Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
AndrzejSnk

[Poradnik] Błędy i sygnały BIOS-u

Rekomendowane odpowiedzi

Komp oddam do kumpla to mi zmieni ten BIOS na 1.9, ale i tak wieeelkie dzieki za meki ze mna i za cierpliwosc. Twoje zdrowie! :)

Nie ma za co zwłaszcza że nie pomogłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam BIOS Award, i często mam 1 długi i 2 krótkie, czyli coś nie tak z kartą graficzną. Komp nie chce odpalić, monitor nie zaskakuje, ale za którymś razem pójdzie i wszystko normalnie śmiga. Czasem muszę 20 min włączać i wyłączać kompa bo nie chce zaskoczyć. Od czasu do czasu jak się odpali komp to sterowniki od grafiki się sypią, wyskakuje VCP Recovery (czy cos takiego, trochę tego komunikatu nie widziałem to nie pamiętam dokładnie)... Wtedy jedynie pomaga przywracanie systemu.

Mam kartę ATI Radeon x600 pro 256. Od czego to może być ? Przecież karta działa, tylko przy włączaniu są komunikaty z BIOSu i dopiero za którymś razem komp odpala i wszystko chodzi dobrze.

 

Kartę wyjąłem, wyczyściłem... Nie wiem co to może być.

Czekam na jakiś pomysł.

 

 

Sprzęt:

 

Płyta główna:

Gigabyte Technology

Model:8I945PL-G

Chipset: Intel

 

Procesor:

Intel Pentium 4 506 2.66 GHz (socket 775 LGA)

 

BIOS:

Award Software ver. F3 (10-25-2005)

 

Graphic Interface: PCI-Express

Link Width x16, Max. Supported x16

 

Karta graficzna:

W AIDA pokazuje mi:

Gigabyte RADEON X600 PRO - Secondary

Gigabyte RADEON X600 PRO

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walę z grubej rury: nie znam się

a więc mam procesor amd athlon 2500+ a na początku wyświetla go jako 1100 MHz i częcto podczas włączania wyskakuje Checksum error - reset to defeults czy coś tam

czy to właśnie wina procesora??

co mam zrobić żeby to naprawić??

aha nie wiem od kiedy to jest bo dobiero mój kuzyn to zauważył (procesor)

Edytowane przez iver11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walę z grubej rury: nie znam się

a więc mam procesor amd athlon 2500+ a na początku wyświetla go jako 1100 MHz i częcto podczas włączania wyskakuje Checksum error - reset to defeults czy coś tam

czy to właśnie wina procesora??

co mam zrobić żeby to naprawić??

aha nie wiem od kiedy to jest bo dobiero mój kuzyn to zauważył (procesor)

 

wygląda na to, że wyczerpuje się bateria na płycie głównej - jedyne rozwiązanie - wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam mały problem zmieniłem karte graficzną w kompie z jakieś starej na GF FX5200 i teraz komp w ogóle nie chce sie włączyć tylko pika 1 długi 8 krótkich wiec jest to problem związany z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną. Moze wiecie jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam mały problem zmieniłem karte graficzną w kompie z jakieś starej na GF FX5200 i teraz komp w ogóle nie chce sie włączyć tylko pika 1 długi 8 krótkich wiec jest to problem związany z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną. Moze wiecie jak to naprawić?

 

