Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
sorek

XP w 64 bitach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie dotyczące Windowsa XP 64bit. Czy jest jakaś znacząca różnica w wydajności procesora na XP 64bit i 32bit? I czy istnieje jakaś łatka robiąca z XP32bit XP64bit. Czy muszę poprostu "załatwić" sobie wersje 64bitową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma żadnej łatki. Rożnice? Główna to obsługa w pełni procesora 64bitowego i szybsze znacznie dzialanei aplikacji 64 bitowych. Czyli jesli do tej pory uzywales programu do np. kompresowania filmow na winde 32bit to na windzie 64bit i o ile jest wersjw tego pogramu np. X 64 bit version to bedzie chulac np. 25%-30% szybcie.

sa jeszcze rozne tak drobiazgi, 64bitowy xpek troche lepiej se radzi z wiecej niz 2 gb ramu.

http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/facts/top10.mspx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie ma żadnej łatki. Rożnice? Główna to obsługa w pełni procesora 64bitowego

czyli Itanium bo A64 czy C2D to nie są procesory 64-bitowe ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn. że w większośći aplikacji nie osiągne nic więcej? No dobrze, a Super PI, jest aż taka różnica pomiędzy działaniem na Windowsie 64 i 32bit? A mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego jak robię test Super PI to w menadżerze zadań wyświetla mi tylko 50% wykorzystania procesora. Można to jakoś rozszerzyć by wykorzystywał pełną moc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tzn. że w większośći aplikacji nie osiągne nic więcej? No dobrze, a Super PI, jest aż taka różnica pomiędzy działaniem na Windowsie 64 i 32bit? A mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego jak robię test Super PI to w menadżerze zadań wyświetla mi tylko 50% wykorzystania procesora. Można to jakoś rozszerzyć by wykorzystywał pełną moc?

tak napisz Super Pi tak aby wykorzystywał X2 (ogólnie procki dwurdzeniowe) ;) bo przypuszczam, że już masz ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy pomysl ale niestety niewykonalny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to nic trudnego ;) Wystarczy rozbić Super PI na 2 procesy i jednemu przyporządkować na CPU0 a drugi na CPU1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[tutaj następuje niezwykle nudny wykład o urównoleglaniu obliczeń którego konkluzją jest, że obliczania PI nie da się urównoleglić]

:]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, nie będę w to wnikał :P Ale pokazuje mi ok. 50% zużycia jednego procesora i 50% zużycia drugiego. Czyli w sumie obliczają 2 rdzenie naraz. Jednak nie można tego ziwększyć do większej ilości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No dobra, nie będę w to wnikał :P Ale pokazuje mi ok. 50% zużycia jednego procesora i 50% zużycia drugiego. Czyli w sumie obliczają 2 rdzenie naraz. Jednak nie można tego ziwększyć do większej ilości?

Im pełniej będziesz tą moc wykorzystywał, tym bardziej będzie Ci spowalniał.

Lepiej mieć zapas.

Ja mam dość mocny sprzęt, lecz jak zaczynam wykorzystywać 80% mocy to spowalnia tak jak chodził starszy sprzęt o wiele gorszy.

I podobno Windows powinien mieć minimum 200 MB wolnego na dysku by się nie wieszać.

W superkomputerach przy pełnej mocy chłodzi się ciekłym azotem kompa czasami, masz skąd takie chłodzenie wziąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lol :P

Superkomputery nie są chłodzone ciekłym azotem tylko chwilowo podkręcane procesory do maksymalnych możliwości ;) Poza tym jeśli chodzi o super PI i inne benchmarki to przecież chodzi właśnie o to by wynik był jak najlepszy :P Co oznacza że im więcej wykorzystywanej jest mocy procesora tym lepiej dla testu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...