Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Bot PC Centre

Warszawskie metro: Powstaną stacje Pl. Konstytucji i Muranów

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy projektowano warszawskie metro, stacje Pl. Konstytucji oraz Muranów znajdowały się w planach budowy. Później jednak zrezygnowano z ich budowy, a głównym powodem były oszczędności. Wielu urbanistów i specjalistów uważało, że to błąd, i że w centrum miasta metro powinno zatrzymywać się częściej, tak jak jest to na przykład między stacjami Centrum i Świętokrzyska.

Niespodziewanie w poniedziałek Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział, że odbędą się przetargi na budowę tych dwóch stacji, a mają być gotowe najpóźniej do końca roku 2008. Stacja Plac Konstytucji znalazłaby się pod Marszałkowską koło Wilczej, natomiast stacja Muranów pod Andersa między Anielewicza a Franciszkańską.

To tylko wstępne ogłoszenie informacyjne - stwierdza jednak rzecznik warszawskiego metra, Grzegorz Żurawski. Mimo iż budowa tych stacji nie znalazła się w planach budżetu miasta na rok bieżący, to przepisy pozwolą na rozpisanie przetargu na ich budowę jeszcze w tym roku. Wysłano je w ostatnich dniach zeszłego roku, bo przepisy nakazują, żeby uprzedzać o większych przetargach, które zamierza się zorganizować w roku następnym - tłumaczy rzecznik. Dzięki temu wcześniej będzie można zacząć budowę i również ją ukończyć.

Każda stacja będzie kosztować około 70-90 milionów złotych i będzie wiązała się niewątpliwie z utrudnieniami w ruchu, szczególnie na ulicy Marszałkowskiej. Inwestycja ma potrwać około 20 miesięcy i zakończyć się przed upływem roku 2008.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie :) Mam pytanko do Warszawiaków, ile teraz jest stacji merta w wawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem z Wawy, ale z 20 stacji chyba jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łłłłłęeeeeeeeeeeeeeeee............. ale badziewie. nic to nie da tylko sie bezdie wolniej jechac. ja tak nei chce!!! co za paranoja. mam nadzieje ze to bujda. A teraz stacji w wawie jest okolo 15. juz od 4 miesicy jezdze codzinnie na 2/3 tray i jescze wszystkich nie znam.hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo będzie więcej stacji a tyle samo taborów :P , pozatym będzie większe zagęszczenie stacji tzn że kolejka nie zdąży się rozpędzic a już musi hamowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, kiedy w Rybniku zbudują chociaż dwie stacje metra - obok mojego bloku i tuż przy uczelni :)

A tak szczerze powiedziawszy, nie sądzę, aby powstanie dwóch nowych stacji w Warszawie jakoś radykalnie odbiło się na czasie podróży. Przecież nawet, gdyby nie było tych stacji, to i tak są ograniczenia prędkości - myślę, że po ich wybudowaniu czas przejazdu na całej trasie będzie większy o 5-6 minut, niż obecnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...