Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Conrad

Lepiej szybciej i mniej czy wiecej a wolniej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie tu nie bylo, tzn, dawno nie pisalem, poniewaz praca, szkola oraz moja kobieta pożarly caly moj czas. We wrzesniu kupilem 1 gb goodram pro, ktore dzialaja przy podkrecony core 2 duo e6300 na 900 mhz (st. 800mhz). Do tej pory trzymaja sie w cenie, nawet uzywane. No i pojawila sie mysl. Czy nie zamienic tej jednej kosci 1gb 800 mhz na 2 kosci po 1 gb goodramow zwyklych za te sama cene, czyli wymienilbym szybsze na wolniejszwe ale mial 2 razy wiecje no i do tego w przyszlosci druga taka para badz jeszcz jeden giga (win2003 server mi to obsluzy, bez obawy ;-). Do tej pory mialem w planach dokupic druga kosc 1 gb 800mhz GD pro, no ale teraz hm....wiecie jak to jest jak chce sie oszczedzic ;-)Oczywiscie zakladam, ze te zwykle sie podkreca w najgroszym wypadku do 720.

prosze o odp ;-)

 

 

ps. to 3 giga o predkosci 800 mhz dlugo nie dojde (cena), a 667 to juz duzo latwiej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie lepiej jest mieć więcej GB pamięci ;)

różnica pomiędzy 900 MHz a 667 MHz nie jest strasznie duża, a między 1 GB a 2 GB w grach typu G3 czy programach graficznych - ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Andrzeju;-) Jak zawsze jedna z pierwszych osob ktore odpowiadaja ;-) i ok. Tez tak mysle ze lepiej wiecej i ze roznica taka sobie bedzie (predkosc). Tylko mam nadzieje ze to nei wplynie ujemnie na podkrecenie mojego procesora, fakt, nie jest to jakis extreme, no ale z defaultowego 1.8 e6300 na 2,5 ghz to chyba wystarczajaco ładnie ( a roznice widze w grafice).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zastanowienia inwestuj w ilości, a nie szybkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Andrzeju;-) Jak zawsze jedna z pierwszych osob ktore odpowiadaja ;-) i ok. Tez tak mysle ze lepiej wiecej i ze roznica taka sobie bedzie (predkosc). Tylko mam nadzieje ze to nei wplynie ujemnie na podkrecenie mojego procesora, fakt, nie jest to jakis extreme, no ale z defaultowego 1.8 e6300 na 2,5 ghz to chyba wystarczajaco ładnie ( a roznice widze w grafice).

 

jakby co zmienisz dzielnik i jest git ;)

 

PS

np ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zacznęsie zastanawiac co i u kogo kupic heh. Mysle ze najpierw kupie 2 giga sparowane a jak ju bede mial to wystawie na alelgro swoja pamiec. pozniej do kupie z jedna kosc i powinno dobrze dzialac ( w koncu goodramy nie pro to nie pamieci z kosciami typu d6 itp..).

 

Pytanie, czy oplaca mis ie inwestowac w marke typu Patriot czy Geil i doplacaz 200 z? mysle ze jesli za 480 zl powiedzmy bede miec 2giga goodrama 667 to za reszte do np. 660 zl z tych poprzednich firm moge miec 3 kosc..

 

jak myslicie? goodram styknie? (moze troche wieksze miec opoznienia, 5 a nie 4 4 4 12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie ekonomiczniej, acz lekko zapewne wydajnosc na tym ucierpi - pewnie jesli nie bedziesz podkrecal to bedzie niezauwazalne :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, to zacznęsie zastanawiac co i u kogo kupic heh. Mysle ze najpierw kupie 2 giga sparowane a jak ju bede mial to wystawie na alelgro swoja pamiec. pozniej do kupie z jedna kosc i powinno dobrze dzialac ( w koncu goodramy nie pro to nie pamieci z kosciami typu d6 itp..).

 

Pytanie, czy oplaca mis ie inwestowac w marke typu Patriot czy Geil i doplacaz 200 z? mysle ze jesli za 480 zl powiedzmy bede miec 2giga goodrama 667 to za reszte do np. 660 zl z tych poprzednich firm moge miec 3 kosc..

