Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
mathi13

Oblivion i płynność obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

masz starego Celka, nie ma nic bardziej ograniczajacego kopa jakby nie patrzec

 

dokładnie

"komputer jest tak szybki jak jego najłabsze ogniwo"

być może procesor nie daje rozwinąc szkrzydeł grafie bo to w końcu CPU "rysuje wierzchołki i kreski" a grafa je "koloruje" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj... duże uproszczenie :] ale niech będzie :) choć lepiej by było: "procek podaje wierzchołki i kreski a grafa je rysuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez roznica, co by nie bylo, poczatkowa faza pojawiania sie obrazu zaczyna sie nie w GPU a CPU i ciezko zeby jakis 8800gt dobrze chodzil z takim celkiem, bo sie bedzie po prostu nudzil przez wiekszosc czasu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale radeona 9800 kolega ma, a ja GALAXY GEFORCE 7300GT ZALMAN (500MHz/1400MHz).Dobra to jednak proca wymienic trzeba. plyta glowna tą co mam to ALBATRON JAKIŚ.To czy warto inwestowac 250zl w pentium 4 na cedar millu czy lepiej dooszczedzic kase i core2duo e 4300 kupic (425zł)?o plyte glowna nic nie mowie bo i tak inna bedzie niz ten albatron. Bo mówia testerzy procka core2duo, że z karta ASUS GF7900GTX dawał sobie rade taka ze na nizszych rozdzielczoscoiach bylo mniej czasem klatek niz na wyzszych (od 640x480 do 1280x1024).Więc to mnie niesie do core2duo.

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciezko zeby jakis 8800gt dobrze chodzil z takim celkiem, bo sie bedzie po prostu nudzil przez wiekszosc czasu ;]

 

Jak już wielu przede mną wspomniało potrzebne są odpowiednio zbalansowane podzespoły. Co do wymiany procka na P4 to raczej odradzam, a polecam oszczędzać na C2D np. E4400. Ma on bardzo duży potencjał podkręcania i zastosowano w nim nowsze technologie niż w gorzej taktowanym E4300.

Z firmą ALBATRON zetknąłem się ostatnio podczas oglądania przedpremierowych 8600GTS'ów. Jaki chipset ma ta płyta? Napisz o niej coś więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez roznica, co by nie bylo, poczatkowa faza pojawiania sie obrazu zaczyna sie nie w GPU a CPU i ciezko zeby jakis 8800gt dobrze chodzil z takim celkiem, bo sie bedzie po prostu nudzil przez wiekszosc czasu ;]

 

No chyba ze ktoś używa shaderów do rysowania fraktali :P Wtedy (prawie) wszystko jest liczone na karcie. Są fajne projekty używania shaderów do przetwarzania różnego rodzaju danych (np. do obróbki dźwięku na karcie graficznej, czy fizyki w grach). Ale to tak "na marginesie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale radeona 9800 kolega ma, a ja GALAXY GEFORCE 7300GT ZALMAN (500MHz/1400MHz).Dobra to jednak proca wymienic trzeba. plyta glowna tą co mam to ALBATRON JAKIŚ.To czy warto inwestowac 250zl w pentium 4 na cedar millu czy lepiej dooszczedzic kase i core2duo e 4300 kupic (425zł)?o plyte glowna nic nie mowie bo i tak inna bedzie niz ten albatron. Bo mówia testerzy procka core2duo, że z karta ASUS GF7900GTX dawał sobie rade taka ze na nizszych rozdzielczoscoiach bylo mniej czasem klatek niz na wyzszych (od 640x480 do 1280x1024).Więc to mnie niesie do core2duo.

 

pamiętaj, że będziesz musiał zmienić też pamięci RAM i zasilacz przy zmianie procka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe Przeciez core2duo nie zre tyle pradu co moj procek co ja mam. mowi na serio i jakos jest.Ten albatron to jakis rupiec z 3lat chipset VIA nic wiecej ciekawego onim malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALe Przeciez core2duo nie zre tyle pradu co moj procek co ja mam. mowi na serio i jakos jest.Ten albatron to jakis rupiec z 3lat chipset VIA nic wiecej ciekawego onim malo.

 

Twój wybór... ale ja wolałbym być pewnym, że się komp nie spali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, lepiej nie ryzykowac spaleniem kompa :P

przynajmniej ja bym nie ryzykowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest bo pentium 4 co am moj kolega żre wiecej pradu niz core2duo i ma zasilacz 400W wczepiony ale nie chiefteca.Mówili że core2duo taki jest energooszczedny że zre mniej pradu niż inne procesory, które są(np.Pentium 4,D).Ja mialem raz taki problem bo mialem stary zasilacz i ten czesto przy wlaczaniu tak jakby brzeczal i wiedzialem ze jest do wymiany.A procesor jak rysuje wierzcholki to też rysuje animacje za pomoca zmiany miejsc polygonow czy jak to tak sie zwie?

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zasilacz obowiązkowo... Wątpię by ten stary obsługiwał dwurdzeniowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest bo pentium 4 co am moj kolega żre wiecej pradu niz core2duo i ma zasilacz 400W wczepiony ale nie chiefteca.Mówili że core2duo taki jest energooszczedny że zre mniej pradu niż inne procesory, które są(np.Pentium 4,D).

 

no akurat od Pentiumów 4/D w 90nm to mniej prądu bierze C2D ale od tego Celka to wątpie czy tak mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj celek jest z procesu 130nm. i prawie 3GHz.Że on sam potrzebuje 350W z byle jaka konfigiem (od radeon 9200)(dysk twardy i inne rzeczy też są) pytalem sie w sklepie.w evereście pisze że żre 90W kto ma core2duo i everest a niech sprawdzi co tam napisano o prądożerności.(w zakładce plyta glowna>procesor i potem zobaczyc typowa moc i maksymalna moc) I napisać w tym temacie. OK?

