Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mir123bych

Funkcjonalność własnych stron WWW

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swoją stronę WWW, no są wyjątki potwierdzające regułę. Mam zamiar stworzyć od nowa podstawy mojej prywatnej strony o mnie :rolleyes: Joomlo-wskie rozwiązanie jest dobre ale wiele stron niestety korzysta już z tego szablonu, co zmniejsza atrakcyjność mojej strony. Znacie jakieś niedrogie rozwiązania dotyczące layotu strony, skryptów komentowania artykułów oraz ciekawych i dobrze działających statystyk? Ktoś z Was interesuje się webmasterstwem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym serwisem zajmującym się statystykami jest chyba stat.pl. Jest darmowy ( będziesz jednak pozbawiony kilku funkcji w wersji freware) Co do layoutu i silnika to proponuję, abyś spróbował napisać/zrobić sam. W zależności od tego co chesz zrobić musisz dobrać odpowiedni skrypt. W przypadku gdy strona ma być Twoim porfolio proponuję, abyś stronę napisał od podstaw. jest to na tyle mały projekt że nie musisz nawet posługiwać się PHP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największym serwisem zajmującym się statystykami jest chyba stat.pl. Jest darmowy ( będziesz jednak pozbawiony kilku funkcji w wersji freware) Co do layoutu i silnika to proponuję, abyś spróbował napisać/zrobić sam. W zależności od tego co chesz zrobić musisz dobrać odpowiedni skrypt. W przypadku gdy strona ma być Twoim porfolio proponuję, abyś stronę napisał od podstaw. jest to na tyle mały projekt że nie musisz nawet posługiwać się PHP.

raczej w samym notatniku nie zrobię swojej strony marzeń :rolleyes: Chciałbym ją rozwinąć by była naprawdę the best, ale i zbytnio nie mam czasu by bawić się w pisanie, dlatego gotowe narzędzia są mi na rękę. Może lepiej zapłacić za gotowe rozwiązania księgi gości, statystyk a nie brać freeware. Masz jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może lepiej zapłacić za gotowe rozwiązania księgi gości, statystyk a nie brać freeware.

Do końca nie rozumie... Czy chodzi Ci o statystyki ile osób wchodzi na serwis? Jeżeli tak, to stat dla stron jest darmowy, chyba że masz firme i potrzebujesz dokładnych analiz np. słów kluczowych, profilu użytkownika. W wersji darmowej masz m.in. ilość unikalnych użytkowników (z dokładnością co do godzin), ilość odsłon. Dodatkowo znajduje się także geolokalizacja, rankingi, przez jakie przeglądarki strona jest oglądana itp.

 

Jeżeli chodzi Layout - to musisz zrobić sobie sam - to on decyduje o wyglądzie strony. W dużym stopniu od layoutu zależy czy strona bedzie atrkacyjna, czy nie - to jak jest napisana w tym przypadku jest to sprawą drugorzędną. Musisz jeszcze napisać czy potrafisz PHP - bo nie ma programów, dzięki którym zrobisz stronę PHP w trybie WYSYWIG. Jeżeli chodzi o program do PHP wiele osób chwali sobie pajączaka- osboście nie używam. Natomiast chcesz zrobić stronę w HTMLu, to jest wiele programów które ułatwią Ci życie.

Jeżeli chcesz skorzystać z gotowych skryptów - również musisz mieć pojęcie o PHP - bez tego ani rusz.

Co chcesz umieścić na tej stonie? księgę gości, czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, oczywiście chodzi mi o całość strony. Począwszy od layotu, który albo zrobię sam, albo poszukam szablonów do kupna. Znasz gdzieś niedrogie szablony? Które mógłbym dostosować samodzielnie? Co do modułów chciałbym mieć księgę gości i statystyki płatne. Miałem już stat i on mi się nie sprawdził, dane były niepełne i potrzebuje czegoś co daje dużo więcej info. Myślałem o programach partnerskich i wtedy każde info będzie dla mnie ważne I drugie pytanie czy znasz poza szablonami stronę płatnych statystyk? Dzięki za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o layout to wpisz w google szablony stron - wyjdzie Ci tego mnóstwo, również darmowe - musisz sobie coś wybrać. Niestety nigdy nie korzystałem z takiej oferty więc na tym polu nie mogę Ci pomóc.

 

Jeżeli w google wpiszesz księga gości - również wyświetlą się strony oferujące za darmo (zazwyczaj za jakiś banerek) skrypt księgi gości.

 

Jeżeli chodzi o statystyki - z których statystyk korzystałeś? stat.4u.pl czy stat.pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stat.4u.pl miałem i straciłem statystyki z dwóch lat, dużo tego nie było ale już nie założę u nich. Słyszałem o jakichś statystykach googlowskich i nowym 7point.pl (słyszał ktoś z Was coś o nich?) Widzę kolejne schody przede mną…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam stat.pl - z moich doswiadczen bardzo dobra i solidna firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darmowe - to co wymieniłem wyżej to jest w wersji darmowej. Na 100% starczy na Twoje potrzeby. Płatne są dla firm, gdzie potrzebne są bardzo szczegółowe informacje dla reklamodawcdów w celu dobrania grupy docelowej użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Ja mam zamiar wykorzystać stronę jak już ją dokończę do programu partnerskiego, nie wiem jakiego, ale wtedy będę potrzebował takich info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnych statystyk, to dalej obstaję przy stat.pl dla biznesu. Programy partnerskie jakie mi przychodzą na mysl to:

Helion (głównie serwisy o tematyce komputerowej)

google

ebay

ceneo

 

Jest tego znacznie więcej. Jak będziesz potrzebował daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór programów jest tak samo bogaty jak statystyk;-) nadal nie zdecydowałem bo miałem sesje na głowie, myślę że wezmę stata i 7pointa a co do programów będzie miło jak coś jeszcze napiszesz. Bawiłeś się sam kiedyś w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC Centre korzystamy z programu partnerskiego Ceneo. Nie jest zły :) Jednak jeśli chodzi o zyski, te są całkiem niezłe w Google AdSense. Szkoda tylko, że mają pokręcony regulamin i maszyny podejmujące decyzję za ludzi (a ludzie nie zawsze - wręcz b. rzadko - odpisują na zarzuty skierowane pod adresem owych maszyn). Jeśli chodzi o kontakt, w przypadku Ceneo sytuacja jest bardzo komfortowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceneo fajny bo ma 10 gr kliknięcia zrobiś statystyki podstroi kto wchodzi na stronę i zysk gwarantowany, w gogle nie będę się chyba mieszał :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...