Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
stefan33

LAIK'S ZONE ;)

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba sie temu przyjrzec dokladniej bo z tego wynika:

Number of Processors Supported (32-bit edition): 1

Number of Processors Supported (64-bit edition): Not available

ze 64bitowa wersja w ogole nie obsluguje procesorów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ze nie ma 64-bitowej wersji Home :]

 

Ale racja: mogli to napisac inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie, to lepsze wytlumaczenie :D no ale mogli mogli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kolejne pytanko, nie mam wyjścia tv-out, czy można go uzyskać z USB czy Fire-wire (lub innego popularnego portu?) za pomocą jakiejś przejściówki? Wiem że qmpel mi kiedyś coś takiego gadał, tylko że nie pamiętam jak to można było zrobić... I wpsominał że to niby drogie heh

 

Może coś takiego Cię zainteresuje. Do poprawnej pracy potrzebny jest program umożliwiający zmianę trybu pracy karty graficznej, np. PowerStrip PL, a tu znalazłem opis do skonfigurowania PowerStrip-a. Jednakże jeżeli Twoja karta nie jest obsługiwana przezw/w program, to powyższy sposób odpada. Jeśli chcesz to do laptopa to pewnie masz Intelowskie GMA, czyli raczej zonk...

 

Innym rozwiązaniem może być karta TV na USB, ale z opcją TV out i TV in. Wydaje mi się, że takowa istnieje... ;)

 

 

 

Odnośnie powyższej dyskusji o systemach operacyujnych, bo też jestem zainteresowany... Czyli wg Was takie zestawienie procka i systemu to absurd?

Edytowane przez Tommy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej... zresztą... często jest tak, że piszą Home a dają Pro w wersji OEM. :P

 

A tak na serio:

 

1. AMD swego czasu dodawał sterowniki Dual-Core do WinXPHome... nie wiem czy dalej tak robią.

2. Znalazłem też informację, że SP1 wprowadza do Home-a wsparcie dla dwóch rdzeni (ale nie mogę tego potwierdzić na 100%)... a SP2 robi to na 98% (parę osób miało z tym problemy).

3. Wygląda na to, że istnieje możliwość uruchomienia wsparcia dla wielu procesorów poprzez zamianę HAL (Hardware Abstraction Layer) w Windowsie, ale jest to trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś takiego Cię zainteresuje. Do poprawnej pracy potrzebny jest program umożliwiający zmianę trybu pracy karty graficznej, np. PowerStrip PL, a tu znalazłem opis do skonfigurowania PowerStrip-a. Jednakże jeżeli Twoja karta nie jest obsługiwana przezw/w program, to powyższy sposób odpada. Jeśli chcesz to do laptopa to pewnie masz Intelowskie GMA, czyli raczej zonk...

 

Innym rozwiązaniem może być karta TV na USB, ale z opcją TV out i TV in. Wydaje mi się, że takowa istnieje... ;)

Odnośnie powyższej dyskusji o systemach operacyujnych, bo też jestem zainteresowany... Czyli wg Was takie zestawienie procka i systemu to absurd?

Dzieki wielkie Tommy za wyczerpujaca odpowiedz.

 

Mam jeszcze pytanko, bo ktos wczesniej pisal ze notebooka z pc'tem mozna polaczyc za pomoca kabla usb/usb. Zatem jak wtedy beda one widziane, wszystkie partycje z jednego urzadzenia beda jako dosyki wymienne widoczne na drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym zeby mi ktos wytlumaczyl jaka jest roznica pomiedzy procesorami Core Duo i Core 2 Duo

 

W przypadku jednostki Core 2 Duo realny wzrost osiągów o około 10%, przy czym oczywiście wskaźnik ten jest zmienia się w zależności od rodzaju zastosowań. Przy skrajnie wyczerpujących dla procesora zadaniach obliczeniowych można obserwować nawet 25% różnicy w osiągach.

 

Jeżeli chodzi o wpływ na otoczenie, należy się liczyć z delikatnym wzrostem emisji ciepła oraz, w zależności od kultury pracy wentylatora, nieco wyższym poziomem hałasu.

 

Lepsze osiągi procesora Core 2 Duo okupione zostały większym poborem energii i krótszą (średnio o 10%) pracą przy zasilaniu z akumulatora.

 

Powstaje więc dla potencjalnego nabywcy pytanie, na ile uzasadniony jest wybór jednostki Core 2 Duo. Akurat w wypadku urządzeń, których potencjał możliwości nie może być w pełni wykorzystany, upieranie się przy nowym Core 2 Duo wydaje się cokolwiek wątpliwe.

