Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Bot PC Centre

Formuła 1: Pierwszy dzień grudniowych testów w Barcelonie, przed sezonem 2006

Rekomendowane odpowiedzi

McLaren i BMW jako pierwsze stajnie przystąpiły do większych testów, przygotowujących do sezonu 2006. Najlepszy czas na torze Circuit de Catalunya, niedaleko Barcelony, uzyskał Gary Paffett za kierownicą bolidu MP4-20 z silnikiem V8 Mercedesa. Brytyjczyk dostał kolejną szansę poprowadzenia bolidu Formuły 1 po zdobyciu w tym roku tytułu w serii DTM.

 

Stratę rzędu 0,079 s do Paffetta zanotował Alex Wurz, który jest etatowym kierowcą testowym zespołu McLaren. Austriak zdołał pokonać jednak tylko 10 okrążeń z powodu problemów technicznych.

 

Poza dwoma kierowcami McLarena na torze znalazł się także, debiutujący w barwach stajni BMW Sauber (wcześniej jeździł już jednak dla Saubera w sezonach 2001-2003), Nick Heidfeld. Dla Niemca jest to pierwszy kontakt z bolidem od czasu odniesienia kontuzji, która wyeliminowała go z ostatnich wyścigów sezonów. Heidfeld pokonał łącznie 30 okrążeń tracąc do Paffetta 0,7 s. Zespół wystawił bolid Sauber C24 z wbudowaną, nową jednostką BMW V8.

 

Jutro w testach wezmą także udział zespoły: Toyota, Red Bull, Toro Rosso i Williams.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W dniu dzisiejszym Robert Kubica zaszalał wykręcił czasy lepsze od paru znanych, doświadczonych zawodników. Szkoda tylko, ze ma bardzo małe szanse na angaż do fabrycznego zespołu wyscigowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Młody jest... ma czas... jeszcze będzie jeździł w F1... podejrzewam, że nastąpi to szybciej niż się spodziewamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...