Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
darek_dade

Opera zużywa ponad 50 % mocy procesora

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie pisania tego posta mam otwartych dokładnie 7 zakładek. W żadnej nie ma animacji flash, ani nic innego co mogłoby obiciążyć procesor. W menedżerze tymczasem pokazuje mi, że proces Opera.exe zabiera mi 50-60 zasobów procesora. W America's Army przy włączonej przeglądarce się nie da (gra klatkuje). Z tego co słyszałem Opera bardzo wydajnie korzysta z wydajności procesora, a tu taki kwiatek. Osochosi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jemu nie o taką odpowiedź chodziło :/ Ja nieazuważyłem żeby opera mi procka znacznie wykorzystyawała, ale po jakimś czasie urzytkowania zajmuje kilkadziesiąt MB w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jemu nie o taką odpowiedź chodziło :/ Ja nieazuważyłem żeby opera mi procka znacznie wykorzystyawała, ale po jakimś czasie urzytkowania zajmuje kilkadziesiąt MB w pamięci.

Mi od razu po włączeniu 100 MB zżera... ale to już nawet nie o to chodzi bo pamięci mam wystarczająco. Chyba po prostu pokasuje wszystkie ciasteczka i ją przeinstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba najlepszy pomysł przeinstalować, może jakiś wirus ci wpadł. Mi prawie nic nie zżera zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jedną zakładką z włączonym forum Opera zabiera mi dokładnie 00% (przynajmniej tyle pokazuje). Po wejściu na strone http://www.digit-life.com/ zużycie wzrasta do 60% i nie spada. Havoc sprawdź czy u Ciebie to samo się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9zakładek, w tym ta strona digit-life, i prezentacja flash na jednej z nich - użycie proca 0-0.2%, pamięci 59484K. Chodzi już od godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9zakładek, w tym ta strona digit-life,  i prezentacja flash na jednej z nich - użycie proca 0-0.2%, pamięci 59484K. Chodzi już od godziny.

ok, reinstaluję.

OK, po reinstalacji jest wsioorajt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ok, reinstaluję.

OK, po reinstalacji jest wsioorajt

Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy.

Opera będzie zrzerała pamięć procesora jeżeli w preferencjach => zaawansowane=> historia => będzie zaznaczone = oprużniaj przy zamykaniu pamięć podręczna dysku. Miałem kiedyś to zaznaczone i też Opera zajmowała mi dużo procesora. Teraz zajmuje bardzo mało zasobów albo wcale po wczytaniu strony. Pozdrawiam. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy.

Opera będzie zrzerała pamięć procesora jeżeli w preferencjach => zaawansowane=> historia => będzie zaznaczone = oprużniaj przy zamykaniu pamięć podręczna dysku. Miałem kiedyś to zaznaczone i też Opera zajmowała mi dużo procesora. Teraz zajmuje bardzo mało zasobów albo wcale po wczytaniu strony. Pozdrawiam. :unsure:

Witam również :)

Nijak nie moge tej opcji znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam również :)

Nijak nie moge tej opcji znaleźć :/

Darek - najpierw otwórz Operę - kliknij w narzędzia i dalej jak poprzednio. Odhacz opróżnij przy zamykaniu i ok! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Darek - najpierw otwórz Operę - kliknij w narzędzia i dalej jak poprzednio. Odhacz opróżnij przy zamykaniu i ok! Pozdrawiam.

Ano do samych ustawień trafić potrafie ;) dalej jak juz jestem w tym zaawansowanych to nie moge nigdzie znalezc tej funkcji. Może jakiegos szkrina zapodasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
opera7ul.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też bym zobaczył, a obrazek nie działa już :( W której to kategorii jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi działa ten obrazek. Narzędzia->Preferencje->Zaawansowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom, znalazłem to. Tylko że nie ma różnicy u mnie z/ i bez tego oprożniania :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...