Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
torQue

Co tutaj zmienić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam pewien problem, w zasadzie to nie tyle problem co chęć dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Przymierzam się do kupna PC + Monitor , mysz i klawa.

Tutaj podaje zestaw jaki, wraz z pomocą wielu innych użytkowników różnych for wybrałem. Zwracam się z uprzejmą prośbą aby ktoś napisał co ewentualnie wymienić bądź wogule z czegoś zrezygnować - a oto zestawik ->

Płyta Główna - DFI nF4 SLI INFINITY 499,- zł

Procesor - AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice - 663,- zł

Dysk - Samsung SpinPoint 250 GB (8MB cache, Serial ATA II) - 399,- zł

Mysz - Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse - 192,- zł

Klawiatura - Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM - 99,- zł

Zasilacz - Zasilacz do obudowy Tagan 480W - PFC - 359,- zł

Pamięc Ram - TwinMOS DDR 1GB/400Mhz CL 2.5 PC3200 2x - 738,- zł

CD-Rom - Samsung DVD+/-RW SH-W162C/BEBN bulk black + soft - 159,- zł

Karta Graficzna - GeForce 7800 GT Gigabyte NX78T256V-B 256MB ViVO & DVI (PCI-E) - 1349,-zł

Obudowa - GEO-Pc Superior - 185,- zł

Monitor -17" Samsung SyncMaster 173P Plus black - 1489,- zł

Wiatrak - 20zł

najlepej zeby cena nie przekroczyla 6100zł ! Proszę o opinie :)

aa btw. chodzi mi tu o PC do grania oraz montażu video (tj. szybka kompresja itd itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie super komputer. Jedyne co bym wymienił to obudowę (acz to kwestia gustu), pamięci (na A-DATY) i myszkę (wolałbym małego razera jednak). Tak po za tym super zestaw, dobra grafa, super monitora, zasilacz może nawet trochę za mocny. Co masz zamiar wrzucić chłodzącego na procesor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może opterona zamiast tego venice ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały zestaw super, ja bym jedynie nie brał tych twinmosów a zamiast tego jakieś Geile czy Hynixy, a myche to o ile dobrze pamiętam za te 200zł możesz mieć mx1000.

Poza tym komp extra, będzie Ci pewnie nieźle śmigać, DFI+Venice powinno chodzić ładnie, chociaż ja i tak brałbym intela i jakąś płytę pod niego :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Otóż mam pewien problem, w zasadzie to nie tyle problem co chęć dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Przymierzam się do kupna PC + Monitor , mysz i klawa.

Tutaj podaje zestaw jaki, wraz z pomocą wielu innych użytkowników różnych for wybrałem. Zwracam się z uprzejmą prośbą aby ktoś napisał co ewentualnie wymienić bądź wogule z czegoś zrezygnować - a oto zestawik ->

Płyta Główna - DFI nF4 SLI INFINITY 499,- zł

Procesor - AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice - 663,- zł

Dysk - Samsung SpinPoint 250 GB (8MB cache, Serial ATA II) - 399,- zł

Mysz - Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse - 192,- zł

Klawiatura - Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM - 99,- zł

Zasilacz - Zasilacz do obudowy Tagan 480W - PFC - 359,- zł

Pamięc Ram - TwinMOS DDR 1GB/400Mhz CL 2.5 PC3200 2x - 738,- zł

CD-Rom - Samsung DVD+/-RW SH-W162C/BEBN bulk black + soft - 159,- zł

Karta Graficzna - GeForce 7800 GT Gigabyte NX78T256V-B 256MB ViVO & DVI (PCI-E) - 1349,-zł

Obudowa - GEO-Pc Superior - 185,- zł

Wiatrak - 20zł

najlepej zeby cena nie przekroczyla 6100zł ! Proszę o opinie :)

aa btw. chodzi mi tu o PC do grania oraz montażu video (tj. szybka kompresja itd itp)

płyta zła iNfiniti jest okrojonie i takie pytanie po co ci SLI ?? Kup sobie pełnowartosciowe LAN Party na chipsecie NF 4 ULTRA - 600zł

co do karty graficznej to ja bym brał Leadteka kosztuje 1150zł i rózni się od tego Gigabyte tylko naklejka http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=128608 co do nagrywarki DVD to samsungowi zostawmy produkcje dysków twardych i monitorów/telewizorów lepszym wyborem będzie Benq 1640

,,chociaż ja i tak bym brał" cedar milla + asusa p5wd2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co płacić za Venica bo za połowe ceny masz Sempa 939 który nawet lepiej się kręci niż nowe Venicy...

Hynixy ? do A64 w ogóle się nie nadająz racji wysokich timingów...Geile ? a fujjj chyba, że UltraX na BH-5 ;)

Ramce szukaj czegoś na winbodnach mogą być Twinmosy ale tylko z seri AA4T lub 1A4T...

DFi LP NF4 Ultra możesz dostać już za 550zł...

Zasilator także jakiś Topower z serii P6 http://zenfist.pl/pID/46.htm

HDD obecnie króleje Segate SATA II 7200.9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczerze mówiąc ja tak bardzo sie na tym nieznam tz. wiem np. że im więcej ghz tym lepiej i czym wiekszy numerek przy GeForceach tez to wiem - wiecie ocb. Natomiast co do firm jestem zielony kompletnie. Dlatego oto te pare poprawek które wprowadziłem

DFI LanParty UT nF4-D - 487,-zł

WinFast GeForce 7800GT PCI-E 256MB 256BIT HDTV 2xDVI VIVO - 1150zł

Mysz Razer Viper 1000 - 159zł

prosiłbym o napisanie dobrego chłodzenia pod procka bo sądze że jest to bardzo ważne i czy jeśli przy procku pisze Venice to taki dostane zestaw chlodzenia ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem lepiej wziąźć mysz Logitecha MX 518, niż Razera Vipera. MX 1000 też nie polecam, myszki przewodowe są moim zdaniem lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jednak zostane przy Razer Viper. Dlaje proszę o coś z chłodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jednak zostane przy Razer Viper. Dlaje proszę o coś z chłodzenia ...

Freezer 64Pro ~70zł

TT Big Typhoon ~150zł

Scythe Ninja ~180

Tak się klasują cenowo, możesz sobie wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TT Big Typhoon zdecydowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no ja podałem coenowo co ma do wyboru i co jest warte uwagi ;)

a to, że ninja nie ma sobie równych to wiadomo :D jak dobrze pójdzie to ninja plus bedzie umnie we wtorek B) wtedy się z victorem porpawimy w spi :D stawiamy na ~12 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Scythe Ninja Plus ( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24687 ) ten będzie dobry ? I czy on podejdzie pod ten procek do podałem ?

Tak bedzie dobry..ale lepiej wziąść od zenfista z fanderem --- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86199123 taniej, wydajniej i ciszej ;)

aha no i buda ja bymraczej kierowal się ku tej ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84515376

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No rzeczywiście z testów wynika że Ninja radzi sobei sporo lepiej, żałuje tylko że teraz te coolery są takie strasznie dużę, tzn wiadomo że dobzre bo duza powierzchnia odprowadzania ciepła, ale one to są naprawde giganty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zawsze sie do tego przyczepiam i nie mam zamiaru przestać, czy NAPEWNO jest ci potrzebny monitor LCD??!!?? Według mnie to tylko niepotrzebna strata pieniędzy, a pozatym LCD mają gorsze parametry, zaoszczędził byś kase którą mógł byś przeznaczyć np. na GF 7800 GTX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zawsze sie do tego przyczepiam i nie mam zamiaru przestać, czy NAPEWNO jest ci potrzebny monitor LCD??!!?? Według mnie to tylko niepotrzebna strata pieniędzy, a pozatym LCD mają gorsze parametry, zaoszczędził byś kase którą mógł byś przeznaczyć np. na GF 7800 GTX

Jezeli zdecydowal sie na LCD to wie co robi. Wg mnie zakup monitora CRT do kompa za 6k to glupota...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlaczego?? moim zdaniem monitory LCD są tylko dla szpanu, żeby dzieciaki mogły sie przechwalać że oni to mają LCD, nie są one lepsze od CRT (pod wieloma wzgędami są gorsze) a ich cena jest bardzo wysoka. co prawda zajmują mało miejsca, ale czy to jest aż tak ważne dla DOMOWEGO użytkownika??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wracam z 18stki wiec wybaczcie jesli napisze cos glupiego ale niebore LCD dla szpanu a dlatego iz mam biurko do kompa dosyc blisko sciany i ociera mi o nia i niszczy z czego starzy sa malo zadowoleni wrecz zbulwersowani to tez wybralem LCD i sadze ze sa lepsze od CRT chociaz sie nie znam wiec nie powiem dokladnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie rozumiem dlaczego narzekacie na LCDki. Nie ma kłopotów z geometrią ekranu, nie to co w moim CRTku :/ Wspomniana już przestrzeń, waga, możliwość obrotu panelu w niektórych monitorach pod każdym kątem. Ogólnie LCD nawet jeżeli ma gorsze parametry ekranu (jak stała rozdzielczość i brak całkowicie czarnego koloru) to za to oferuje doskonałą wygodę, myślę że to właśnie przyciąga klientów a nie chęć szpanu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dlaczego?? moim zdaniem monitory LCD są tylko dla szpanu, żeby dzieciaki mogły sie przechwalać że oni to mają LCD, nie są one lepsze od CRT (pod wieloma wzgędami są gorsze) a ich cena jest bardzo wysoka. co prawda zajmują mało miejsca, ale czy to jest aż tak ważne dla DOMOWEGO użytkownika??

Jaskiniowiec?

LCD są już bardzo tanie i wady, którymi cechowały się kilka lat temu, już praktycznie nie istnieją. Smużenie? W taniutkim LCD Acera nie widzę smug. Jedyny problem to nierówne oświetlenie matrycy i słaba czerń. Ale czego nie zrobi się dla żywych kolorów, zdrowych oczu i perfekcyjnej geometrii.

Powiedział właściciel drogiego CRT i taniego LCD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Darkiem, według mnie LCD nie opłacało się kupować 2/3lata temu. Teraz większość wad LCD z tamtych lad została już wyeliminowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no jak chłopak jeszcze wybrał taki model LCD 173+ który jest najlepszy w swojej klasie i ma takie parametry że tylko brac i się cieszyć... :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem ci że ja też bym wziął model LCD 173 bo jednak światło ma jaśniejsze i te właśnie oświetelenie jest spoko mi się podoba takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi