Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
czintos

Podział sieci w chello

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wiem, że mając chello 5mb mogę podłączyć 2 kompy pod internet tylko mam pytanie czymogę tak podzielić łacze by drugi komputer mógł kozystać maksymalnie np. tylko z połwy dostępnej prędkości łacza nie obciązając całego?? Z góry dzięki za odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa jest dość problematyczna, chociaż nie spotkałem się z podziałem łącza w UPC. Przede wszystkim w jaki sposób połączyłeś komputery, bo o ile się orientuję aby podłąnczyć kolejny komputer możesz poprosić o drugie gniazdko bez dodatkowych opłat (to rozwiązywałoby Twój problem). Czy łącząc się masz modem i router czy tylko modem?

W takiej sprawie najlepiej skontaktować się z działem technicznym:

tel.: 9480

e-mail: serwis@chello.pl

P.S. Przy łączu 5mb możesz podłąńczyć 5 komputerów, ale to pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) :P... 5 Mega-bitów można podzielić sobie dowolnie ;)... Większość operatorów nie pobiera opłat za podział łącza w obrębie lokalu, na który masz internet. W takim wypadku ty musisz zadbać o to jak podzielisz internet. Jeżeli mówimy o 2 gniazdkach to na bank trzeba będzie coś za to zapłacić (bo operator musi zadbać, aby oba komputery miały internet...). P.S. Gniazdko to nie router ;P

Jest kilka możliwości:

1. Dzielisz za pomocą komputera, który ma internet (komputer musi być włączony, aby 2 miał dostęp)

Potrzebne: Kabel UTP (skrętka) krosowany, sieciówki 10/100

2. Routerek Kablowy lub Bezprzewodowy

Osobiście korzystam z Linksysa WRT54GL v1.1 (zmieniony firmware na inny => Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c). W nim istnieje możliwość podziału pasma po zmianie softu (jest ich bardzo wiele... zresztą wiecęj na www.openlinksys.info). Korzystasz ze skryptów (można je wygenerować ;))

3. Inne: Prąd (specjalne adaptery), komputer-serwer. Pomijam bo wg. mnie nie opłacalne

P.S. alternatywny soft można wrzucić także do innych urządzeń (poszukaj sobie na stronce openlinksys ;))

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli mówimy o 2 gniazdkach to na bank trzeba będzie coś za to zapłacić (bo operator musi zadbać, aby oba komputery miały internet...)

W UPC nie trzeba - tak przynajmniej twierdzi konsultant ;) - proponuję jednak zadzwonić bo dla mnie jest to zbyt kolorowe.

Co do ilości komputerów: http://upc.pl/internet/oferta_classic

P.S. Gniazdko to nie router ;P

Połączenie do internetu w UPC może być na kilka sposobów - niezależnie montując dodatkowe gniazdo, lub tez jest dodatkowa usługa gdzie można nabyc (lub dostać - nie wiem) router wi-fi firmowy - podobnie jak TP ma livebox'a. Jest to oczywiście droższa opcja.

Tutaj problem nie polega na tym jak połączyć komputery wyposażając w dodatkowy sprzęt. Firma deklaruje możliwość podłączenia 5 komputerów (w tym wypadku) i to oni w ramach oferty dostarczają odpowiednie środki.

Nie wiem jak wygląda umowa, ale rozwiązanie o którym mówisz Nerio jest dobre (podział za pomocą routera), ale być może jest nielegalne. Równie dobrze można użyć tej metody dla chello easy gdzie można podłączyć tylko jeden komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja się podepne pod temat, bo także chciałbym rozrzucić neta na dwa kompy w chello 2Mbit (modem Arris CM550B). Dla tej opcji to tylko we własnym zakresie i tu moja prośba - router. No zielony jestem w tych sprawach, facet z UPC polecił mi przewodowy np. D-linka. Spojrzałem na allegro:

http://www.allegro.pl/item273577302_nowy_d...wy_faktura.html

nada się cos takiego? A może cos lepszego polecicie? Będe wdzięczny za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...