Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Geo

Dział z informacjami o artykułach konkurencji

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakieś propozycje, uwagi, sugestie, tyczące się działu, nad którym pracujemy, a w którym będą znajdować się fragmenty artykułów o komputerach - pochodzące zarówno z polskich, jak i zagranicznych serwisów? Z góry dziękuję za wszystkie posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już w mailu, pomysł jest dobry, lecz należy go wprowadzić również w innych serwisach. W te sposób użytkownik, który odwiedza powiedzmy serwis Tweak.pl mógł przeczytać, co się pojawiło w ostatnim tygodniu na PCCentre.pl. Taka wymiana informacji pomiędzy portalami pomoże użytkownikom dowiadywać się o wszystkich artykułach, które pojawiły się w Polsce.

 

Nasz serwis jest w stanie pójść na taką wymianę newsów, lecz trzeba jeszcze większej ilości głosów poparcia z innych portali.

 

Pozdrawiam

Rafał "Romek" Romański

Redaktor Tweak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Kłania się Red. Naczelny Dzikie.NET. Pomysł, a raczej propozycja wyszła od nas, to ja prosiłem mojego człowieka od PR aby rozesłał po Was takową informację. Cieszę się, że na chwilę obecną jest już takie zainteresowanie.

Poniżej postaram się wyjaśnić na czym polega mój pomysł (dokładniej) i zaproponować inne warianty.

 

Ale jeszcze zanim to uczynię - pcunited.info OK, ale... problem w tym, że to jest jeden serwis, więc nasze linki będą indexowane tylko tam, oczywiście zakładając, że serwis ten jest zoptymalizowany pod wyszukiwarki, a domniemam, że wiecie jakie to trudne ;).

 

Wracając do sprawy, założenia nasze są takie:

- szybkość i łatwośc rozwiązania

- niezależność

- mały nakład pracy ze strony każdej z Redakcji

- każdy dba o swoje - dodasz linka, będzie u wszystkich, nie, to trudno :)

- czytelność dla Użytkowników

 

Dlaczego chciałbym aby to było w postaci: serwis: tytuł tesktu, nowinki, publikacji (link).

Po pierwsze - miejsce! Panowie... są okresy, że mało się publikuje, a są i takie, że jeden serwis sypie artami dzień po dniu... jeżeli będziemy dawać tytuły z linkami + fragmenty, to taki "news zbiorczy" będzie czasami zbyt obszerny, a Użytkownik jest leniwy, więc nie będzie mu się chciało tego przeglądać... Poza tym! Użytkownik leniwy, ale nie głupi! Nie musi mieć fragmentu na pół strony, żeby wiedzieć o czym jest artykuł, dlatego uważam, że komentarze typu - musi być fragment, bo user nie będzie wiedział o czym jest publikacja, są moim zdaniem bezpodstawne.

 

Dlaczego nie tworzyć jednego serwisu i TYLKO tam wrzucać nasze linki?

Indexowanie w przeglądarkach i Page Rank nie wzrośnie... jeżeli każdy z nas zamieści u siebie raz na tydzień takiego newsa to policzcie sobie w ilu miejscach będzie Wasz tytuł i link! Idealna sytuacja, wspomagamy się wzajemnie!

 

Jak to zorganizować?

Propozycję już znacie - tworzymy prostą administrację z formularzem (możemy się tego podjąć i umieścić u nas, a powiem nawet, że już nad tym pracujemy), logowaniem dla każdej z Redakcji, z powiadamianiem na maila ile jest już linków... i np. mail co tydzień o określonej godzinie do każdego z nas jako przypomnienie o publikacji. Do tego generator kodu HTML/BB itp. newsa zbiorczego.

 

Kolejna sprawa - albo wszyscy albo nikt!

Nie rozumiem głosów niektórych osób, które chcą mieć wybór co publikować, a co nie. Jeżeli chcemy/chcecie się wspierać wzajemnie, to dogadujemy się, że każdy dba o siebie i dodaje swoje, ale nie usuwa z newsa innych linków! Żadnego rasizmu i dyskryminacji, jak wszyscy to wszyscy! Tak będzie moim zdaniem uczciwie, skończą się zagrywki typu "tych nie lubimy, to o nich nie informujemy itp.".

Poza tym pozostaje jeszcze sprawa sortowania takiego spisu linków w newsie zbiorczym, propozycja moja jest prosta - datami ukazania się! Jeżeli naprawdę potraktujecie to poważnie, to wkrótce dodawanie linku do takiej bazy wejdzie wszystkim w krew i zaraz po publikacji u Was dodacie linka do bazy (oby był to ten sam dzień). Dlaczego tak? Bo znając niektóre osoby dojdzie do takich przekrętów, że linki będą dodawane np. w tym samym dniu co generowanie newsa... a ja nie lubie oszukiwania! :)

 

I jeszcze jedna sprawa - user nie jest głupi, to co będzie chciał - przeczyta. Naprawdę gwarantuję Wam, że sam tytuł i link wystarczy, bo u nas od kiedy jestem tylko Naczelnym Wasze informacje pojawiają się właśnie w takiej formie i Użytkownicy nasi są z tego bardzo zadowoleni, bo po 1: nie ma dużo do przeglądania (brak jakiś zdjęć i fragmentów), a po 2: mają skondensowane informacje w jednym miejscu i nie muszą biegać po serwisach i sprawdzać co ostatnio u nich się publikowało...

 

 

I to tyle... Poniżej jeszcze inne "wersje" pomysłu:

 

1. Automatyczne pobieranie linków w czasie rzeczywistym przez skrypt z bazy... można zrobić tak, że linki będą przez Was dodawane do bazy i każdy u siebie zrobi (dostanie gotowy) skrypcik PHP pobierający te linki i np. wstawi go w kolumnę gdzieś na stornie głównej. Wtedy macie informowanie userów o publikacjach innych serwisów na bierząco - ktoś dodaje linka, u Was się pokazuje.

 

2. Dodawanie linka przy pomocy maila, RSS... pracujemy nad tym ;)

 

Czekam na komentarze. Proponuję, aby to miejsce przeznaczyć na dyskusję nad tym tematem, bo kontakt via mail przy tak wielu zainteresowanych jest utrudniony.

 

Pozdrawiam,

Pepe2k

Dzikie.NET, OC-DB.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! To się nam szykuje ciekawa współpraca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram dłuugą wypowiedź Pepe i jego propose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...