Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Qdi

Oprogramowanie antywirusowe dla firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Chciałbym się dowiedzieć jakiego oprogramowania antywirusowego użyć. Problem polega na tym, żeby było jak najtaniej i w miare dobrze. Czy programy antywirusowe, ktore są w różnych gazetach komputerowych można użyć w firmie (czy to będzie legalnie)? bo np Avast jest darmowym programem, ale dla użytkówników indywidualnych.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz dowiedzieć się na jakiej licencji są te programy. W ekspercie pisali o takich rzeczach.

Ze swojej strony polecam NODa 32. Nie jest bardzo drogi.

Dodam, że darmowych antywirusów nie można instalować w firmach.

BTW. Co Ty jakąś firmę zakładasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam!!

Chciałbym się dowiedzieć jakiego oprogramowania antywirusowego użyć. Problem polega na tym, żeby było jak najtaniej i w miare dobrze. Czy programy antywirusowe, ktore są w różnych gazetach komputerowych można użyć w firmie (czy to będzie legalnie)? bo np Avast jest darmowym programem, ale dla użytkówników indywidualnych.

Z góry dzięki za pomoc

AntiVirenKit 2006 z licencją wielostanowiskową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AntyvirenKit 2006? Odkryj w nim te wewnętrzne Fuj i ukryte Bleh!! A kysz z tym dziadostwem :P Lepiej przeładny i wszystkomający wirusowstrzymywacz Nod32... polecam też AVG (teraz korzystam i nie mam żadnych zastrzeżeń)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w domu korzystałem z Bit Defendera Proffesional - rewelka jak dla mnie - był w ekspercie ale licencja sie skonczyła i kapa :(. ten defender ktory jest w downloadzie to nie to samo :( nie ma firewale'a i wogle taki jakis biedny

Ale tak do tematu: tak czy owak musze raczej kupić jak dla firmy - o tym Nod juz slyszalem - wiele osób go chwali - natomiast jezeli chodzi AntyvirenKit 2006 to oprocz wypowiedzi Dacika nie znam zadnych opini...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja w domu korzystałem z Bit Defendera Proffesional - rewelka jak dla mnie - był w ekspercie ale licencja sie skonczyła i kapa :(. ten defender ktory jest w downloadzie to nie to samo :( nie ma firewale'a i wogle taki jakis biedny

bo w downloadzie jest wersja 8 (freeware)

Ale tak do tematu: tak czy owak musze raczej kupić jak dla firmy - o tym Nod juz slyszalem - wiele osób go chwali - natomiast jezeli chodzi AntyvirenKit 2006 to oprocz wypowiedzi Dacika nie znam zadnych opini...

http://pccentre.pl/modules.php?op=modload&...e&sid=13648

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za artykuł - przeczytałem :D

BTW. Co Ty jakąś firmę zakładasz?

Nie, organizjuje system informatyczny w firmie, ale jeżeli chodzi o orginalne oprogramowania to u mnie kapa - nie wiem za dużo na tem temat :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

juz sciagnołem sytem antywirusowy i firewall - wersje 30 dniowe. zapowiada sie dobrze... ale chyba sie zdecyduje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie polecam NOD32

mam prosbe czy ktos ma http://www.bizmaster.pl takie oprogramowanie dla firm i program antywirusowy nod32 bo jak probuje wlaczyc nod32 to nie dziala mi to oprogramowanie dla firm tzn nie moge go otworzyc??? uzywam visty, na innym kompie tez mam nod32 ale tam nie moge instalowac programow i nie mam jak sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeskanuj wszystkie pliki tego programu dla firm, jeżeli nic nie wykryje, to wyłącz na chwilę NODa i wtedy spróbuj włączyć.

Jesteś pewien, że Bizmaster działa na Viście i spełniasz wymagania sprzętowe?

