Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre
Geo

Najwyższa temperatura procesora

Rekomendowane odpowiedzi

raz źle kable poupychałęm to sie wiatrak z pentagrama zablokował i bylo 57*C włączyły się alarmy bo mam ustawione na 55* :P

pozniej jak nakladalem nowa paste to zobaczylem ze stara pasta byla tylko na polowie procesora B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 1.0 ciągle mam 60 stopni i szlag mnie już trafia bo niczym niemogę jej zmiejszyć. A softami mi się niechce : P Fan=3,3k obr. wymieniałem ostatnio pastę bo dochodził do 70-75 stopni. Widzę że mój wynik to wcale tutaj nie wyczyn :D btw. wygląda na to że ta temperatura mu odpowiada bo dobrze chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi programy pokazują 83*C na Bartonie 2500;] i tak pracuje. macie jakiś pomysł żeby zmniejszyć te temperature?? oprocz wymiany coolera... jakieś podrasowanie...?? czy coś miecie jakieś rozkminy??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego starego stopilem dla draki :D -sempron2200+ dymu było jak w dyskotece :lol: mysle ze mial kolo 110 stopni ablo i wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymlna temperatura? Może z 60*C przy standartowym chłodzeniu na Athlonie 64 x2 3600. Włączał się tylko do ładowania Gruba. Póxniej padał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja sie specjalnie zarejestrowałem żeby sie pochwalić :D

87stopni:D

nie wiem co sie dzieje

Mam Mobile DualCore AMD Athlon 64 X2 TK-55, 1800 MHz (9 x 200)

to sie robi niebezpieczne:/ na szczeście mam go na gwarancji:D więc jak sie spali to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam; na początek jar_007 jak się CPU spali to po gwarancji, chyba że udowodnisz że spalił się z przyczyn nie zależnych od ciebie. Z tego co wiem to do niedawna AMD-y pracowały do 70 st.C, teraz wiem że nie które typu pracują do 75-76 st.C. Osiągane wyższe temperatury na CPU to tylko los szczęścia że przy 80 st. C nie padł. Sam CPU bez radiatora wytrzymuje parę sekund i wybucha jak granat robiąc dziurę w płycie głównej i blacie stołu na którym by leżała płyta.

Ja najwyżej miałem 43 st. C na CPU AMD Sempron 2800+ i 3000+ przy BOX-owym chłodzeniu i standardowej paście termo przewodzącej.

 

To mój scren z temperatur.

Jak mi ktoś zwróci komputer to mogę podnieść temperaturę na maksa do 80 st.C. :D

Edytowane przez conndor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się o jakim filmiku mówisz ale dziura w stole była wcześniej (chociaż sam procesor rzeczywiscie eksplodował)

 

>100*C na X2 6000+ - zapomniałem właczyć pompke do chłodzenia wodnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co się chwalić wysokimi temp.?

Moja najwyższa temperatura jaką miałem to 49*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abo Lato to się chwalimy LaTo :P A tak serio to dzięki takiemu topikowi jakiś początkujący user nie będzie panikował że ma 50*C na CPU bo kiedyś słyszał, że jakiś PII się spalił przy 45 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc ma każdy prawo panikować, kto ma AMD i ma temperaturę 60st.C , to samo Intel jak ma temperaturę 90st.C, oraz temperaturę dysku twardego, jak pokazuje mu 45st.C.

Dlaczego bo 60st.C dla AMD jest jeszcze bezpieczną temperaturą w stresie, to samo dotyczy to Intela, a jeśli chodzi o dysk twardy to może on pracować nawet w temperaturze 55st.C tylko że przy tej temperaturze na powierzchni talerzy robią się dziury ferromagnetyczne tag zwane "Body", błędne sektory i niczym tego już nie naprawisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się popisujesz wiedzą odnośnie poprzedniego postu to chociaż niech będzie trochę z nim związana. Przytoczyłem jedynie przykład, że temat pokazuje ogólnikowo z jakimi temp. poszczególne proce pracują i wciąż "żyją". I co ma do tego HDD? A tak na marginesie bad sectory to potocznie bAdy a nie jakieś body. Tak można nazwać lustrzankę "bez obiektywu" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem jeszcze starą zasiłkę (jakiś COLOR(S)HIT), pamięci (GOODRAM 1GB) i kartę graficzną (7600GT) podkręciłem mojego Athlona 3500+ do 2,9 na BOX'owym... Nie wiem czy spadło mi coś ciężkiego na głowę, czy po prostu zawsze tak miałem, ale urochomiłem Lost Planet i zupełnie zapomniałem o tym, że podkręciłem proca do takiej dużej (jak na to coś) wartości. Po ok. 15min do pokoju wbili moi starzy... Spytali się mnie co tak śmierdzi? Na poczatku myślałem, że to ja (ewentualnie moje skarpetki), ale o dziwo to nie ja. Zacząłem wysilać aparat wechowy i zlokalizowałem źródło smrodu. To palił się kurz w moim zasilaczu, a razem z nim zasilacz. :P W panice urochomiłem kompa jeszcze raz i wchodzę do biosu żeby zmniejszyć taktownie proca. Patrzę na temperaturę, a wynosi ona 90 stopni C!!! Czyli podzczas gry miałem jeszcze więcej. Wielkim zaskoczeniem było, że wszystkie podzespoły to przeżyły. Do dziś mam tego proca, chodzi na 2,8 na BOX (dużo niższe niż na tym pamiętnym 2,9 napięcie, otwarta obudowa, dołożony wiatrak 12cm i nowy zasilacz z dużym wentylatorem odprowadzającym ciepło) i nie przekracza 60 stopni C. Albo miałem niewiarygodnie dużo szczęścia, albo ten proc jest taki wytrzymały... :D

Edytowane przez Overcloced

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Celeron 2,8GHz Northwood doświadczył temperaturę 72*C i system się zawiesił . A max temperatura grafy to 90*C Na Aktualnym 3850 radeonie zapomniałem właczyć obroty na 100% podczas kilkugodzin grania w gothic 3. Ale VPU recover zareagował :)

Edytowane przez mathi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 2200

Normalnie (jak nie gram): max 42 przeciętna 35,5

Jak gram (w simcity societies, niespełnione minimalne wymagania sprzętowe): max 47 przeciętna 45,5

Raz mi się zawiesiło i tam gdzie pokazuje temperatury to puste było i zaczęło piszczeć i wcisnąłem reset a tam 76

Aha. Informatyk przylazł skonfigurować sieć a ustawił piszczenie na 40 naszczęście potem resetowalem bo bledy byly

Wogóle jak simcity societies jest włączone to wszystko o 10 większe jest

Edytowane przez World of Warcraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Clamoor

Temperatury

Płyta główna 38 °C (100 °F)

Procesor 53 °C (127 °F)

Seagate ST3250620A 42 °C (108 °F)

Seagate ST3500630A 35 °C (95 °F)

 

Wentylatory

Procesor 4441 RPM

Obudowa 3245 RPM

 

Typ procesora Intel Pentium 4, 2000 MHz (20 x 100)

Nazwa kodowa Northwood, A80532

 

załuje ze nie mam czujnika na grafice bo ostatnio sie od radiatora poparzyłem

 

A procek dosc czesto na 60 chodzi :)

Edytowane przez Clamoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na sony vaio fs od pewnego czasu wydaje mi sie (wczesniej po prostu nigdy nie interesowalem sie tym, nie sprawdzalem tego - wczesniej znaczy jakies 3 lata), ze notebook sie troche grzeje. PM740 centrinio pracuje ciagle w t=50-64*C. czy to jest normalne? czytalem dos duzo w necie o czyszczeniu, nawet znalazlem instrukcje jak rozebrac vaio, ale wole sam tego nie robic. czy trzeba przy takiej t. juz go czyscic? fakt, ze pracowal w roznych warunkach...kurz, remonty...

system nie jest zasmiecony, jakis miesiac po formacie, xppro, 2g ram, wd250g.

bede wdzieczny za jakas ocene tej sytuacji - czy moge dalej na nim spokojnie pracowac, czy oddac go do czyszczenia?

pozdrawiam z Ukrainy i dzieki wielkie za odp, o ktora prosze

mozna na gg 2172166

 

mam jeszcze jedno pytanko. na stacjonarnym intelu 2.8 t. procka i dysku w normie - ok 30-40*C, ale rozne programy pokazuja t-plyty na 113*C. czy to jest mozliwe i normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 92 stopnie na Bartonie 2500+ , załozylem wtedy chłodzenie od Durona 800 i nie dalem pasty termoprzewodzacej...Taka temperatura wyskoczyla po jakiejs godzinie:) Ale prockowi nic sie nie stalo i korzystam z niego do dzis:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na Palomino 1700+ @ 2100+ i 2v vcore jakieś 68*C w stressie ;D i używałem go tak długo nie przejmując się specjalnie laugh.gif .

 

Masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dawny pentium d 945 przy ok. 4GHz na seryjnym chłodzeniu osiągał prawie 80 stopni przy obciążeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przygodę z właśnie Bartonem 2500+ Komp chodził na torrentach normalnie, ja wyszedłem na trochę, wracam a w pokoju smród jak diabli, patrzę a wiatrak na coolerze stoi (wyzionął ducha). Komp na moich oczach się wyłączył. Patrze pod radiator a tam mocno upalony rdzeń... Na ale cud komp po tym odpalił i pik działa smile.png

 

http://www.studiosiedem.com.pl/index.php/kalkulator-nadrukow

Edytowane przez klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść z kurzu co się da.Zainstaluj jak nie masz wentylator,który wyciągnie gorące powietrze z obudowy i najlepiej jeden z boku,który nawieje chłodne.

Zrób porządek w kablach a jak masz możliwość to dysk zainstaluj niżej w obudowie i dokręc go srubami-odda częsć ciepla do blachy mocującej.

Otwórz bok obudowy i zobacz jakie masz wtedy temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...