 

j/w zdecyodwanie lepiej więcej MB ;)

 

jak myslicie? goodram styknie? (moze troche wieksze miec opoznienia, 5 a nie 4 4 4 12)

 

powinny być OK chociaz MILANS ostatnio testował Apacery 667 MHz - gdzieś na forum jest topic i też ładnie chodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ponownie...(wiem wiem mieszam). Mialem kupic tamte goodramy w drugim tyg marcai mialo byc ok. Ale zmienialem prace i musialem na cos wydac.

 

jest tyle ciekawych propzycji i sie rozmyslilem.

 

1 opcja. zamienia swojego 1gb goodrama pro na 2x667 ktore obecnie kosztuje ok 260 zł. Czyli zakladajac ze swoj dobrzer sprzedam doloze max 70 zl.

2.opcja. dokupic kosc goodram pro jedna jakos okazyjnei , potanialy troche, a za nowa jest 230 czyli tyle co za dwa giga tych wolniejszych...stowa jakby nie bylo w plecy a nadal tyle samo ramu , a kazda sie liczy stowka dla mnie.

3.sprzedac to co mam, dolozyc tyle co za jedneggo goodrama lub ciu wiecej i kupic na miejscu w miescie cos takeigo

 

http://allegro.pl/item193247768_ocz_2x1gb_..._wawa_odss.html <- to szcegolnie i to jedno nizej. Tu wychodzi 185 złza 1gb kiedy za goodrama nowego jest 230 za 1gb i ok ok 170-180 512...

 

http://allegro.pl/item193239725_geil_ddr2_...jbielecki_.html

http://allegro.pl/item193240913_geil_2x1gb..._wawa_gwar.html

http://allegro.pl/item193240183_geil_ddr2_...c_odss_waw.html

 

i tu tez miedzy cena znowu roznice 80 zl..wiec chyab .

 

oczywisccie ciagle mi chodzi po glowie: kupic za 260 2 gb, stowke poltorej oszczedzic i miec na 3 gb ramu albo w ogole na nic.Tylko w tym wypadku martwi meni to, ze w plikacjach 3d i wymagajacyh 2d oraz roznych ktore mam do przetwarzania wydajnosc na c2d spadnie..w koncu zaleca mu sie 800 a w tego typu sprwawach robi roznice (pomijam gry).Myslalem nawet o kupieniu tanim kosztem tego 1gb goodrama 667 za 140 zl i dac se spokoj..

Edytowane przez Conrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh to nie wiesz ze GEILE kupuje sie u mnie ? :P

 

GEIL ultra 800 2x1GB CL 4 - 379

GEIL ultra 667 2x1GB CL 3 - 349

GEIL VALUE 800 2x1GB CL 5 - 339

 

tak po znajomosci ;)

 

A jeszcze ci tak po znajomosci dodam ze GEILE ULTRA 667 i 800 potrafią mniej wiecej to samo więc nie warto dopłacac do 800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale do konca nie odpowiedziales ;-) zakladasz ze odrazu wybiore najdrozsze zalozenie :P a pominales o goodramach 667 za 2 6 0 zł :P taniocha...po srzedaniu swoich mialbym 2gb prawie za darmo...

 

nie wiedzialem Milans ze masz Geile, kiedys wiedzialem ze masz VDaty i karty graficzne. A szukalem po miescie po prostu wiec mialbym od reki tego samego dnia...

Edytowane przez Conrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko w tym wypadku martwi meni to, ze w plikacjach 3d i wymagajacyh 2d oraz roznych ktore mam do przetwarzania wydajnosc na c2d spadnie..w koncu zaleca mu sie 800 a w tego typu sprwawach robi roznice (pomijam gry).Myslalem nawet o kupieniu tanim kosztem tego 1gb goodrama 667 za 140 zl i dac se spokoj..