 

Link do całego artykułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerio moglbys jeszcze raz zarzucic linkiem z allegro kabla usb/usb do polaczenia dwoch kompow? Bo tamten juz nie dziala a sam nie moge znalezc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ;)

3 aukcje

Dzieki :) Jeszcze odnosnie tego pytanko - jak polacze notebooka z pc'tem tym sposobem - jaka bedzie widocznosc dyskow? Poprostu w jednym bede widzial dyski drugiego jako wymienne czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś styczność z udostępnianiem danych w Windows? Normalnie musisz włączyć udostępnianie plików i drukarek za pomocą kreatora sieci na obu komputerach (po podłączeniu kabelka i zainstalowaniu softu). Potem normalnie włączasz udostępnianie dla danego katalogu (PPM na katalogu -> właściwości -> udostępnianie). Więcej o udostępnianiu => KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nigdy nie mialem stycznosci ;/ Moglbys troche bardziej opisac pierwsza czesc wypowiedzi (o wlaczaniu udostepniania za pomoca kreatora)? I z tego co mam rozumiec, bede widzial tylko 1 folder a mianowicie dokumenty udostepnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowalem to i jednak taniej wyjdzie adapter bluetooth do pc'ta ;)

 

Jednakze nei bardzo sie na tym znam i tu 2 prosby:

1) prosilbym o porownanie szybkosci przesylu danych pomiedzy USB vs. USB2 vs. Bluetooth

2) i o pomoc w wyborze takiego adaptera na allegro bo lepiej doplacic te kilka zl skoro nie jest to i tak duzy wydatek a miec dobry sprzet

 

http://allegro.pl/search.php?string=BLUETO...y=0&order=p

 

z gory dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udostępniać drukarki możesz również w taki sposób: Start-> drukarki i faksy -> zaznaczasz P przyciskiem myszy -> właściwosci. Dalej zakładka: Udostepnianie i zaznaczasz: udostepnij drukarkę.

 

Z folderami podobnie. Zaznaczasz folder który chcesz udostępnić: P przyciskiem myszy -> właściości i zakładka udostępnianie. Jezeli pierwszy raz udostępniasz foldery to będzie tam napis, aby zapoznać się z regułami lub tez komunikat brzmiacy (nie pamietam dokładnie jak): (...)poprostu udostępnij pliki. Klikasz na ostatnie i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przez bluetootha mozna takze udostepnic drukarke z pc do notebooka czy jest to niemozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien co do bluetooth? Żeby mieć duży zasięg i dobry transfer (tzn. ok 2-3 MB/s) musisz zainwestować w urządzenie klasy 1 (pocztaj o tym). Przykład adaptera. Koszt jest większy jak widzisz... bo oba komputery muszą być wyposażone w taki adapter.

Co do udostępnienia drukarki teoretycznie powinno działać, ale jak w praktyce będzie nie wiem, bo nie korzystałem z takiego rozwiązania.

Mógłbyś przypomnieć jakie komputery chcesz ze sobą połączyć (stacjonarne, czy laptopy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze bluetooth to nie byl najlepszy pomysl... ;/ Chce polaczyc pc'ta z notebookiem w celu przezucenia kilkugigowego zbioru plikow z tego pierwszego na drugi. Notebook ma i bluotootha i karte sieciowa wiec nie byloby zadnego problemu z jakakolwiek technologia, natomiast pc nie ma nic, a nie chce inwestowac w niego bo i tak go oddaje w inne rece. Wiec nie wiem co byloby najrozsadniejsze? Polaczenia usb/usb czy moze jakis w miare szybki pendrive? Poradzcie cosik ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte sieciową bezprzewodową? - możesz kupić drugą - zasięg kilka metrów. Jeżeli natomiast chcesz trzymać w osobnych pokojach komputery to odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kartę? Jaką? Jak zwykłą sieciówkę to o wiele taniej wyjdzie kupno sieciówki na pci do komputera stacjonarnego i zakup kabla crrosowanego ;) Tym bardziej, że komputera się pozbywasz.

Karta

Kabel cross-over (z przeplotem)

Najtaniej wyjdzie kupno w sklepie na miejscu (jeżeli masz taką możliwość) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym usb/usb zly pomysl? Bo taki kabel w sumie bede mogl wykorzystac zawsze pozniej i nie zajmuje duzo miejsca w plecaku, a sieciowke bede musial oddac z pc'tem a jesli nie to przeciez i tak nie bede jej nosil jak bede chcial np sie z qmplem wymienic danymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka dużą stratą nie jest. A z kumplem możesz się wymieniać danymi za pomocą tego krosowanego kabla (i też można mieć go w plecaku) ;) (o ile on ma w swoim komputerze zwykłą sieciówkę 10/100).

P.S. USB jest mniej wydajne od sieci opartej na skrętce, ponadto taki kabelek USB jest krótki.

P.S.2 Coś ty się tak uparł na jakieś nietypowe rozwiązania? :P

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu więc tu się dopiszę. Pytanie brzmi: czy istnieje jakiś soft, który po otwarciu danego pliku mogłby go automatycznie zapisać do określonego przez nas folderu, bez ujawniania swojej aktywności (po prostu w tle)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszelkiego rodzaju wirusy :)... więc do użytku własnego czegoś takiego nie znajdziesz, jedynie do użytku przeciw Tobie :P Kolejna sprawa po co Ci to?

P.S. Napisanie czegoś takiego nie jest najprostsze, bo taki proces (program) musi mieć co najmniej takie same uprawnienia jak system operacyjny, jeżeli chodzi o dostęp do pamięci, innego szmelcu w kompie... (współczesne OSy pośredniczą w dostępie do sprzętu, więc akcje bezpośredniego dostępu do sprzętu przez dany program niemalże zawsze są blokowane...)

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już przedawniony, w każdym razie thx za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...