Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
MakoJ

Cyfrówki

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może polecić jakąś dobrą cyfrówkę, najlepiej Sony w granicach 1000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item111178900_fuji_s..._lodz_wawa.html

 

wg. mnie to jeden z najlepszych aparatów za tą cenę (jeśli nie przeszkadza ci że jest dość duży jak na cyfraka)

oczywiście mam nadzieje że jesteś świadom że do tego trzeba dokupić kartę pamięci (512~120zł) 4 akumulatorki(30zł) z ładowarką(30-40zł) i przydała by się jakaś torba(40zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sony ? <_<

 

Ten Fudżi który podal maniak bardoz dobry wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon, Nikon, Olympus - te firmy ;-) a modele? wedle życzenia, jeśli sam uznasz czy warto dopłacać za jakąś funkcję.

 

Canon A610

Canon A540

Olympus Mju-500;mju-700;sp-310;sp-350

Nikon L1

Nikon p1

Fuji s5600

ew.lumix lz3

 

Generalnie bawiłbym się na Twoim miejscu w pierwsze trzy firmy. Osobisci mam Nikona.

 

za 700 zl mozna kupic nieco starszy model i zaosczedzic te 300 zl, wiec moze opisz do czego Ci ten aparat ;-)

 

 

"(jeśli nie przeszkadza ci że jest dość duży jak na cyfraka)"

 

jak będzie duży będzie sie wydawał profesjonalnieszy ;-) a tak poważnie, tego Fuji też polecam, generalnie jak bym teraz miał coś kupić to bym się nad nim grubo zastanawiał.

 

 

a aparaty Sony...to nieco inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, no własnie wolalbym żeby rozmiarami nie grzeszył... :P

Mam poprostu około tysiaka i chciałbym go w miare dobrze zainwestować. A prosiłem o Sony, bo ze starego posiadam już MemoryStick 512 więc szkoda żeby się zmarnowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Casio Z-120. Kupiłam w Media Markt za 800zł. Mozna używać również z bateriami alkalicznymi. Ma 7.2 piskeli.Można włączyć również Anti Shake - stabilizator obrazu jak Lumix w Panasonicach.Ma bardzo szybki procesor.Jest zgodny z pictbridge.Ładne makra wychodzą.

Jedyny jego minus jaki zauważam w porowananiu z wczesniej użytkowanym to to ze nie ma "oddalania" obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i jest bardzo mały, kompaktowy no i ma elegancką metalową obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, mowię Sony a polecono mi już chyba wszystkie istniejące firmy tylko nie... SONY... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo widzisz, sony robi niespecjalnie dobre cyfrówki tzn. nie są złe, ale inne firmy robią lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bo widzisz, sony robi niespecjalnie dobre cyfrówki tzn. nie są złe, ale inne firmy robią lepsze

A ja mam Sony i jestem bardzo zadowolony :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako, to jak Sony, to zamów po prostu W końctu tych model aż tyle nie ma.

Zyczę udanego wyboru i ładnych zdjec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A prosiłem o Sony, bo ze starego posiadam już MemoryStick 512 więc szkoda żeby się zmarnowała.

 

Karte zawsze mozna wymienic, kosztuja grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LOL, mowię Sony a polecono mi już chyba wszystkie istniejące firmy tylko nie... SONY... :blink:

Hmm, przy wyborze aparatu kierujesz sie tym jaka karte obecnie posiadasz? Nic bardziej głupiego zrobić nie możesz. W tym przedziale cenowym Sony nie robi dobrych aparatów i już. Jak ktoś wcześniej powiedział koszt karty flash to teraz grosze.

 

Wszystkie polecone poprzednio aparaty będą lepsze od jakiegokolwiek Soniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro prosisz o Sony w granicach 1000zł, wart polecenia jest SONY Cyber-shot® DSC-W50. Stosunkowo dobrze prezentuje się w testach. Niewielki, lekki, dobry tryb makro i niezła lampa błyskowa. Z wad to podobno zniekształcenia poduszkowe przy dużej odległości (ale to często spotykany problem) no i niestandardowy port USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a SD nie moze byc? 512 karta DS kosztuje 49-59 zl, w sklepie czy na allegro mozna dostac. Canon Olympus lub Nikon obsluguja je.

 

Czy SONY robilo cos kiedykolwiek zwiazanego z optyką? Nie..Olympus? Od lat...sprzet laboratoryjny, medycyna itp..Nikon? Tylko aparaty od 40 lat bodajze..nawet Stallone jako Rambo (2 czy 3) miał Nikona w Wietnamie na filmie ,Canon (drukarki i aparaty).

 

takze Sony ma moze popis w audio, ale tez nie zawsze np. kijowe mp3 playery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, 'kijowe' czy 'niekijowe', mnie jednak ta firma dotychczas nigdy (odpukać) nie zawiodła. Mamy TV, wideo, DVD, kamerę, cyfrówke, discmana, radio samochodowe z Sony i sprzęt sprawuje się pierwsza klasa. Firma sprawdzona i nawet jak piszesz, nie we wszystkim od zawsze się specjalizowała i nieraz są lepsze wyroby, jednakże strasznego bubla na rynek Sony raczej nigdy nie wypuściła, przynajmniej ja nie słyszałem... Produkty Sony brałbym w ciemno. Dla mnie najlepsza firma tego typu na rynku :)

 

EDIT: I jeszcze koma mam Sony Ericssona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja raz zaryzykowałem i kupiłem telewizor Sony i w niczym on lepszy od mojego poczciwego Biazeta nie jest. Sony kiedyś robiło wysokiej jakości sprzęt bo nie było ogromnej konkurencji. Teraz to już totalne przeciętniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony owsze mogę rowniez w ciemno powiedzieć, dobra firma. Jednak dzisiaj mnie niczym nie zaskoczy. Nie ma żadnego dobrego tv Sony jeśli chodzi o LCD i plazmy. Jakość LG oraz Samsung jest dla nich powalająca jak równiez cena w sotsunku do jak (tzn. no niby zawsze za duzo ;-). Dawniej np: 10 lat temu, mieć TV Sony np. Trinitron itp. to bylo naprawde coś, w latach '80 to juz w ogole kosmos byl. Tamte Tv u kazdej firmy mialy swoj styl. Sony mialo kiepskie napedy dvd, w ktore wyposazone niegdys byly stacjonarne dvd Aiwa. Generalnie nie mogę powiedzieć, że źle, wolę Sony niż cos niewiadomego pochodzenia, ale prawdę piszac, z tego co widze jedno i drugie żyje tyle samo ;-) Miu to obojetne, jesli Sony zrobi dobre mp3, to kupię, jesli inna firma, to wybiore inna, musi mi podpasic.

 

Tommy, podobnie jak u Ciebie Sony to u mnie Panasonic ;-)

Jak dla mnie Sony to zawsze będą TV i kamery, no i jeszcze magnetowidy. Sluchawki tez moga byc.

 

 

ale po co o firmie gadac , jest dvd jakies x lub y to ma tylko dzialac i tyle, napisa mnie nie interere.

 

SE to i ja mam komore;) Chwale sobie bo upadla 100 razy i dziala

 

"ale jeszcze lecą na marce z przed lat" - jak dzisiaj Mercedes ;-) Tyle wad i usterek, a taki wstyd...u Merola...

 

rany ile sie rozpisalem, a przeciez nie na temat ;-)

W kazdym razie, wymienione Cyfrowki do zakupu zostaly juz wszystkie uwazam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...