Skocz do zawartości
Forum komputerowe PC Centre

:nuuk:

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Odpowiedzi dodane przez :nuuk:


 1. Problem ze zmianą głośności w zależności od kierunku "patrzenia" w grach spowodowany jest najczęściej zła konfiguracją głośników.

  Z jakiego zestawu korzystasz, stereo, 5.1 czy jeszcze innego?

  Ustawienia w menadżerze Realteca muszą być zgodne z aktualnie podłączoną konfiguracją, jeżeli słuchawki podłączasz do tylnego wyjścia(zielonego) wówczas w menadżerze powinno być stereo, jeżeli do frontowego nie musisz nic zmieniać. Sprawdź również, czy sama gra nie oferuje ustawień konfiguracji głośników.

   

  Słuchawki podłączam do przedniego wyjścia, w tylnim mam włożone głośniki. (co w takiej opcji ?)

  Gra, niestety nie oferuje żadnych tego typu zmian.

   

  grając w Mafie, zauważyłem, że w piosenkach lecących w radiu, nie słychać głosu wokalisty, lecz nie przy każdej nutce, tylko nie które. Nie jest to błąd w grze, bo na poprzednim kompie wszystko było cacy.


 2. Całkiem niedawno zakupiłem nowego Peceta, wszystko cacy, ale nie obyło się bez żadnego problemu, mianowicie chodzi o dźwięk- kartę dźwiękową.

  Dźwięk jest, lekko zniekształcony- jakby zubożały.

  Największy problem da się zauważyć grając gry.

   

  Przykładowo Hitman Absolution, Dialogi wymawiane przez postacie są zupełnie nie słyszalne, podczas gdy muzyka w tle i efekty specialne są słyszalne.

  Dalej, call of duty4 MP, często nie słyszę kroków przeciwnika, wystrzałów z broni, mimo iż gracz jest koło mnie, a docierają do mnie dźwięki z dalszej odległości.

   

  Zauważyłem, że zmiana kierunku widzenia, powoduje wyciszanie się dźwięków z kilku stron. Po prostu one nie docierają do mnie.

   

   

  W Hitmanie, by usłyszeć głos jakiejś postaci, która stoi na przeciw mnie, muszę się zazwyczaj obrócić o 90 stopni. A w cutscenkach, zazwyczaj nie słyszę żadego dialogu, tylko samą muzykę.

  Odtwarzana muzyka np. na yt, nuty, które zawierają złożone bity, są pomijane przez karte dziwekowa, po prostu nie słysze ich.

   

  Płyta główna: ASRock B75 Pro3-M Intel B75 LGA 1155

  Wbudowany układ dźwiękowy: Realtek ALC892

  System: Windows 7 64 bit.

   

   

  Próbowałem coś kombinować z menadżerem Realtek HD Audio, lecz nic nie pomogło.

   

  Problem występuje na słuchwkach jak i na głośnikach.

  • Upvote 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...