 

a timingi to juz nie ważne? 800 MHz CL5 jest wolniejsze od 667 CL4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych Geilach itp itp...goddramy 667 maja cl5 ta ze 271 zeta juz z wysylka..niestety.Mozliwe ze wpadnie mi teraz 100 zł, wiec moze kupie 2x667 i doloze do dysku ktory i tak musze kupic ...jestem w kropce, po prstu niewiem czy warto placic 100 zł wiecej i nadal miec tyle samo ramu i w grach 0 roznicy i moze kilkanascie procent w aplikacjach...co?

 

i co takei Geile Ultra 2x 667 cl 3 zalozmy bedzie duzo lepsze niz 667 goodrama cl5? to tak jakby 70-80 zl roznicy w cenie i czy warto,mozna dolozyc jzu do czegos..

Edytowane przez Conrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co takei Geile Ultra 2x 667 cl 3 zalozmy bedzie duzo lepsze niz 667 goodrama cl5? to tak jakby 70-80 zl roznicy w cenie i czy warto,mozna dolozyc jzu do czegos..

 

 

dużo nie ale w niektórych aplikacjach nawet parenaści % i dodatkowo te Geile ładnie się kręcą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pamięci firmy Geil poleciłbym raczej moduły OCZ. Nie jest to tania zabawa, ale na pewno najwydajniejsza na rynku. Oczywiście nikt raczej nie zasugeruje się radą początkującego forumowicza...LAJF IS BRUTAL - to fakt. <_< Ja wyposażyłem swojego kompa w GOODRAM'y. Jestem bardzo zadowolony z ich pracy - duże możliwości podkręcania i wysoka wydajność to ich najważniejsze cechy. DOBRE BO POLSKIE - tyle o ich pochodzeniu i jakości. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wyposażyłem swojego kompa w GOODRAM'y.

 

no ja tez mam goodram i nie narzekam na ta pamiec

 

LAJF IS BRUTAL

 

LIFE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 4gb Corsair XMS2 .Sa swietne.Troche zaluje ze to nie osiemsetki, ale zawsze troche kasy do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem 4gb Corsair XMS2 .Sa swietne.Troche zaluje ze to nie osiemsetki, ale zawsze troche kasy do przodu

 

napisze to jeszcze raz ....

 

667 MHz 4-4-4-12 jest szybsze od 800 MHz 5-5-5-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałby. Sprawdziłem ustawienia podkręcająć moje Corsair'y. Przy 667mhz i 4-4-4-12 wydajność była wręcz strasznie niska. Gdy jednak podkręciłem pamięci do 800mhz i ustawiłem timingi na 5-5-5-15 znacznie lepiej mi wszystko chodziło. Nie wiem czemu ale w większości przypadków jakie sprawdzałem okazywało się że timingi nic nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powiedziałby. Sprawdziłem ustawienia podkręcająć moje Corsair'y. Przy 667mhz i 4-4-4-12 wydajność była wręcz strasznie niska. Gdy jednak podkręciłem pamięci do 800mhz i ustawiłem timingi na 5-5-5-15 znacznie lepiej mi wszystko chodziło. Nie wiem czemu ale w większości przypadków jakie sprawdzałem okazywało się że timingi nic nie dają.

 

hmm to dziwne bo przeczy z jakimikolwiek wynikami testów ale co tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Super PI po zmianie timingów wynik przy 1MB poprawił mi się o jakieś pół sekundy. A po zmianie taktowania była to różnica jakiś 2 sekund. Może zmienia to coś przy Intelach choć też wątpie. Poza tym nawet najnowsze DDR3 mają wyokie timingi i duże taktowanie i są bardzo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nawet najnowsze DDR3 mają wyokie timingi i duże taktowanie i są bardzo wydajne.

 

Spierałbym się co do ich "wyokich" :lol: timmingów, ale co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, timingi powyżej 8 są raczej wysoki ;) Taktowanie mają szybkie bo grubo ponad 1000mhz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nawet najnowsze DDR3 mają wyokie timingi i duże taktowanie i są bardzo wydajne.

 

znaczy się w którym miejscu są wydajne?

bo narazie mają wysokie ceny tylko ;)

dodatkowo całkowite opóznienie przesyłu danych RAM:CPU w DDR3 jest mniejsze niż w DDR2 :) mimo wyższych timingów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...