejś starszej płyty głównej to może nie działać tak jakbyśmy się spodziewali. Trudno oczekiwać od płyt sprzed np. 2-3 lat, żeby sobie gładko radziły z nowymi prockami... no chyba, że ktoś lubi jeździć maluchem z silnikiem Porsche... ale to inna inszość :P

 

Tak czy inaczej dzięki za (dość wybuchową) odpowiedź i obiecuje już więcej nie zabierać głosu w sprawie sprzętu.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AFAIK Core 2 Duo wymaga specjalnej płyty (zresztą tak jak wszystkie dwurdzeniowe, co jest związane np. z tym, że kontrolery pamięci dla dwóch rdzeni muszą działać inaczej)

 

aś wymyślił :P

 

Cóż za agresja! <grrr> :] Nie jestem specem od sprzętu stąd skrót "AFAIK". Chodziło mi raczej o to, że jak wsadzimy C2D do jakiejś starszej płyty głównej to może nie działać tak jakbyśmy się spodziewali.

 

jedyny problem jaki może się okazać to max FSB ;) bo różnica w wydajności jest/// ale nie taka jak np; różnica w cenie między płytami na P35 a i945xx ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wy chyba jakis szyfrem piszecie =D

 

nom enigmą ;D

a tak na serio jeśli czegoś nie rozumiesz napisz postaram się "przetłumaczyć" ;) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zbieram jeszcze chyba na jakiegos 400W, moze na warriorka bo mi sporo osob poleca ;D a w przyszlosci jakis dwu rdzeniowy procesor jesli jakis sie dostosuje do mojego konfigu:P

EDIT:

A czy jesli kupie tylko karte graficzna do tego zasilacza to myslicie ze sie spal na poczekaniu?Bo kupilem go dosc niedawno i z karta wolalbym kupic jakas gre, np NFS carbon zeby sie pozieszyc nowa grafika a za kilka miesiecy bym dokupil zasilacz.

Edytowane przez piterjedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...