Aha. Jakiego masz Firewalla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeskanuj wszystkie pliki tego programu dla firm, jeżeli nic nie wykryje, to wyłącz na chwilę NODa i wtedy spróbuj włączyć.

tak jak pisze dziala po wylaczeniu nod32 ale nic nie znajduje

Jesteś pewien, że Bizmaster działa na Viście i spełniasz wymagania sprzętowe?

tak mi sie wydaje

Aha. Jakiego masz Firewalla?

tylko tego windowsianego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u nas w firmie mamy Eseta - brakuje w nim FW... prywatnie używam Pandy 2009 i całkiem nieźle sobie radzi... jakie są ceny tych programów w wersji biznes to ciężko powiedzieć:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niedawno był artykuł o tym że polskie firmy są zawirusowane i tracą dane bo nie stosują dobrego orpogramownaia av. radziłbym się zastanowić czy avast w tym momencie jest godny ryzykowania?

uważam że wymogi co do zabezpieczeń IT w firmie powinny być usystematyzowane

do firmy polecam Eseta, Pandę

Edytowane przez brokk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

avast w wersji do firmy jest płatny - o tym jest temat:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

owszem avast do firmy jest płatny ;) a temat nie tylko o tym bo oprócz avasta można mieć kilka innych av, wybór jest. jeśli zaś chodzi o avasta i pytania założyciela wątku żeby było jak najtaniej...to o to ma tylko chodzić? a potem co lamenty że firma potraciła dane, że wirusy że katastrofa....można wybrać jakąś rozsądną opcję, niekoniecznie najtańsza i niekoniecznie najdroższą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od tego jak duza jest firma. Jeśli jest mała to najlepiej kupić IS2010 F-Secure. Jedna kompia może byc instalowana az na 3 komputerach. Oczywiscie wszystko legalnie.

to stary napisałeś nowość - każdy szanujący się producent softu zabezpieczającego kompa ma wersję na 3 stanowiska i F nie jest takim wyjątkiem jak go chwalisz....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to stary napisałeś nowość - każdy szanujący się producent softu zabezpieczającego kompa ma wersję na 3 stanowiska i F nie jest takim wyjątkiem jak go chwalisz....

no dokładnie tak. ale jeśli w tym przypadku czynnikiem decydującym jest i niezawodność av i kasa to ja polecam Pandę. Nawet jeśli nie wierzymy w te wszystkie testy to i tak w większości z nich, tych bardziej wiarygodnych Panda zawsze jest w czołówce, np z G datą, MacAfee itp a przy tym nie jest droga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pandę opłaca się kupować gdy są promocje i wersje na 3 stanowiska - teraz znów jest 2 lata w cenie 1...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Promocja Pandy skierowana jest raczej do użytkowników domowych. Promocją objęte są wersje 1 i 3-stanowiskowe programów: Internet Security i Antivirus oraz wersja 1-stanowiskowa Global Protection. Wszystkie programy z konsolą administracyjną, czy wersje 5-stanowiskowe nie są objęte promocją.

Jeśli już mówimy o promocjach. W 1 numerze odnowionego Entera był dodawany program G Data Antivirus 2009 w wersji półrocznej (z tego, co wiem, była możliwość darmowej przesiadki na wersje 2010. Często do czasopism komputerowych są dodawane programy antywirusowe, głównie w wersji 3-miesięcznej.

no dokładnie tak. ale jeśli w tym przypadku czynnikiem decydującym jest i niezawodność av i kasa to ja polecam Pandę. Nawet jeśli nie wierzymy w te wszystkie testy to i tak w większości z nich, tych bardziej wiarygodnych Panda zawsze jest w czołówce, np z G datą, MacAfee itp a przy tym nie jest droga

Mc Afee McAfee Total Protection na 3 stanowiska - w promocji za 99 zł zamiast 200 - w przypadku pobrania pliku

G Data AntiVirus+Firewall 2010 na 1 stanowisko - 134 /173 za 3 stanowiska

G Data TotalCare 2010 - 170 za jedno stanowisko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też cos słyszałem o tej promocji Pandy, jest chyba aktualna do połowy lutego czy jakoś tak. Ale swoją drogą jest juz Panda cloud dla małych firm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...