Skocz do zawartości

Jaka dystrybucja?

• Please log in to reply
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Michał

Michał

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 650 postów

Napisano 19 lipiec 2006, 09:02

Jesli dopiero zaczynasz swoja przygode z linuxem to moim zdaniem powinienes wybrac SuSE 10.1. Jest to prosty w obsludze linux, ktory powinien wystarczyc na twoje wymagania.
www.jakilinux.org tutaj jest quiz, ktory pomoze ci wybrac dystrybucje

#22 sorek

sorek

Stary wyjadacz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1450 postów
  • Miasto: się biorą takie głupie pytania?

Napisano 18 luty 2007, 16:38

OpenSuse 10.1 ma wiele błędów. Wiem bo mam. Jednak Suse 10.2 jest znacznie lepszy. Ale Suse jest troche zbyt skomplikowany jak dla początkujących. Polecam Linux Fedora Core 6 na którym obecnie pracuje.

#23 Michał

Michał

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 650 postów

Napisano 19 luty 2007, 10:33

Skomplikowany? rotfl
Jak pisałem tego posta to o 10.2 nikt nie slyszal... a fedora i inne red hatowe dystro IMHO sa do kitu

#24 Dex

Dex

Znawca tematu

• Redakcja
  • PipPipPipPipPip
  • 342 postów
  • Miasto: Śrem / 17° 01' 03'' / 52° 05' 57''

Napisano 19 luty 2007, 19:56

dlaczego?

ja polecam Debiana i pochodne (Ubuntu)

#25 sorek

sorek

Stary wyjadacz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1450 postów

Napisano 19 luty 2007, 20:05

Debian jest troche zbyt obcy dla początkujących. Ale za to uBuntu dość dobre. Każdy oczywiscie ma swoje zdanie na temat dystrybucji xD

#26 Michał

Michał

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 650 postów

Napisano 19 luty 2007, 21:14

Debian to juz tylko na serwer - stary juz jest ^^ smile.gif
Ubuntu/Xubuntu sa dosc fajne ;-)

#27 Conrad

Conrad

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Miasto: WWA

Napisano 10 maj 2007, 21:13

Ja mysle ze Fedora na poczatek bedzie baaaaardzo latwa. Jesli chcesz sie przekonac jak sie je Linuksa sciagnij nast progzy

Microsoft Virtual Pc i na tym instaląc Fedora LiveCd .

Generalnie mozesz sciagnac ten LiveCd na cdrw ywpalic i bez instalowania w linuksie posiedziec. dziala net odraz jak ma sie lan itp wiec luz.

Suse i Debian sa najciekawsze.

#28 Crow

Crow

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisano 10 maj 2007, 22:39

Ja na poczatek polecalbym Fedore... latwa w konfiguracji i obludze. Z Ubuntu (o czym sie przekonalem pare dni temu na wlasnej skorze) bywa roznie.

#29 sorek

sorek

Stary wyjadacz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1450 postów

Napisano 11 maj 2007, 18:32

Dokładnie, Fedora jest najprostrza, ma najwięcej aplikacji jednak nie instaluje ich odrazu. Poza tym w tych waszych dystrybucjach dalej bawiliście się w kompilowanie programów bo firma Red Hat (ta co dalej rozwija Fedore) wymyśliła *.rmp wink.gif Poza tym Fedorka ma banalnie prosty yum pod konsolą, Synaptic i pełno innych programów do aktualizacji wink.gif

#30 agnieszka_h

agnieszka_h

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 grudzień 2007, 10:42

Dla początkującego polecam Slackware. Nie ma sensu bawić się w jakieś Ubuntu i inne Debiany. Jak znasz Slackware'a - znasz każdego linuxa. Uczysz się porządnych, klasycznych komend, a nie takich, które działają tylko w jednej dystrybucji. Skoro ja dałam radę, to i Ty dasz.
Na słaby komputer polecam do tego fluxboxa - ja na P400 oglądam filmy, edytuję tekst, słucham muzyki (czasem nawet wykonuję obliczenia ab-initio w Gaussianie, gdy nie opłaca mi się na WCSS logować) i wszystko śmiga ładnie pięknie.
Ahh i jedna dobra rada na początek - musisz się przemóc i pracować tylko w konsoli, to pomaga zrozumieć linuxa i wbrew pozorom przyspiesza naukę. Ja się w jedne wakacje zaparłam (chciałam się popisać przed moim ówczesnym chłopakiem, dla którego linux to był cały świat) i mi sie udało (dość dobrze, bo się ze mną ożenił  biggrin.gif ).

#31 Qdi

Qdi

Znawca tematu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 860 postów
  • Miasto: Rybnik

Napisano 19 grudzień 2007, 14:57

CYTAT
Ahh i jedna dobra rada na początek - musisz się przemóc i pracować tylko w konsoli, to pomaga zrozumieć linuxa i wbrew pozorom przyspiesza naukę. Ja się w jedne wakacje zaparłam (chciałam się popisać przed moim ówczesnym chłopakiem, dla którego linux to był cały świat) i mi sie udało (dość dobrze, bo się ze mną ożenił  ).

To faktycznie musiałaś się przyłożyć do nauki... smile.gif skoro się ożenił smile.gif

#32 Dex

Dex

Znawca tematu

• Redakcja
  • PipPipPipPipPip
  • 342 postów
  • Miasto: Śrem / 17° 01' 03'' / 52° 05' 57''

Napisano 21 luty 2008, 23:49

Po ostatnich moich wojnach, by zmusić ioncube do prawidłowego działania z defaultową wersją php (5.1.2) na suse 10.1 stwierdzam, że panowie programiści mogli spiasć się lepiej tongue.gif niełatwo było na to wpaść ponieważ skrypt sprawdzający instalacje biblioteki działał bez problemu, natomiast bardziej zaawansowane skrypty już nie, wyrzucając białą strone, tzw. nic wink.gif częściowym rozzwiązaniem jest instalacja paczki z wersją 5.2.0, którą można wyciagnąć z wersji 10.2, a najlepiej całość skompilować samemu. Tyle na temat Suse wink.gif a  Ubuntu jest fajne tongue.gif

#33 Insert

Insert

Coś tam ogarniam...

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisano 22 luty 2008, 17:24

CYTAT(Dex @ 21 Feb 2008, 23:49) <{POST_SNAPBACK}>
Po ostatnich moich wojnach, by zmusić ioncube do prawidłowego działania z defaultową wersją php (5.1.2) na suse 10.1 stwierdzam, że panowie programiści mogli spiasć się lepiej tongue.gif niełatwo było na to wpaść ponieważ skrypt sprawdzający instalacje biblioteki działał bez problemu, natomiast bardziej zaawansowane skrypty już nie, wyrzucając białą strone, tzw. nic wink.gif częściowym rozzwiązaniem jest instalacja paczki z wersją 5.2.0, którą można wyciagnąć z wersji 10.2, a najlepiej całość skompilować samemu. Tyle na temat Suse wink.gif a  Ubuntu jest fajne tongue.gif

Proponowałbym wobec tego FreeBSD. Będziesz miał trochę więcej roboty na początku (nie dużo więcej), ale jak wszystko skonfigurujesz, nawet wg. standardowych, domyślnych ustawień, serwer nie do zarżnięcia. smile.gif Posiada wiele "cukierkowych" wręcz narzędzi. Jak będziesz się rozglądał, to ściągaj tylko linię 6.x, najlepiej najnowszą. 5.x była rozwijana tylko dla serwerów i dlatego pewne łatwe rozwiązania znane z szóstki są tu dużo bardziej skomplikowane.

#34 jacekcz

jacekcz

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 13 marzec 2010, 22:20

ubuntu/kubutu - dynamicznie rozwijająca się dystrybucja. ma wszystko co potrzeba.

#35 janek256s

janek256s

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 czerwiec 2016, 13:13

Moja ulubiona dystrybucja to lubuntu. Łatwa o obsłudze, leciutka, nada się na każdy sprzęt.

#36 tanio

tanio

Jestem tu nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 5 grudzień 2016, 13:13

oczywiście ubuntu - jest najbardziej przyjazną dystrybucją.

--
logistyka studia warszawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych