Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Przemek

Czasowe ograniczenia dostępu do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze szukam i szukam i nie moge znalezc :( ... Całego googla przeorałem. :blink: Czy da sie zrobic w windzie xp konto uzytkownik z ograniczeniami czasowymi ? ? Tzn user marian loguje sie na kompa i moze pracowac powiedzmy 2 godziny na dobe nie wiecej ? ?

Nir chodzi mi tutaj o ograniczenie czasowe związane że może pracować od jednej do drugiej godziny bo to wiem jak zrobić.

Chodzi zaby np w jeden dzień użytkownik kożystał tylko te 2 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też proszę o info, bo ciekawi mnie ta opcja

 

Pierwsze słyszę o takiej możliwości! Jeżeli ktoś jest zorientowany proszę o oświecenie mnie w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

domyślnie nie ma, ale przecież mozna sobie napisac taki program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
domyślnie nie ma, ale przecież mozna sobie napisac taki program

 

taa nic prostszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

wiesz Andrzej, jakis prosty licznik, podpiąć pod usługi systemowe, na msdn poszukac komendy wylogowującej, a przy logowaniu sprawdzało by czas dostepny io zabijało zalogowanie, da sie zrobic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Clamoor sobie zrobil prace na weekend, zapraszamy i czekamy na rezultaty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

hmm ale to wymaga pracy ^^ wysiłku... i nikt nie płaci jeszcze :P .. moze kiedyś jak bedzie mi sie nudzic, dodam do mojej wishlisty programistycznej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest taki program: :) G Data InternetSecurity TotalCare. Można ograniczyć zrówno dostęp do internetu jak i do całego komputera blokując konto. Zakładka kontrola rodzicielska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no wlasnie przypomnialo mi sie, w Viscie chyba tez wprowadzili taka cala kontrole. Zainstalowac i katowac dzieci biedne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ctrl+alt+del -> zakoncz proces i nie ma kontroli pewnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ;] no pewnie tak, co nie zmienia faktu ze opcja istnieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

chyab ze wywai go jako krytyk to działania systemu :P a ja bym tak zrobił ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się również, że Kaspersky 7 tez ma takie możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@echo off
shutdown -s -f -t 7200 -c "2 godziny minely"

 

Wrzucic do notatnika i zapisac jako *.bat. Dodac do autostartu i sie cieszyc. Jesli user jest newbie to nie wylaczy. Mozna tez napisac program w C++, ktory sie przyczepi jako svchost i doda do rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna tez napisac program w C++, ktory sie przyczepi jako svchost i doda do rejestru.

 

Gwoli ścisłości: nie "jako", ale "do". svchost jest programem nadzorującym Windows Services i taki też rodzaj aplikacji musielibyśmy napisać, a następnie zarejestrować w systemie do uruchamianie przez svchost. Z technicznego punktu widzenia łatwiej jest napisać usługę w C# niż w C++... wiem z doświadczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm panowie... W WinXP jest jedynie ograniczenie czasu, w którym user może się logować (o czym kolega wspomniał wyżej);)

Dla ciekawych metoda :)

Robi się to tak ;)

start=>uruchom

cmd [enter]

net user nazwa_uzyszkodnika /times:dzień(koniecznie bez polskich ogonków i całe nazwy np. poniedzialek),zakres_godzin(w formacie 18:00-19:00 UWAGA! Podwać pełne godziny);dzień,zakres_godzin;dzień,...[enter]

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się... wszelkie dodatkowe "limity" wymagają odpowiednich programów.

 

Zresztą... obawiam się, że rozwiązanie skryptem ".bat" ma pewną wadę... po restarcie kompa zegar "tyka od nowa" więc nie jest to żadne zabezpieczenie. Wygląda zatem na to, że trzeba napisać odpowiednią usługę systemu i zbić na niej kokosy sprzedając rodzicom niesfornych dzieci-komputerowców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@echo off
shutdown -s -f -t 7200 -c "2 godziny minely"

 

Wrzucic do notatnika i zapisac jako *.bat. Dodac do autostartu i sie cieszyc. Jesli user jest newbie to nie wylaczy. Mozna tez napisac program w C++, ktory sie przyczepi jako svchost i doda do rejestru.

właczy komputer ponownie i ma nowe 2 godziny - kiepskie rozwiązanie

 

 

Lepiej poleceniem net ograniczać czasy logowania się danego użytkownika (właściwie logowania się do określonego konta). Jeśli chcesz żeby można było używać omputera np w godz 15.00 do 16.00, wpisz polecenie:

 

net user <konto_które_chcesz_ograniczyć> /times:Pn-Nd,15-16

 

Zmienną <konto_które_chcesz_ograniczyć> zastąp, rzecz jasna, nazwą konta, pod którą ukrywa się osoba którą ograniczasz

 

net user Nowak /times:Nd-Cz,16-18;Pt-S,16-20

 

Pamiętaj, aby oddzielać przecinkiem dni i godziny, zaś średnikiem kolejną definicję. Dni możesz podawać pełną nazwą lub za pomocą skrótów (Pn, W, Ś, Cz, Pt, S, Nd). Gdy zechcesz usunąć to ograniczenie, wpisz polecenie:

 

net user Nowak /times:all

Edytowane przez fake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...