Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Michał

Podkrecanie Athlona XP

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób najlepiej podkręcić procesor amd athlon xp 1800+ i jakie narzędia będą mi do tej czynności potrzebne? Chodzi mi tutaj o instruktaż krok po kroku, więc jeśli takowy posiadacie to bardzo proszę o linka..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaką masz płytę głowną ?

jakie masz chłodzenie ?

ściagnij CPUZ, zrób screena i wstaw tutaj ;)

przyda ci się również programik everest - do sprawadzania temperatur :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam nadzieję, że te screeny dadzą wam potrzebne informacje:

Screeny z everesta:

http://mihal.info/everest.JPG

http://mihal.info/everest2.JPG

CPU-Z

http://mihal.info/cpu-z.JPG

no to masz Athlona XP 2000+ z FSB 133 i płyte główną Chaintech 7VJDA oraz pamiątki 333MHz i 266MHz które to mogą blokować podkręcanie razem z płytą główną chyba ;) bo nie wiem co to za wytwór to mobo ...

ale dalej nie wiemy jakie masz chłodzenie i jakie temperatury ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KT266 to raczej nie nadaje się już do kręcenia. Myśle ze FSB jakie jest w stanie wytrzymać oscyluje w granicach 150MHz.

Co do podkręcania to szukaj w biosie jakichś opcji do tego, lub poszukaj manuala do płyty i wrzuć sznurek na forum to zobaczymy czy wogóle posiada ona jakiekolwiek opcje O/C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problemw tym ze ten chip nie ma blokady PCI/AGP. imo szkoda zabawy w krecenie na takiej mobo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam zaraz szkoda, do 150MHz fsb agp i pci są jeszcze w miare przyzwoicie taktowane i wiekszość kart rozszerzeń i dyski wytrzymuje taką prace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem ci tak

jak masz możliwość zmiany napięcia to zacznij od 1.7 V i powoli zwiększaj taktowanie (przez podnoszenie mnożnika lub zniamęczęstotliwości FSB) zwiększaj je co 5 do 10 Mhz. Jak komp ci się zawiesi to wtedy reset a później ustaw sobie te ost dane przy których komp chodzil.

Ramy sądość sienkie ale jak będziesz chciał możesz uzyskaćwiększe taktowanie kosztem czasów dostępu. Ale tego nie polecam.

A i jeszcze jedno to teżzależy od serii procka JHIB czy JHUB jakoś takośto pamiętam.

Miałem keidyścośtakiego to z 1700XP 1400Mhz wykręciłem go do 3000XP 2310 Mhz. 1.9V tylko wiesz co było to nie oplacalne bo dużo prądu brał ok 91 watt FSB 220Mhz(440Mhz)

A mama by mnie z domu wyciągnęła szkoda gadać.

Dlatego po jakimśczasie zjechałem go do standardowej częstotliwości a napięcie zmieniłem na 1.4 i tym sposobem brał ok 31watt tak jużbyło lepiej. I tak mi nie zależało na szybszej pracy bo do netu i muzyczki wystarczy.

Wiec na podsumowanie jak sięnie znacz to lepiej tego nie rób szkoda czasu. A jak chcesz się nauczyć to poszperaj w necie napewno znajdziesz gotowe sposoby podkręcania owego prrocka. Jest to troszkę skomplikowane.

Życze powowdzenia ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A i jeszcze jedno to teżzależy od serii procka JHIB  czy JHUB jakoś takośto pamiętam.

JIUHB powinno byc :)

Miałem keidyścośtakiego to z 1700XP 1400Mhz wykręciłem go do 3000XP 2310 Mhz. 1.9V tylko wiesz co było to nie oplacalne bo dużo prądu brał ok 91 watt FSB 220Mhz(440Mhz)

Nie bardzo sie z tym zgodzie, skoro Barton na 2,7GHz przy 2,1V to jakieś 130W to skąd Tobie się nagle wzieło 90 na 2,3GHz i takim małym taktowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli zmieniac tylko napiecie w BIOS czy jeszcze cos? bo jak w googlach szukalem to bylo cos o jakis szynach FSB, ze trzeba dorysowac cyna jakies kreski na procu:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JIUHB to była najlepsza seria jeśli chodzi o podkręcanie 1700+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale liczy się również to co znajduje się po nazwie "JIUHB", czyli data produkcji. Najlepsze były z 0309.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To Czyli To prawda ze jeżeli sie ma AthlonaXP1700+ (z owerklockiem)to mozna zrobic żeby był wydajniejszy od Athlona 3000+????????? Opłaca sie w kkoncu czy nie........

Ja nie mam AMD ale sie napalilem na jeden...........POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To Czyli To prawda ze jeżeli sie ma AthlonaXP1700+ (z owerklockiem)to mozna zrobic żeby był wydajniejszy od Athlona 3000+????????? Opłaca sie w kkoncu czy nie........

Ja nie mam AMD ale sie napalilem na jeden...........POZDRO

jeśli ten procesor osiągnie częstotliwość taktowania wyższą od 3000+ to jest siłą rzeczy wydajniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz Ch**owe ramy i Płyte głowna jak chcesz krecic to kup przynajmniej dobrą płyte głwna Abit NF7 albo Asusa A7N8X imho Socket A to juz Prehistoria szkoda inwestowac w to kase. Kup nowa platforme najlepiej AM2 :D wtedy cos pokrecimy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi