Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Bot PC Centre

W maju Polska otworzy swój rynek pracy dla cudzoziemców

Rekomendowane odpowiedzi

Już niedługo Niemcy, Francuzi, Włosi i mieszkańcy innych krajów zachodniej Europy nie będą potrzebowali pozwoleń, aby u nas pracować. Parę miesięcy później otworzymy się dla Rumunów, Bułgarów i, w ograniczonej liczbie, dla Ukraińców.

 

"To prawdziwa rewolucja. Nigdy w swojej historii Polska nie była krajem imigracji zarobkowej. Od półtora roku mogą u nas swobodnie pracować tylko Brytyjczycy, Irlandczycy i Szwedzi, ale jest ich niewielu. Teraz cudzoziemców może pojawić się znacznie więcej" - prognozuje publicysta Rzeczpospolitej Jędrzej Bielecki.

 

Według niego już 1 maja zostaną zniesione pozwolenia dla mieszkańców 12 krajów Unii Europejskiej, które do tej pory nie otworzyły swojego rynku pracy dla Polaków. Dziś w naszym kraju pracuje kilkanaście tysięcy Francuzów, niewiele mniej Włochów i czterdzieści tysięcy Niemców. W większości to właściciele firm i kadra zarządzająca koncernów.

 

Inicjatywa rządu ma być oficjalnie ogłoszona pod koniec marca w trakcie organizowanej z władzami Danii konferencji o mobilności w Europie. "Być może to zachęci niektóre kraje dawnej "15" do rewanżu i zniesienia wymogu pozwoleń na pracę dla Polaków. Skłania się ku temu m.in. Finlandia, Hiszpania, Grecja. Ale ostateczne decyzje zapadną w kwietniu" - zaznacza Bielecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ojej, to jednak trzeba będzie zacząć uczyć się rosyjskiego

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

ja tam myślę, że hiszpański mi wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
ja tam myślę, że hiszpański mi wystarczy :P

Szkocki także całkiem nieźle Ci idzie... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

To zasługa zbawiennego wpływu Bożenki - oby żyła wiecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

'Już niedługo 1Niemcy, Francuzi, Włosi1 i mieszkańcy innych krajów zachodniej Europy nie będą potrzebowali pozwoleń, aby u nas pracować. Parę miesięcy później otworzymy się dla Rumunów, Bułgarów i, w ograniczonej liczbie, dla 2Ukraińców2.'

 

ci pierwsi na pewno nie będa zainteresowani naszym rynkiem pracy ;) a przez tych drugich pewnie jeszcze spadnie min pensja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
To zasługa zbawiennego wpływu Bożenki - oby żyła wiecznie :D

Od dawna jesteś z Bożenką?... :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

szczęśliwie nie jestem z Bożenką - takiego szoku mój organizm by mógł nie wytrzymać, natomiast jej umiejętności wychowawcze do dzisiaj sprawiają, że chłonę języki obce niczym gąbka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
szczęśliwie nie jestem z Bożenką - takiego szoku mój organizm by mógł nie wytrzymać, natomiast jej umiejętności wychowawcze do dzisiaj sprawiają, że chłonę języki obce niczym gąbka :P

Hahaha, Bożenka rlz! (miejmy nadzieję, że nie zagląda na forum PCCentre... :D).

 

Ps. A 'Trunki szlachetne' też tak chłoniesz? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
szczęśliwie nie jestem z Bożenką - takiego szoku mój organizm by mógł nie wytrzymać, natomiast jej umiejętności wychowawcze do dzisiaj sprawiają, że chłonę języki obce niczym gąbka :P

niczym Spongebob!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
niczym Spongebob!

Chciałem to samo napisać :P

Tommy-"Trunki szlachetne"? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Ps.  A 'Trunki szlachetne' też tak chłoniesz? :P

No baaa ;].

 

niczym Spongebob!

Dokładnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A jak to ja jestem własnie Bożenka?

Do nauki wio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

No i widzisz. Sama się zdradziłaś, że nie jesteś Bożenką. Nie napisałaś ani jednego wulgaryzmu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
No i widzisz. Sama się zdradziłaś, że nie jesteś Bożenką. Nie napisałaś ani jednego wulgaryzmu :D.

I nie napisałaś nic o swoich znajomych... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ja przepraszam napisałam w tym wątku bo nie wiedziałam gdzie umieścić moje pytanie. Organizuje przyjęcie urodziny niespodziankę. Powiedzcie mi czy zetknęliście się z fotobudką? Znalazłam w internecie fotobudka i nie wiem czy się zdecydować. Spotkaliście się z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Miejmy nadzieję, że nie zaleje nas fala pracowników ze wschodu. A co do zachodnich i północnych części Europy to pracownicy stamtąd będa omijac nasz kraj. Przecież u nas są niskie zarobki w porównaniu z zarobkami w ich ojczystych krajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...