Skocz do zawartości


PiotrekSkalski123

Rejestracja: 7 mar 2018
Poza forum Ostatnio: 13 lip 2018, 07:33
-----

Moje tematy

Zalany laptop

13 lipiec 2018, 07:14

Cześć,

wiem, że jest już taki temat, ale przejęty przez zagranicznych użytkowników forum.

Zalany laptop to dość spory problem, bo w sprzęcie znajdują się bardzo małe elementy, które w kontakcie z wodą po prostu się palą. Tak można stracić płytę główna i  wszystkie dane z laptopa, a tego byśmy nie chcieli, prawda?

Co więc zrobić, jeśli laptop zaliczy bliskie spotkanie z naszą poranną kawką z mleczkiem?

Po pierwsze! Spiesz się. Im dłużej będziesz zwlekał z naprawą komputera po zalaniu, tym większe szkody będziesz miał do naprawy. Na początku koniecznie odłącz laptopa od zasilania i wyjmij baterię. Potem odwróć laptopa klawiaturą do dołu, aby wylać możliwie jak najwięcej płynu.

Pamiętaj, żeby nie zamykać matrycy, bo płyn może ją zalać!!!

Nie włączaj komputera, nawet jeśli myślisz, że wszystko wyschło! Zanieś laptopa do serwisu lub zdecyduj się na samodzielną naprawę (co może dla niektórych okazać się strzałem w stopę lub kolano, w zależności od informatycznych umiejętności.

Samemu trudno będzie Ci ocenić negatywne skutki zalania. Przy okazji możesz też uszkodzić pomniejsze elementy, które nie zostały zniszczone.

Pamiętaj, że liczy się czas i delikatność. Luty nie lubią wilgoci, więc komputer najlepiej rozebrać w przeciągu kilku godzin od zalania.

Nie ma za co!

W co gracie?

21 czerwiec 2018, 08:43

Cześć Gracze!

Szukam fajnej gierki online, PC albo XBOX 360!

Podrzućcie jakieś ciekawe pozycje!

Dzięki :)