raz czy dobrze zamontowałeś karte? możę spróbuj jeszcze raz

dwa mobo obsługuje przynajmniej AGPX4 bo może podaje za wysokie napięcie na AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie wkurzający problem i proszę o pomoc. Niedawno kupiłem sobie kompa i już przy instalacji widowsa xp miałem problemy, mianowicie podczs instalacji komp cały czs piszczał, tak mniej więcej przez minute, poczym przestawał i wszystko było ok. Gdy już zainstalowałem wszelkie sterowniki zaczął mi wyskakiwać posłaniec z wiadomościa FAILURE TO ACT NOW MAY LEAD TO DATA LOST AND CORRUPTION ale go wyłączyłem i wszystko było ok..... prawie. Czasami podczas użytkowania kompa nagle pojawia się jeden pisk czasami dwa albo nawet wiecej (raczej długie). Co robić :huh: ? Czy to coś szkodliwego, jak to usunąc? Z GÓRY DZIęKKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem. Konkretnie kiedy zaloguję się na swoje konto, to po chwili ładowania się programów (antyvirus i takie tam pierdoły) słyszę 3 krótkie piknięcia, o co chodzi? Przejrzałem już chyba cały komputer i nadal to samo. Prawdę mówiąc nic się nie dzieje, wszystko działa poprawnie, ale samo z siebie chyba nie pika, no nie? i jeszcze jedno: dzieje się to tylko u mnie, kiedy logują się inni użytkownicy wszystko jest ok, dziwne... :/ Może to wina jakiegoś programu albo coś, ale wątpię w to, dlatego proszę Was o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to beep piszczy? :) Może w głośnikach / dysk / stacja dyskietek... etc. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z beepa może korzystać jakaś dziwna aplikacja... która ładuje się przy wczytywaniu profilu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ok, dzięki :) Jeszcze nie wiem co to może być, ale przynajmniej mam jakąś wskazówkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy starcie kompa. Moje sygnały nie pasują do żadnego z wymienianych wyżej. Pierwsze dwa to krótki i jeszcze krótszy. Po chwili trzy krótkie. Dodatkowo na ekranie pojawia się

CMOS Settings Wrong

CMOS Date/Time Not Set

Czy ktoś wie o co chodzi. Nie wyświetla mi nazwy BIOSU

 

// nie zakładaj kilku tematów / postów o tej samej treści / problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że bateria padła i BIOS się resetuje. Trzeba wymienić. O coś takiego:

 

Maxell-CR2032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To są moje pierwsze kroki na forum. Sorry. Poruszałem baterią i sygnały się zmieniły. Teraz jest jakby dwutonowy bardzo krótki i krótki przerwa i jeden krótki. Znikły również komunikaty CMOS. Ale dalej nie ładuje się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam zbytniego pomysłu co mogło by być przyczyną usterki. Dostałem kompa w którym jest procek p4 na sokecie 423 (1,5GHz) i 2x 256 rimm i 2x zaślepka. karta graficzna jakaś Gf4 Ti200 agp nie wiem nieistotne pewno X8. Zobaczyłem ze parę kondensatorów jest wyrośniętych w różnych miejscach płyty (podniesienie kondensatorów to nie problem ale czy to by było przyczyną takiego efektu -wątpię). Bios phoenix i po włączeniu kompa jest długi sygnał i przerwa i potem długi przerwa i tak w nieskończoność ( 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1 i tak w nieskończoność) co to jest za dzwięk i jaka jest przyczyna. Po wyciągnięciu karty graficznej jest tak samo, po wyciągnięciu rimów tak samo, tylko jak zdejmę procka to milczy ale załącza płytę. Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu ciekawy przypadek itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam biosa Award Modular i przy starcie mam 1 baardzoo długi dźwięk, trwa min. 10sek, dłużej nie sprawdzałem, czy to problem z ramem czy może z czymś innym jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a powie mi ktos co moze oznaczac miganie klawiatury (co sek swieci na sek)

 

nie mam glosniczka systemowego wiec za bardzo nie da sie wyczaic co jest z kompem nie tak. obrazu nie ma w ogole, reset cmos robiony ale bez rezultatu (podczas cmos wiatrak na grafice popierdzielal jak nigdy)

 

dziekuje i pozdrawiam

 

 

ps, po cmos'ie znikly swiecace diody zasilania i aktywnosci hdd... moze to cos pomoze.

 

pozdro

Edytowane przez bartsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem nie wiem co mi padło. Podszas uruchamiania komputera mam 1 dlugi 2 krotkie sygnały i nie uruchamia sie monitor wiec przypuszczam ze to karta graficzna ale chciał bym rozwiac swoje watpliwości co do tego iż moze to byc awaria ramu (chociaz te wymieniałem na zmiane by sprawdzic czy ktorys jest wadliwy)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a może by tak serwis? Męczyłem się z różnymi dziwnymi przypadłościami laptopa przez kilka miesięcy, znać się jakoś super nie znam więc w końcu zebrałem się do serwisu. I w końcu śmiga jak trzeba. Swoją drogą polecam serwis redicreo za dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...