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A procesor jak rysuje wierzcholki to też rysuje animacje za pomoca zmiany miejsc polygonow czy jak to tak sie zwie?

 

Animacje modeli uzyskuje się za pomocą zmiany położenia wierzchołków (vertex-ów) trójkątów. Karty wyposażone w sprzętowy T&L (Transformation and Lighting) potrafią akcelerować niektóre operacje np. szkieletowe animacje postaci. Animacja obciąża zatem zarówno CPU jak i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj celek jest z procesu 130nm. i prawie 3GHz.Że on sam potrzebuje 350W z byle jaka konfigiem (od radeon 9200)(dysk twardy i inne rzeczy też są) pytalem sie w sklepie.

 

w sklepie to się można dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć :]

 

w evereście pisze że żre 90W kto ma core2duo i everest a niech sprawdzi co tam napisano o prądożerności.

 

jak chcesz to możesz nie zmieniać zasilacza, ale jak komp się spali to pamiętaj - ostrzegaliśmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zasilacz polecacie? na tego core2duo (model e4400 lub e4300). Czy będzie wystarczeć taki zasilacz jak na linku http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...63&katid=14 czy taki http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...55&katid=14 ? prosze o odpowiedź

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja mam inny problem zwiazany rowniez z plynnoscia obrazu mianowicie:

Kiedy wlaczam obliviona gra dziala elegancko nic sie niewiesza jest super ale jazda zaczyna sie jak jest walka gdy zuwaze przeciwnika zaczyna sie ladowac muzyczka walki i komp staje na ok. 3-5sec. potem walka przebiega plynnie no i po zakonczeniu jest to samo zawiesza sie dopoki muzyczka walki sie niewylaczy.

Niewiem co jest tego przyczyna wiec zwracam sie z prosba do was.

 

Sprzet:

Athlon X2 5600+

Zalman CNPS 8000

Abit KN9

1,5 GHz DDR2 Geil Ultra 667MHz

X-Fi Gamer Edition

Seagate IDE 120GB + Seagate SATAII 250GB

Galaxy GF 7900GS 256 Zalman

HP-DVD 940d

Thermaltake PurePower 480W

Klawka + Mysz na USB

WinXP Pro SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ja mam inny problem zwiazany rowniez z plynnoscia obrazu mianowicie:

Kiedy wlaczam obliviona gra dziala elegancko nic sie niewiesza jest super ale jazda zaczyna sie jak jest walka gdy zuwaze przeciwnika zaczyna sie ladowac muzyczka walki i komp staje na ok. 3-5sec. potem walka przebiega plynnie no i po zakonczeniu jest to samo zawiesza sie dopoki muzyczka walki sie niewylaczy.

Niewiem co jest tego przyczyna wiec zwracam sie z prosba do was.

 

Sprzet:

Athlon X2 5600+

Zalman CNPS 8000

Abit KN9

1,5 GHz DDR2 Geil Ultra 667MHz

X-Fi Gamer Edition

Seagate IDE 120GB + Seagate SATAII 250GB

Galaxy GF 7900GS 256 Zalman

HP-DVD 940d

Thermaltake PurePower 480W

Klawka + Mysz na USB

WinXP Pro SP2

 

Na takim sprzęcie masz problemy z płynnością?! Czy to jest oryginalna kopia gry? Może masz problemy z optymalizacją systemu? Stare sterowniki? Uszkodzony sprzęt? Tyle pytań, a żadnej odpowiedzi... :P

Edytowane przez Overcloced

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra niejest oryginalna poniewaz zawsze sciagam z neta gierke zeby w nia zagrac i sprawdzic zanim ja kupie i wydam na nia kase.

Ale jak mam miec to samo z oryginalem to juz wiem zeby niekupowac. Sterowniki mam same najnowsze sciagniete ze strony wiec to niejest problem

System jest zoptymalizowany aktualizacje krytyczne pobrane i wszystko inne smiga elegancko nawet Gothic 3 dziala jak ta lala ( juz koncze ) tylko z ta jedna gra mam problem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra niejest oryginalna poniewaz zawsze sciagam z neta gierke zeby w nia zagrac i sprawdzic zanim ja kupie i wydam na nia kase.

Od tego są wersje demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra niejest oryginalna poniewaz zawsze sciagam z neta gierke zeby w nia zagrac i sprawdzic zanim ja kupie i wydam na nia kase.

Ale jak mam miec to samo z oryginalem to juz wiem zeby niekupowac. Sterowniki mam same najnowsze sciagniete ze strony wiec to niejest problem

System jest zoptymalizowany aktualizacje krytyczne pobrane i wszystko inne smiga elegancko nawet Gothic 3 dziala jak ta lala ( juz koncze ) tylko z ta jedna gra mam problem !

 

 

W takim razie to po prostu wina nieudolnego scrackowania gry przez jakiegoś bliżej nieokreślonego pirata (lu nawet korsarza! :lol: ). Kup pełną ORYGINALNĄ wersję gry lub załatw inną wersję piracką, a problem będzie rozwiązany!

 

PS. PIRACY IS A CRIME

Edytowane przez Overcloced

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzepadam za demami poniewaz czesto sa one bardzo ograniczone.

Tak chyba bede musial zrobic zakupie Obliviona i zobacze w razie gdyby sie cos dzialo to sie bede martwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że to napisze dopiero po 5miesiach ponad ale musze to wydusic. Wymiana proca na core2duo pomogla kolosalnie (nie ma to jak dobre strony internetowe i wasze forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...